il

امتیاز بالای کیا سورنتو ۲۰۱۷ در تست ایمنی IIHS

کمپانی کیاموتورز کره‌جنوبی تقریبا دو سال پیش از نسل سوم کیا سورنتو رونمایی کرد. خودرویی که از نظر ایمنی در سطح بالایی قرار داشته و یکی از گزینه‌های خریدارانی خواهد بود، که به دنبال ایمنی در رانندگی هستند.

هم اکنون مدل ۲۰۱۷ این خودروی محبوب کره‌ای، مورد تست و بررسی موسسه ایمنی بزرگراه‌ها (IIHS) قرار گرفته و توانسته رتبه خوبی از جهت مقاومت بدنه در قسمت‌هایی مانند؛ سقف، کناره‌های خودرو، پیشانی و … کسب کند.

2017 Sorento

سیستم پیشگیری از تصادف در کیا سورنتو ۲۰۱۷، یک امتیاز بزرگ برای این خودرو محسوب می‌شود. این سیستم مورد ارزیابی IIHS قرار گرفت و یکبار در سرعت ۱۹ کیلومتر در ساعت و بار دیگر در سرعت ۴۰ کیلومتر در ساعت به خوبی از برخورد با مانع قرار گرفته در پیش روی سورنتو ۲۰۱۷ جلوگیری کرد. از سال ۲۰۱۶ این فناوری و سیستم هشدار دهنده، یک امتیاز مهم برای IIHS بوده و وجود آن یکی از معیارها و امتیازات مورد نیاز برای قبولی در تست‌های اداره ملی ایمنی و ترافیک (IIHS) است.

2016-kia-sorento-iihs

اگر تست تصادف انجام شده توسط مهندسان IIHS بر روی نسل جدید کیا سورنتو نظر شما را جلب کرده است؛ باید بدانید که کمپانی کره‌ای این خودرو را در ۷ کلاس مختلف عرضه می‌کند. از جمله این کلاس‌ها می‌توان به مدل ۲.۴ لیتری FWD L با قیمت ۲۵۴۰۰ دلار و مدل ۲.۴ لیتری AWD SXL V6 با قیمت ۴۵۷۰۰ دلار اشاره کرد، که قدرتی ۱۸۵ اسب‌بخاری و گشتاوری ۲۴۱ نیوتن‌متری دارد. همچنین پیشرانه دیگر در نظر گرفته شده برای کیا سورنتو ۲۰۱۷، یک موتور ۲ لیتری توربو با توان ۲۴۰ اسب‌بخار و گشاور ۳۵۳ نیوتن‌متری است. قوی ترین موتور در نظر گرفته شده برای این خودرو؛ یک پیشرانه ۳.۳ لیتری V6 با توان ۲۹۰ اسب‌بخار و ۳۴۲ نیوتن‌متر گشتاور است؛ ضمن اینکه تمام مدلها و نسخه‌های کیا سورنتو ۲۰۱۷، مجهز به یک گیربکس اتوماتیک ۶ سرعته هستند.

درباره نویسنده

از اواخر سال 94 به تیم نویسندگان چرخان پیوسته و از آن زمان تاکنون با نهایت علاقه و اشتیاق به همکاری خود با این تیم دوست داشتنی ادامه داده‌ام. همیشه در حال یادگیری هستم و هیچ گاه از مطالعه به دور نبوده و نخواهم بود.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.