il

ون تازه نفس دانگ‌فنگ معرفی شد!

تصاویری که می‌بینید مربوط به نسخه الکتریکی دانگ‌فنگ Xiaokang Fengguang 360  می‌شود. این ون الکتریکی کوچک براساس نسخه بنزینی Xiaokang Fengguang 360 ساخته شده است. کمپانی دانگ‌فنگ تلاش زیادی کرده است که نسخه الکتریکی Xiaokang Fengguang 360، با نسخه معمولی آن متفاوت باشد؛ به همین منظور جلو پنجره‌ آن را تغییر داده و چند خط آبی رنگ در کنار آن کشیده است! تلاش دانگ‌فنگ زیاد نیست؛ ولی هر چه باشد بهتر از ون‌های الکتریکی کمپانی چانگان است!

dongfeng-360-ev-1-

فروش Xiaokang Fengguang 360 در مدل پایه با قیمت ۵۷۹۰۰ یوان آغاز شده و در مدل فول باید ۷۴۹۰۰ یوان بابت خرید Xiaokang Fengguang 360 هزینه کنید. Xiaokang Fengguang 360 از موتورهای ضعیفی بهره می‌برد. یک موتور دیزلی ۱.۳ لیتری توربو با قدرت ۷۵ اسب‌بخار و یک موتور ۱.۵ لیتری بنزینی با قدرت ۱۱۳ اسب‌بخار، که وظیفه تامین انرژی Xiaokang Fengguang 360 را بر عهده دارند.

dongfeng-360-ev-2-660x521

اما کلمه  Xiaokang از کجا آمده است؟ این کلمه، نام بخشی از کمپانی دانگ‌فنگ بوده که در آن خودروهای تجاری دانگ‌فنگ مونتاژ می‌شوند. کلمه Fengguang نیز مربوط به سری کوچک ون‌های دانگ‌فنگ می‌شود!

اما نسخه الکتریکی  Xiaokang Fengguang 360 یک موتور قدرتمند با توان ۱۹۰ اسب‌بخار دارد، که آن را تبدیل به قدرتمندترین خودروی تولیدی کمپانی دانگ‌فنگ در کلاس MPV و در دسته EV کرده است. موتور مذکور ساخته و پرداخته شرکت صنعتی Chongqing Ruichi است. Xiaokang Fengguang 360 برقی در نمایشگاه گوانژو رسما معرفی شده و در سال ۲۰۱۷ راهی بازار می‌شود.

درباره نویسنده

از اواخر سال 94 به تیم نویسندگان چرخان پیوسته و از آن زمان تاکنون با نهایت علاقه و اشتیاق به همکاری خود با این تیم دوست داشتنی ادامه داده‌ام. همیشه در حال یادگیری هستم و هیچ گاه از مطالعه به دور نبوده و نخواهم بود.

مطالب مرتبط

3 نظر

 1. سپهر

  خودرو های برقی مهندس جمشید آرین با قدرت و سرعت و شتاب فوق العاده چرا از طرف دولت حمایت نمیشه تا هوای مردم کلانشهرها با معضل مواجه نشه…تا کی مردم باید بمیرن و مخترعان توسط مافیا تهدید به قتل یا تطمیع بشن که در ایران نمونن و به مردم خدمت نکنن؟!

   
  پاسخ
 2. ناشناس

  با سلام
  لطفا مهندس جمشید ارین که سازنده خودروی الکتریکی هست را بیارید در تلویزیون و با دلیل خود ایشان و ملت را قانع کنید که خودروی ایشان و علم ایشان قابل حمایت از طرف دولت نیست .

   
  پاسخ
  1. امین نقی زاده

   براساس اخبار منتشر شده در رسانه های مختلف؛ ایشان به دلیل جعل امضاء رئیس سازمان محیط زیست کشور بازداشت شده اند.

    
   پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.