رامک خودرو؛ به دنبال منافع خود یا مشتری؟

نابسامانی در صنعت خودرو سازی ایران همیشه وجود داشته است. شرکت‌های تولید کننده داخلی، نه تنها خودروهای چندان مطمئن تولید نمی‌کنند، بلکه خدمات آن‌ها نیز همواره باعث نارضایتی مردم بوده است. در این شرکت‌ها، تحویل خودرو همیشه با تاخیر چند ماهه روبه‌رو بوده اما به‌تازگی آن‌ها سعی کرده‌اند در تحویل خودرو کمی بهتر عمل کنند. اما به‌نظر این بیماری ویروسی که سبب آزار خریداران می‌شود، به شرکت‌های وارد کننده خودرو راه پیدا کرده و در آنجا نیز تقویت شده است. رامک خودرو به‌عنوان نمایندگی رسمی محصولات سانگ‌یانگ، یکی از ضعیف‌ترین شرکت‌ها در نزد مشتریان شناخته می‌شود.

ssangyong-tivoli-2016-800-03

در سال‌های گذشته این شرکت به‌دلیل عرضه محصولاتی که بازه قیمتی بیش از ۱۲۰ میلیون‌ تومان داشتند، بخش کوچکی از بازار ایران را به‌خود اختصاص داده بود اما با عرضه تیوولی که قیمت آن زیر ۱۰۰ میلیون تومان بود، مشتریان زیای به سمت این شرکت کشانده شد. کیفیت و کشور سازنده تیوولی، دلیل استقبال مردم بود و رامک‌خودرو با تبلیغات گسترده و با وعده تحویل خودرو در ۱۲۰ روز کاری، اقدام به ثبت‌نام خریداران کرد.

اما خریداران این خودرو با گذشت ۱۲۰ روز کاری از ثبت درخواست خود، با بدقولی شرکت مذکور روبرو شدند. همیشه خرید خودروی صفر کیلومتر، اشتیاق زیادی را برای خریداران به همراه دارد؛ بدقولی رامک‌خودرو و عدم توضیح مناسب برای تاخیر در تحویل باعث شد اشتیاق مردم به اعتراض تبدیل شود. البته اگر تاخیرها حداکثر یک‌ماه بود، از شدت آزار دهنده بودن آن‌ها کم می‌شد اما تحویل خودروهای تیوولی از ۷ ماه الی یک‌سال به‌طول انجامیده که باعث نارضایتی و در بعضی از موارد انصراف مردم از خرید شده است. برخی از علاقه‌مندان تیوولی با آگاه شدن از بدقولی رامک‌خودرو به کلی قید خرید این خودرو را زده‌اند و به سمت خرید از سایر شرکت‌ها رفته‌اند. اکنون به نظر برخی از خریداران که با بدقولی این شرکت مواجه شدند، نگاهی می‌اندازیم:

این نظرات، بخش کوچکی از چند صد اعتراض خریداران به بدقولی رامک خودرو را تشکیل می‌دهند که فضای مجازی و حقیقی را پر کرده‌اند اما در مقابل بد نیست پاسخ آقای عقیل مصطفایی را به‌عنوان یکی از مسئولان شرکت رامک خودرو مشاهده کنیم که به کلی منکر هر گونه تاخیر شده‌اند:

۶

حال از بحث تاخیر در تحویل که بگذریم باید به سراغ قیمت خودروی تیوولی برویم که این نوع قیمت‌گذاری از سوی رامک‌خودرو بیشتر به‌نوعی بازی با افکار عمومی و اعداد و ارقام است تا به سود بیشتری دست پیدا کنند. این کمپانی در تبلیغات خود، قیمت ۸۹ میلیون تومانی را برای تیوولی اعلام کرده است. اما این عدد فقط برای جذب خریداران بوده چرا که بعد از ثبت نام، شما متوجه خواهید شد که مالیات بر ارزش افزوده و همچنین هزینه ۴ میلیون تومانی نصب تجهیزات اضافی، باعث می شود قیمت خرید شما به چیزی در حدود ۹۷ میلیون تومان برسد! این نوع فروش اصلا منطقی نیست و شرکت باید در تبلیغات و شرایط فروش خود تمام توضیحات را به مشتری ارایه کند تا خریداران با آگاهی کامل، اقدام به ثبت نام کنند. البته در توضیحات شرایط فروش، اخذ مالیات بر ارزش افزوده ثبت شده است اما هزینه اجباری آپشن‌ها درج نشده است.

naqd_2016102_95530

قضیه به همین‌جا ختم نمی‌شود و هزینه بالای خدمات پس از فروش نیز یک مشکل دیگر است که خریداران خودروهای سانگ یانگ با آن مواجه هستند. چندی پیش یکی از مشتریان ناراضی این شرکت، با انتشار فاکتورهای رامک‌خودرو که مبلغ قابل توجهی نیز داشتند، اعتراض خود را نسبت به این شرکت اعلام کرد. این فرد برای تعمیر مشکلات گیربکس خودروی خود به‌نمایندگی این شرکت مراجعه کرده بود که با فاکتور چهار میلیون و هفتصد و پنجاه هزار تومانی مواجه شد و بعد از پرداخت این هزینه، خودروی وی دچار یک عیب دیگر در سیستم انتقال قدرت یا همان گیربکس مواجه شد که به‌دلیل عدم تعمیر درست این بخش، گریبان‌گیر وی شده بود. جالب اینجاست که نمایندگی شرکت مذکور برای تعمیر مجدد مبلغ سه میلیون و پانصد هزار تومان را طلب نموده است. بنا بر گفته‌های این مشتری، زمانی که برای تست خودرو به نمایندگی مراجعه نموده، مجدد عیب جدیدی را در گیربکس خودرو مشاهده نموده که مسئولان نمایندگی مبلغ ۲۱ میلیون تومان برای تعمیر خودرو طلب نموده‌اند! این داستان بسیار طولانی بوده و ما سعی کردیم خلاصه آن را برای شما شرح دهیم که بی‌کفایتی یک شرکت را در ارایه خدمات به مشتریان نشان می‌دهد. برای آنکه جای حرفی باقی نماند، مدارک ارائه شده از سوی این شهروند را در زیر می توانید مشاهده کنید.

%db%b1%db%b1%db%b1%db%b1ramak1

جالب اینجاست که در جوابیه شرکت رامک‌خودرو در بانک‌خبر، این شرکت پاسخی داده است که نه‌تنها مرحمی بر زخم این خریدار نیست بلکه حق را یک‌طرفه برای خود قائل شده‌اند و هزینه بالای تعمیرات را به‌دلیل پایان گارانتی خودرو دانسته‌اند. حال اینجا یک سوال مطرح می‌شود. آیا گیربکس‌های گران‌قیمت تیوولی هم بعد از پایان دوره گارانتی با چنین هزینه‌های بالایی روبرو خواهد شد؟! شما می‌توانید متن پاسخ رامک خودرو را بطور کامل در زیر بخوانید:

۱- خودروی جناب آقای قراگزلو پس از طی دوران گارانتی دچار ایراد فنی شده است ؛ طبیعی است در دوران گارانتی هزینه تعمیرات مرتبط با خودرو به عهده مشتری محترم می‌باشد که متاسفانه ایشان در متن ارسالی اشاره ای به این موضوع نکرده اند .

۲- اتفاقا عاملیت شرکت رامک خوردو در مشهد مقدس یکی از خوشنام‌ترین و معروف‌ترین فعالان صنعت خوردویی کشور می‌باشند که ده‌ها سال سابقه درخشان خانوادگیشان در این حوزه بر همگان هویداست ، لذا عرایض مشتری محترم در این خصوص مورد تردید می باشد .

۳- این شرکت و عاملیت مشهد چنانچه قصد خرج تراشی و تحمیل هزینه به مشتری گرامی را داشتند ، از همان ابتدا با اقدام و تعویض کامل گیربکس و دریافت وجه مربوطه پرونده را مختومه می کردند ولی با عنایت به دستور العمل های اکید مدیریت شرکت و رعایت حال مشتریان معزز ، همواره در فرایند عیب یابی خودرو تلاش می‌شود تا این مهم با کمترین هزینه صورت گیرد . در خصوص ایراد فنی خوردوی مربوطه نیز همین رویه مد نظر قرار گرفته است .

۴- در تمام دنیا مرسوم است برخی از عیوب کالاهای برخوردار از تکنولوژی بالا حتما در تعمیرگاه های مرکزی مربوطه بررسی شده و نمی توان آن را دلیل بر ضعف شبکه خدمات دانست. با اندکی تعمق ، مثال‌های متعددی را می توان در این خصوص ارائه نمود . لذا متهم نمودن عاملیت با سابقه این شرکت به نداشتن تجهیزات و دانش کافی بی انصافیست .

۵- خریدار خودرو در عراضیشان ادعا نمودند که خودرو در تعمیرگاه مرکزی ابتدا با هزینه ۳.۵ میلیون تومان تعمیر شده ولی پس از تست و بروز مشکل مجدد ، هزینه ۲۱ میلیون تومانی به ایشان تحمیل شده است . در این خصوص اشعار می‌دارد بر اساس رویه موجود به منظور تست کامل لازم است ، در برخی موارد ، خودرو بیش از ۵۰ کیلومتر مورد آزمایش قرارگیرد و این مستلزم کسب مجوز از مالک خودرو است. لذا از ایشان دعوت شد تا در حضور خودشان ، خودرو مورد آزمایش و تست قرار گیرد و چنانچه عیب مرتفع نشده باشد ، آنگاه براساس دستور العمل های Work shop Manual اقدامات بعدی صورت گیرد . قرارداد منعقده با ایشان نیز پس از همین آزمون صورت گرفته و کاملا بر اساس رویه‌ همه شرکت‌های مشابه است.

۶- اساسا در خورویی با پیچیدگی‌های تکنولوژیک ، نمی‌توان ادعای ساخت و عرضه کالایی صد در صد کامل و بی عیب را داشت و بهترین برندهای دنیا نیز در این خصوص مستثناء نیستند . علی‌هذا در خودرو‌های مجهز به گیربگس اتوماتیک ، استفاده ناصحیح مصرف کننده می‌تواند آسیب‌های جدی و بعضا غیر قابل بازگشتی را به خودرو وارد نماید ؛ اکنون این سوال مطرح است : ” آیا خریدار محترم از خودرو درست استفاده نموده‌اند ؟!!!”

۷- این شرکت هیچگاه و در هیچکدام از تبلیغات خود از عبارت ” قلب تپنده بنز ” استفاده ننموده است و این مورد مربوط به شرکت دیگری است!

۸- با تمام این تفاصیل گروه صنعتی رامک خودرو منتهای سعی خود را در راستای ارائه خدمات متعالی به مشتریان خود خواهد نمود و امید است روزی خاطرات ناخوشایند این عزیز گرامی تبدیل به شهدی با حلاوت گردد . انشاءا…

با سپاس
شقایق متین
مسئول CRM شرکت رامک یدک

 

همانطور که پاسخ شرکت را مشاهده کردید بد نیست مجدد صحبت‌های این مشتری ناراضی را بخوانید که مجدد در سایت مربوطه اظهار گلایه کرده است.
سلمان قراگوزلو:
ببخشید من چطور باید از این خودروی شما استفاده میکردم؟؟شما یه سری به تعمیرگاهتون بزنین ببینین چقدر مراجعه کننده برای ایراد گیر بکس میاد؟تعمیرگاه مشهد هزینه تعمیر گیربکس را گرفته و خودرو را تحویل داده،این از خوشنامی شونه که خودروی خراب تحویل مشتری میدن؟؟من سه شنبه دوباره خودرو را برگرداندم چون باز هم همون مشکل قفل در دنده سه را داست و محض اطلاعتون،یکی از همون یونیتهایی که عوض کردین سوخته بوده!!!خودرو هنوز تو تعمیرگاهه ،از بیست اردیبهشت تا الان نزدیک سه ماهه من درگیر این قضیه هستم،مرسی بابت مشتری مداری،با تشکر

کلام آخر

ssangyong-actyon_sports-2013-800-01

امیدواریم کسانی که در زمینه واگذاری مجوز واردات و نمایندگی به شرکت‌ها فعالیت می‌کنند، دقت خود را بیشتر نموده تا مردم کمتر دچار مشکل شوند. شرکت رامک خودرو که اخیرا اعلام کرده نماینده رسمی آئودی در ایران نیز است، مشتریان خود را با مشکلات زیادی مواجه کرده که در این مقاله به برخی از آن‌ها اشاره شد. نباید فراموش کنیم که اگر رضایتی نباشد، فرآیند فروش با مشکل روبرو می‌شود و اگر رامک‌خودرو مشکلات خود را برطرف نکند، احتمالا بخش عمده‌ای از مشتریانش را از دست خواهد داد. عرضه خودرو، فقط تا زمان امضای قرارداد فروش نیست و با امضای این قرارداد، تازه تعهد شرکت آغاز خواهد شد که به نظر می‌رسد رامک‌خودرو در این بخش فقط به فروش و دریافت پول فکر می‌کند. فرآیند تامین قطعات، خدمات پس از فروش و کاهش هزینه تامین قطعات خودرو اهمیت زیادی دارد و همچنین باید تعمیرگاه‌های مجاز شرکت‌هایی مانند رامک‌خودرو در سایر شهرها به حدی باشند که خریداران با گذشت چند سال از تاریخ تحویل خودروی خود، مجبور نباشند برای تعمیر به تهران مراجعه کنند.

87 دیدگاه
 1. علی می گوید

  با سلام
  واقعا مقاله دردناکی بود واقعا چرا اینقدر حق خوری؟؟؟چرا اهمیت ندادن به مردم؟؟؟مگه ما مسلمون نیستیم مگر ادعا نمی کنیم که خدا همیشه ناظر ما هست چرا این همه دزدی و ظلم واقعا چرا؟؟؟؟سوالی که دارم آقای مسوولی که خوابی کی میخای بیدار بشی یه ماشین دست چندم جهانی رو با قیمت گزاف تحویل مردم می دن اون هم با این مشتری مداری تازه به جای عذرخواهی از مردم دست بالا هم بلند می شند و جوابیه چند بندی می دند.بابا شما برو کشکت رو تولید کن چه کار داری بیای تو صنعت خودرو طرف بقالی داره اومده ماشین وارد می کنه اون هم با این کیفیت .رییس شرکت تویوتا میاد جلو دوربین به خاطر عیبی که ماشینهاش داشته که فراخوان زده و مفت اونها رو تعمیر کرده از همه دنیا جلوی دوربینها عذر می خاد ولی اینها….واقعا کی مسلمون هست ما یا اونها؟؟؟؟

   
 2. سبحان می گوید

  من اسیر کلمات قلمبه سلمبه ای هستم که به کار می برن، خر مرده رو به خنده وا می دارن با این تعارفی صحبت کردن شون.

   
 3. pony car می گوید

  کاری به رامک ندارم ولی در کل اکتیون ها به مشکل گیربکس معروف هستند ولی خدا رو شکر تیوولی گیربکس ژاپنی ایسین داره که عالیه و مشکلات اون گیربکس استرالیایی رو نداره

   
 4. رضا می گوید

  با خواندن این مقاله دردم تازه شد. من دو ساله نیوکوراندو گرفتم. سه ماهه گیربکس در زمان استارت خودرو و دنده عقب صدا و تکان وحشتناکی می خوره. میگن باید کوپلینگ عوض بشه موجود هم نیست. درست مثل نمایندگی های ایران خودرو برخورد می کنن. این معموله مشکلی نیست برو فعلا باهاش کار کن. در ضمن هیچوقت روز تحویل خودرو را فراموش نمی کنم که چهارشنبه اخر سال از ساعت ۶ صبح رفتیم و ۱۰ شب با بدبختی و التماس و … شماره کردیم. ایکاش همان موقع ۲۰ تومن بیشتر خرج می کردم از هیوندا یا کیا یه چیزی می گرفتم که هر روز رو اعصاب نباشه.

   
  1. اشکان می گوید

   رامک ولش کن
   ماشین رو ببر طرف های میدان سپاه تهران یک نمایندگی ایرانخودرو هست که مخصوص گیزبکس های اتوماتیک هستش. ۴۰ سال رو خبر دارم که سابقه داره.
   این مشکل رو رو یکی از ماشین هایی داشتم بود. میگفت روغن گیربکس که داغ میشه از یک قسمت عبور میکه که اون باعث تکان شدید میشه.
   زیر ۲۴ ساعت درست شد

    
 5. مجید می گوید

  باسلام باید بگم که منم متاسفانه ازاین شرکت تیوولی ثبت نام کردم که هنوز بعداز ۹ما ه تحویل نگرفتم دوستان عزیز ی که میخوان تیوولی بخرند یا صرف نظر کنند ویا ازشرکت نخرند که مجبور شند اینقرصبرکنند-

   
 6. مجید می گوید

  رامک خودرو فقط دروغگو مردم نخرید

   
 7. Mrh می گوید

  فکر کنم خانم متین در نامه نگاریشون دقت میکردند و از کلمه فرمایشات به جای عرایض استفاده میکردند حداقل در ظاهر زیبا تر می بود

   
  1. ناشناس می گوید

   باوا اینا عمله مفت خوری بیش نیستنت

    
 8. ناشناس می گوید

  سلام من تورج حسینی شکیب از کرمانشاه می باشم ۲۸ ‘۱’۹۶اقدام به خرید تیولی یا همان سانگ یانگ بصورت فروش فوری نمودم در مبایعه نامه قید گردیده که درفروش فوری به محض پرداخت کامل قیمت خودرو سند وپلاک وکارت ماشین تحویل مشتری شود ۰۲۳روز از تاریخ تحویل خودرو گذشته وهنوز مدارک وپلاک تحویل نگرفتم وخودرو در پارکینگ منزل خاک می خورد وهروقت برای موارد فوق تماس می گیرم تلفن شرکت درتهران وصل به پیغام گیر است ودائما اشغال است وعاملیت کرمانشاه هم وعده امروز وفردا می دهد ۰یک بار موفق به ارتباط با شرکت رامک درتهران شدم خانمی پاسخ دادند البته برای مشکلم پیگیری انجام دادند ولی گوش به اعتراضم ندادند وگوشی را قطع کردند

   
  1. محمد سعید بهمنی می گوید

   سلام در مورد شکایت دوستمون آقای تورج حسینی شکیب به اطلاع میرساند به دلیل نقص سیستم کاردکس امکان صدور سند با تاخیر صورت گرفته که ضمن پوزش از این بزرگوار به اطلاع میرساند سند و بیمه نامه خودرو صادر و تحویل ایشان گردید
   مسعود مکری
   مدیر نمایندگی ٣١۵٢ رامک خودرو کرمانشاه

    
   1. اشکان می گوید

    مدیر نمایندگی ٣١۵٢ رامک خودرو کرمانشاه
    واقعا تشکر
    در رامک خودرو کسی اصلا جوابگو نیست

     
 9. اشکان می گوید

  مشکل رامک از زمان ورود به نمایندگی شروع میشه.
  برخورد بد فروشنده.
  قرار داد یکطرفه
  عدم انتخاب رنگ داخل خودرو
  تاخیر در تحویل
  سود مشارکت پایین
  کسانی که مدتی ماشین رو دارن میگن گارانتیش واقعی نیست و خیلی چیزها رو خودت باید هزینش رو پرداخت کنی
  اما نگران نباشید این شرکت بجز تیوولی چیزی نداره برای فروش. الان هم که قیمت کارخانه به ۱۰۹ میلیون رسیده. چند وقت دیگه با این قیمت و ورود خودروهایی مثل ۲۰۰۸ این شرکت می باید به فروش اقساطی رو بیاره.
  اون وقت تازه مدیر عامل و مسول crm بیان این پیام ها رو می خونن.

   
 10. علی می گوید

  رامک خودرو بسار بسیار بد قول هست هرچه بگم کم گفتم

   
 11. ناشناس می گوید

  سلام من ۲۵/۹/۹۵در نمایندگی کرمان ثبت نام کردم تا این تاربخ ۲۰/۳/۹۶ خبری از ماشین نیست میخواهم انصراف بدهم وقتی شماره ملی و قرارداد را وارد میکنی مرتب رمز امنیتی عوص میسه البته دوستان که تیولی دارند میگویند ماشین خوبی ااست اما از ۱۳۰ روز کاری که تعهد کدند فراتر رفته

   
 12. علامرضا سعیدانژاد می گوید

  سلام من ۲۵/۹/۹۵در نمایندگی کرمان ثبت نام کردم تا این تاربخ ۲۰/۳/۹۶ خبری از ماشین نیست میخواهم انصراف بدهم وقتی شماره ملی و قرارداد را وارد میکنی مرتب رمز امنیتی عوص میسه البته دوستان که تیولی دارند میگویند ماشین خوبی ااست اما از ۱۳۰ روز کاری که تعهد کردندد فراتر رفته

   
 13. هادي مرادپور می گوید

  سلام من درتاریخ ٩۵/۶/١٧ درنمایندگی کاردانی بوشهرثبت نام کردم وامروزکه٩۶/٣/٢١ هست هنوزخودروتیوولی روتحویل ندادن به هرکجاهم که تماس میگیرم جواب سربالا میدن واقعابی صاحب ترین نمایندگی رامک خودروهست

   
  1. خريدار احساستي شده می گوید

   منفعت طلب ترین و بی وجدان ترین شرکت رامک خودرو هست که فقط به سود خودش فکر می کنه.واقعا نمی دونم کارمنداش خودشون از اینهمه جواب سربالا و تکراری خودشون شرمنده نمیشن؟؟؟؟پشیمونی مطلق هست سراغ این شرکت رفتن واقعا ارزششو نداره.

    
 14. خريدار احساساتي شده می گوید

  سلام من بیست و یکم شهریور ماه ٩۵تیوولی رو ثبت نام کردم،قرار بوده تحویلشون ١٢٠روز کاری باشه اما الان از ٢٢٠روز کاری هم تجاوز کرده و از اسفندماه فقط یک جمله ضبط شده تحویل میدن و ما رو به امید اینکه دوهفته دیگه حتما دعوت نامه شما جزو دعوتنامه های صادرشده خواهد بود،تا اینجا کشوندند.سودشونم خیلی پایین محاسبه میشه،منکه بسیار بسیار پشیمونم از ثبت نام این خودرو و به نظرم ارزش اینهمه منتظر موندن رو نداره نزدیک یک سال شده که منتظرم،تازه قرار بوده مدل ٢٠١٧تحویل بگیرم که ٢٠١٨هم داره میاد و از ماشین خبری نیست.
  به نظرم قیافه آنچنانی هم نداره و کیفیتشم که با گفته های دوستان خیلی تعریفی نداره.اولش جذاب به نظر میومد ولی من الان با این افتضاح رامک خودرو واقعا زده شدم .کاش از اول اینکارو نمی کردم اما مطمئنم که تحویل بگیرمش حتما می فروشمش و یه ماشین بهتر از یک شرکت خوشنام تر خواهم گرفت.

   
 15. خریداری که قبل از خرید منصرف شد می گوید

  واقعا جای تاسف دارد
  مدیر عامل محترم رامک خودرو
  مدیر محترم CRM
  با این وضعیت جای تعجب نداره که بزودی به عنوان منفورترین شرکت واردات خودرو از درو رقابت خارج خواهید شد.

   
 16. ناشناس می گوید

  دوستان به هیچ وجه سراغ این شرکت بی در و پیکر و مضخرف نرید…رامک خودرو بدقولترین شرکت وارد کننده خودرو هستش…من دهم مهر ۹۵ ثبت نام کردم و الان که ۱۴ تیرماهه قول مرداد رو دادن..من سی و یکم اردیبهشت تکمیل وجه کردم و هیچ سودی بابت دیرکرد هم نخواهند داد…بابا خیلی داغونه این شرکت…خودتون رو اسیر نکنید و به خاطر چند میلیون اسیر رامک خودرو نکنید…من که اشکم در اومده از تحویل و جوابهای سربالای این شرکت بی ریشه

   
 17. kamyar می گوید

  سلام
  باور کنید تمام مطالبی که دوستان عنوان کردند ذره ای از کوچکترین قسمت بی عدالتیهای رامک خودرو میباشد وحاضرم قسم بخورم تو عمرم آدمهایی به بدی مسئولین رامک خودرو مخصوصا شخص آقای بیک محمدی و دیگر افراد دفتر مرکزی از جمله خلیلی صادق و…ندیدم و فقط میتوانم آنها را با اخباری که از داعش میرسه مقایسه کنم واقعا طرز بازی آنها با روحیه مشتری از شکنجه های داعش بدتره و تحت هیچ شرایطی حتی اگر هیچ ضرری هم بهشان نرسد بازهم حاظر به حل مشکل مشتری نمیباشند و فقط قرارداد یکطرفه شان را به رخ میکشند در پایان امیدوارم تک تک کارکنان و مسئولینی که اینچنین با مشتری برخورد میکنند هم خودشان و هم خوانوادهشان جواب پس بدهند لطفا آمین گفتن فراموش نشود.

   
 18. MRS می گوید

  با اکثر دوستان موافقم واقعاً ماشین خوبیه ولی رامک افتضاحترین خودروسازی هست که تو عمرم دیدم، امیدوارم تاخیر در تحویل خودرو و این رفتار بد و غیر محترمانه و مغرورانه کارکنان رامک همچنان ادامه پیدا کنه تا نابودی کاملش و بازگشت به دوران بی رونق گذشتش.

   
 19. محمدرضا بابازاده می گوید

  با سلام
  من برای ثبت نام تیوولی به نمایندگی خسروانی …. در شرق تهران مراجعه کردم ۵۲.۵ میلیون از من چک روز گرفتند یک هفته بعد زنگ زدند گفتند ثبت نام انجام نشده ولی پول من را بعد یک ماه انهم با تهدید به شکایت که من انجام داده بودم از پسر خسروانی در بلوار آیت کاشانی به زور گرفتم کلا شرکت رامک شرکت دزدی است چون هیچ گونه سیستم پاسخگوئی ندارد

   
 20. کریمی می گوید

  کسانیکه به عملکرد این شرکت اعتراض دارن بیان این گروه تلکرامی
  بدقولی رامک خودرو

   
 21. اسلام بیگی می گوید

  سلام من ۶ آبان سال گذشته نمایندگی سعادت آباد ثبت نام کردم که ۱۲۰ روز کاری ۶ ادیبهشت ماه به اتمام رسید و تا به امروز سه ماه و چهار روز تاخیر در تحویل دارن . دعوتنامه هم که صادر شد اعلام کردن تا ۱۰ مرداد ماشین رو تحویل میدن ولی ۱۰ مرداد رسید و هنوز شاسی ماشین نخورده چه برسه به تحویلش . هیچ جوابی هم نمیدن .آقا توصیه میکنم به هیچ وجه سمت خرید از این شرکت نیاید . درسته که کیفیت ماشین خوبه اما این همه بد قولی و تاخیر ارزشش رو نداره . یقینا میتونید ماشین مناسب از شرکت های دیگه خریداری کنید
  رامک خودرو گندش رو درآوردهههههههههههههههههههههههههههههه

   
 22. طاهره قائمی می گوید

  من در تاریخ یازدهم بهمن ۹۵ ثبت نام کردم الان حدود ۷ ماه است هنوز حتی دعوت نامه هم صادر نشده فکر نمیکنم کمتر از ۱۰ ماه کسی بتونه ماشین شو بگیره امید وارم این شرکت قبل ازاین که اعتماد عمومی مردم نسبت به این شرکت از بین برود نسبت به رفع این مشکلات اقدام نماید

   
 23. سعید می گوید

  نمایندگی خسروانی مهر۹۵ثبت نام کردم.بی ادب ،کلاش،کلاه بردار هستند.قرارداداولیه رابعد از۲۰ روز گفتندبیاییدعوض کنیم وقراردادجدید شرایطش کاملا یکطرفه بود .منهم چون پول راپرداخت کرده بودم ناچارپذیرفتم.۱۱ماه گذشته هنوز خبری از تحویل ماشین نیست.محاسبه سودهم که استان دیگری است.

   
 24. ناشناس می گوید

  کلا رامک خودرو زیاد خوش قول نیست من دیماه سال ٩۵ ثبت نام کردم هنوز دعوت نامه هم صادر نشده

   
 25. آرش می گوید

  سلام
  این گروه تلگرامی بدقولی رامک خودرو آدرسش چیه ؟؟؟
  من هم از جمله کسانی هستم که متاسفانه به این شرکت اعتماد کردم و الان بعد از گذشت ده ماه هنوز ماشینی تحویل نگرفتم .

  واقعا باید کاری کرد ، همه معترضین باید جمع بشن و جلوی فروش های آتی این شرکت بگیرند ، تا زمانیکه شرکت کلاهبردار رامک
  به وعده های قبلیش عمل کند .
  ۰۹۱۲۲۰۲۵۵۵۳ تلفن همراه من

   
 26. کامیار می گوید

  تمام کسانی که شاکی هستند حد اقل زحمت رفتن تا صنعت و معدن را بکشند و یه شکایت بکنند که حداقل رامک یکم در رفتارش تجدید نظر کنه، متاسفانه فقط نظاره گر بی عدالتیها هستیم و اقدامی نمیکنیم، با یه تماس ساده با شماره ۱۲۴ میتوانید بپرسین آیا اقدام قانونی تاثیر دارد!؟ آیا از امتیاز رامک کم میکند!؟ آیابالا رفتن تعداد شکایتها رامک را ملزم به تجدید نظر در رفتارش میکند که دست از تمع و سودجوییهای بیشتر و یکطرفه خود بردارد!؟ لطفاً فقط نظاره گر نباشین و مطمئن باشین بعد از این پیام دوستان رامکی که خودشان را شاکی معرفی میکنند میان و پیام میزارن که خودتان را الاف نکنین ما اقدام کردیم و نتیجه نگرفتیم و با روشهای مختلف شما را منصرف میکنند…
  ولی مطمئن باشین باید رضایت مشتری را جلب کنن و کسانی که رضایتشان جلب میشود دیگه نمیان اینجا در مورد رامک چیزی بگن…

   
 27. حسين می گوید

  شمارو به خدا تحت هیچ شرایطی از این شرکت ماشین نخرید.
  شرکتی فوق العاده:
  در ابتدا با کارمندان باکلاس روبرو می شید
  چون تحت تاثیر کارمندان باکلاس قرار می گیرید عهدنامه گلستان رو ناخودآگاه امضا می کنید.
  بعد از ۱۲۰ روز کاری (۹ ماه) که باید ماشینتون زیر پاتون باشه هیچ خبری نیست (حتی دعوتنامه بهتون ندادن)
  حضوری که مراجعه کردید میگن تاخیر داریم باید دو ماه صبر کنید.
  بعد از دو ماه مراجعه می کنید بازم میگن صبر- هی صبر صبر صبر
  بعد که صبرتون طاق میشه اون روی کارمندای بی ادبشون رو می بینید( حس این به شما دست می ده که شما بخواهید یه خلافی رو فاش کنید ولی تهدید میشید که فلان انگ رو بهتون میچسبونیم. اون موقع متوجه میشین که چه قرارداد نگین رو امضا کردین. در همون لحضه چشمتون می افته به مامور نیروی انتظامی که بجای اینکه بدون جانبداری تو پاسگاه نشسته باشه روی صندلی در ورودی شو روم نشسته. اونوقت اونقدر از خودتون متنفر می شین که تیولی هیچ لذتی برای شما نداره)
  آخرشم سه راه بیشتر ندارین:
  ۱- یا باید قراداد نگین یکطرفه رو قبول کنین و چندماه دیگه صبرکنین
  ۲- یا باید برید میدان ولیعصر تو سازمان صنایع و معادن علیه این شرکت شکایت کنید.
  ۳- یا باید برای فرار از بار روانی این قراردادننگین فسخ قراداد کنید و ضرر و زیانشو تحمل کنید.

  به هرچیزی که شما اعتقاد دارید قسم که من یه مشتری تیولی بودم و بعد از ۹ ماه رفتم برای فسخ قراداد. آخرشم طبق همون قرارداد ننگین ۳۰ روز کاری (۴۵ روز) پولتون رو بهتون پس میدن.

   
 28. کیومرث می گوید

  آفرین به گردانندگان کانال چرخان.
  نفد و بررسی وضعیت خودرویی کشور و بیان واقعیت میتونه در آینده مثمر ثمر باشه.
  خسته نباشید.

   
 29. وحید جوان می گوید

  با سلام با توجه به اینکه در ۱۳۹۶/۰۴/۱۸ پول واریز کردم وطبق قرارداد وصحبت انجام شده بایستی بعد از ۷۵ روز کاری که۱۳۹۶/۰۷/۱۲ به پایان رسیده واکنون در سیستم بین مرحله قرارداد وصدور دعوت نامه قرارگرفته است.

   
 30. فرزاد تهران می گوید

  من مهر ۹۵ تیولی ثبت نام کردم وتا امروز ۲۰ مهر ۹۶ هنوز تحویل نگرفتم پشیمونم از اعتمادی که به این شرکت کردم

   
 31. Saeid می گوید

  با سلام منم شرایط شماها رو دارن الان نزدیک ۱۰ ماه هست پول دادم نزدیک ۲ماه هم هست تکمیل وجه کردم ولی هرچی زنگ میزنم میگن این هفته میدیم این هفته میدیم خبری نیست رفتم دادبیداد کردم میگن بیا پولتو بدیم ولی ۴۵روز طول میکشه
  کجا باید شکایت کنم ایا شکایت کنم به جایی میرسه تو این مملکت

   
  1. محمد سعید بهمنی می گوید

   تشریف ببرید وزارت صنعت و معدن در ضلع شمالی میدان ولیعصر و شکایتی تنظیم کنید.

    
 32. کیان می گوید

  شرکت رامک خودرو با چرب زبونی و وعده های توخالی خریداران را جلب میکند و زمانی که پول راپرداخت کردین باید با بی احترامی زبان طلبکارانه کارمندان مواجه شوید و دروغهای پی در پی که دست مشتری رو میبنده من ماشین ثبت نام کردم از اسفند ۹۵ الان دی ماه ۹۶ و هنوز ماشین رو تحویل ندادن احتمال کلاه برداری هست

   
  1. الاغ می گوید

   خاک تو سر شرکت رامک خودرو مارو الاغ فرض کرده با اون خانم کارمندای بی ادبش انگار ما خلف وعده کردیم ماشین تیولی خریدم بعد از ۱۱ ماه جواب درستی نمیدن نمیدونم کی به این شرکتهای غلابی مجوز داده

    
   1. ناشناس می گوید

    دقیقا

     
 33. محمدحسن فلاحتی می گوید

  وافعا شرکت رامک خودرو شرکت بسیلر بد قول و دروغ گویی است و همه تعهدات را به ضرر مشتری تنظیم می کنند من بهمن ۹۵ ثبت نام کردم و ۷ آبان ۹۶ تکمیل وجه نموده ام و هنوزم می گن تا اسفند باید صبر کنی واقعا که صبر ایوب هم داشته باشی به سر میاد.

   
 34. ناشناس می گوید

  مرگ بر امریکا مرگ بر شرکت رامک مرگ بر بازرسین صنعت ومعدن

   
 35. محمد علیبگیرید می گوید

  محمدعلی عربزاده اسفرخانی هستم..اول اسفند ۹۶ با پرداخت پنجاه میلیون تومان در نمایندگی زارع که در خیابان جنت اباد شمالی واقع است. چهار ماه کاری قرار شد ماشین تیولی۲۰۱۷ تحویلم دهند…در اوایل اذرماه۱۳۹۶مجدد نزدیک۵۵ میلیون تومان نقدا پرداختم….با چند میلیون اضافه تر از قرار وز داد اولیه….با گذشت ده ماه وهفده روز هنوز خبری از تحویل نشده….رفتم نمایندگی…گفتند شاید عید تحویل بگیرید…خلاصه مملکت بی صاحب و بخور بخور است….گفته میشود … آقاءی که واردگنند این نوع ماشین است …دارای معادن بیشماری معدن شن و ماسه است …و……

   
 36. مرضیه می گوید

  با سلام
  اول اسفند ۹۵ تیولی سفید ثبت نام کردم، بعد از ۲ ماه رفتم گفتم زمان تحویل کی میشه گفتند چون رنگش سفیده تحویلش به ۸ ماه هم میکشه، گفتند خاکستری و قرمز رو سر ۴ ماه تحویل میدیم، شاید هم زودتر، منم رنگش رو تغییر دادم اما تاقبل از ۱۲۰ روز کاری خبری از ماشین نشد ۲۰ روز مونده به موعد اتمام ۱۲۰ تماس گرفتم گفتم نمی خواهید دعوتنامه بدید گفتند همه ی رنگها با تاخیر تحویل داده میشند. خلاصه زمان تحویل که پایان مرداد ماه ۹۶ بود تازه اول آبان ۹۶ تکمیل وجه کردند پول رو که گرفتند بعدش گفتند اینکه ماشین طی ۲۰ روز زمان مشخص شده در قرارداد تحویل داده بشه بسیار کمه. و بعد از اون هر ماه به ماه بعد موکول کردند. الان انتهای دی ماه هستیم امروز هم نمایندگی و هم دفتر مرکزی گفتند که در خوش بینانه ترین حالت آخر اسفند ۹۶ یا در فروردین ۹۷ تحویل داده میشه. البته باز هم دروغ گفتن از نحوه ی حرف زدنشون پیدا بود!!!! لطفا هماهنگ بشیم همه با هم برای اعتراض حاضر بشیم. اگر مشکلات ربطی به ثبت سفارش داشت این روزها ماشین کسانی رو که در مرداد ماه تکمیل وجه کرده بودند رو تحویل نمیدادند… دروغ میگن دزدهای کلاهبردار!!!!

   
 37. صفری می گوید

  من میخام بدونم واقعا تو این مملکت کسی نیست این شرکت ها رو باز خواست کنه.فقط نمایندگی را که اخذ کردن هر طور مایلن رفتار میکنن. من اسفند ثبت نام کردم ابان هم تکمیل وجه کردم ولی هیچ خبری از ماشین نیست تازه فکر کنم باید یه پول اضافی هم بپردازیم.لطفا راهنمایی کنید کجا باید شکایت کرد.

   
 38. ناشناس می گوید

  سلام بنده هم در مردادماه نود شش ثبت نام کردم هنوز خبری نیست چکار باید کنیم مرجع طرح شکایت کجاست بنظر بنده در صورتیکه دسته جمعی شکایت کنیم و پیگیر شویم بهتر جواب می دهد

   
 39. شریعتی می گوید

  سلام من هم خرداد ۹۶ ثبت نام کردم ولی از دعوتنامه خبری نیست.

   
 40. حسین می گوید

  حسین ما هم ۹۵/۱۱ ثبت نام کرده ایم وتا حالا که ۹۶/۱۱ است خودرویی تحویل نگرفتیم یک ۷ میلیون اضافه داده داده ایم و حالا هم به بهانه مدل ۲۰۱۸ گفته اند حداقل ۱۰ میلیون دیگر باید بدهید . صنعت و معدن هم رفته ایم گفته اند بگذارید تا مبلغی گفته اند قطعی شود . واحتمالا باید پول را پرداخت کنیم و بعد از آن شکایت کنیم . ولی قرار داد را طوری باز گذاشته اند که به نفع خودشان باشد . ولی با این وجود ما شکایت میکنیم. یک بار هم mvm315 ثبت نام کردیم . مدیر نمایندگی در گل دشت اصفهان نزدیک شهرستان نجف آباد آقای امامی حتی مارا تحدید کرد کا من چند وکیل دارم و هر کاری میخواهید بکنید . ولی ما ۳ خودرو ثبت نام کرده بودیم هر کدام ۱۸ میلیون که این آقا از ما میخواست ۳۶ میلیون برای هر خودرو بگیرد .ولی با تماس با نمایندگی تهران و پیگیری قرار شد ما را راضی کنند و آخر حدود هر خودرو را ۲۱ میلیون به ما دادند . قرار دادما به نفع شرکت تنظیم شده بود . ولی با پیگیری ما توانستیم برای هر خودرو ۱۶ میلیون پرداخت نکنیم . و آخر صحبت اینکه اگر همه شکایت کنند جواب بهتری خواهیم گرفت و به نتیجه مطلوب تری خواهیم رسید . ابن جا ایران است . وباید حق خود را گرفت . هیچ کس به شما حقتان را نمیدهد .

   
 41. 09126700327 می گوید

  سلام، من در تاریخ ۱۱ دی ۹۵ با قیمت پایه ۹۴ میلیون ثبت نام کردم و در تاریخ ۲۴ مهر ۹۶ تکمیل وجه نمودم، متاسفانه شرکت پس از بدقولیهای فراوان به بهانه بسته بودن سامانه ثبت سفارش و افزایش تعرفه گمرکی صحبت از دریافت ۱۰ میلیون بابت افزایش تعرفه و ۶ میلیون بابت مدل ۲۰۱۸ میکنه.

   
  1. محمد می گوید

   من ۱۲/۱۱/۹۵ ثبت نام کردم و متاسفانه دقیقا همین مشکل هم برای من پیش آمده. درخواست پول زور اونم بعد ۱سال انتظار . جالب اینجاست دیروز مراجعه کردم به شعبه ی مرکز و گفتند ظرفیت مدل ۲۰۱۷ تکمیل شده، یا انصراف بدید یا ۱۳الی۱۶ میلیون تومان پرداخت کنید برای مدل ۲۰۱۸

    
 42. 09126700327 می گوید

  با سلام: من در تاریخ ۱۱ دی ۹۵ با قیمت پایه ۹۴ میلیون یک دستگاه تیوولی مدل ۲۰۱۷ ثبت نام کردم و در تاریخ ۲۴ مهر ۹۶ تکمیل وجه نمودم. متاسفانه شرکت پس از گذشت حدود ۱۳ ماه بجای تحویل خودرو به بهانه افزایش تعرفه گمرکی صحبت از پرداخت ۱۰ میلیون بابت تغییر تعرفه و ۶ میلیون بابت مدل ۲۰۱۸ میکنند. لطفا راهنمایی کنید برای احقاق حقوق خود از چه کانالی پیگیری کنیم. دهقان

   
 43. محمد می گوید

  توصیه ی من به افرادی که قصد ثبت نام در رامک خودرو را دارند این است که حتما قبل از عقد قرارداد و واریز هرگونه وجه، حتما تمام ۲۰بند قرارداد ۳برگی را به طور کامل و دقیق مطالعه کنند تا مثل من و امثال من کلاه سرشان نرود

   
 44. ناشناس می گوید

  هفده ماه پیش ثبت نام کردم.بعدازسیزده ماه دروغ شنیدن تحویل گرفتم.چهار ماه از تحویل گذشته میگن جریمه تاخیررو سال آینده میدیم چون بودجه نیومده.مگه وزارتخانه ست که بودجه داشته باشه.مگه ما مثل خودتون نفهمیم؟باباپول‌خودمونه که دست شماست.این کارمندا هم بجای اینهمه دروغ وکلاشی بهتره برن یه شغل شریف انتخاب کنن.تصمیم دارم شکایت کنم لطفاً راهنمایی کنید.

   
 45. Mohammad می گوید

  دوستان عزیز بنده بعد از گذشت ۳۶۵ روز از ثبت نامم برای خودروی تیولی هنوز خبری از ماشینم نیست . جالب اینجاست که در زمان تکمیل وجه هفت میلیون تومان بابت افزایش قیمت این خودرو پرداخت کردم . حالا صحبت از پانزده الی شانزده میلیون تومان دیگر به میان آمده . جالبتر اینکه این شرکت در محاسبه ی سود مشارکت و سود دیرکرد هم به نحو دیگری سر بنده را کلاه گذاشته است.و بارها به صورت حضوری مراجعه کرده ام اما هیچکس پاسخگوی بنده نیست وفقط به بنده می گویند اگر اعتراضی دارید انصراف دهید آن هم بعد از گذشت یک سال

   
 46. رضا می گوید

  سلام
  بنده برج ۱۲ سال ۹۵ پول ریختم که اون موقع پایه قیمت ۹۴ میلیون بود. بعد از گذشت ۱ سال تمام، مارو علاف کردن که هیییچ با پرو گری تمام میگن باید ۱۶ میلیون بابت افزایش تعرفه خودرو پرداخت کنید و از الان داریم آمادتون میکنیم !!!! موضوع از آنجایی آب میخوره که این آقایون ماشین ها رو با تعرفه قدیم ترخیص و انبار کردن و به بهانه بسته شدن ثبت سفارش خودرو به هیچ کس (جز آشنایان خودشون) ماشین ندادن و با علم اینکه می دونستن تعرفه ماشین بالا میره الان می گن بهتون ماشین میدم با تعرفه جدید !!!!! مدرک این اداعایی که کردم تیوولی هایی بود که من به واسطه محل کارم میدیدم وارد میشه تو فرودگاه پیام (دقیفا تو زمانی که میگفتن ثبت سفارش بسته شده) !!!!

   
 47. ناشناس می گوید

  در تاریخ تیر ماه ۱۳۹۶ به اسم ۱۲۰ روز کاری برای خودرو تیوولی ثبت نام کردم اوایل بهمن که مراجعه کردم گفتند تا تیر ماه ۹۷ تحویلت میدیم به نظر مشتریانی که قبلا خودرو تحویل گرفته اند انصراف بدم یا صبر کنم ؟چون به هر صورت که حساب کنیم ضرر است وبه قول این شرکت هم اعتمادی نیست لطفا راهنمایی کنید

   
  1. مهراد می گوید

   به وااله قسم به نفعته که تا دیر نشده انصراف بده مطمئن باش تیر ۹۷ هم ماشینتو نمیگیری و قیمت هم بالای ۱۴۰ برات در میاد الان نقد بخر راحت من هم کلاه رامک رفته سرم الان یکساله دیگه چاره ای ندارم جز تسلیم در برابر درخواست های این شرکت که مشتری براش فقط به شکل پول دیده میشه

    
  2. کاوه می گوید

   من هم تیر ۹۶ ثبت نام کردم تا الان که صبر کردی دیگه چیزی نمونده به من که گفتن اردیبهشت یا نهایت اواسط خرداد تحویل می دیم، خواستم انصراف هم بدم بهم گفتن اردیبهشت بهت چک می دیم ولی به نظر من صبر کن چون شنیدم که ماشین های ثبت نامی جدید این شرکت مونتاژ داخل خواهد شد.

    
 48. ناشناس می گوید

  با سلام
  بنده در تاریخ ۹۵/۱۱/۲۷ ثب نام کردم وتاریخ ۹۶/۰۸/۰۱ تکمیل وجه نمودم وامروز که ۹۶/۱۱/۲۳ میباشد هنوز خودرو خود را تحویل نگرفته ام با توجه به اینکه مبلغ حدود ۹میلیون تومان اضافه بر مبلغ اولیه قرار داد پرداخت کردم در حال حاضر هم که تماس میگیریم جواب سر بالا میدن ومیگن باید حدود ۱۳ تا ۱۶ میلیون تومان دیگر پرداخت کنید لذا از دوستانی که قصد ثبت نام دارند به هیچ عنوان اینکاررا نکنند چون قرار داد گنگ ویکطرفه رامک خودرو جز کلاهبرداری چیز دیگری نیست

   
 49. مهران می گوید

  سلام دوستان. من هم قربانی طمع رامک خودرو هستم. سوال اینه که چرا هیچ لینک یا راه تماس و هماهنگی در این صفحه نیست؟ امکان این هست که سایت چرخان لینکها رو سانسور میکنه؟

   
 50. مهران می گوید

  با سلام. طبق تماس من با رامک خودرو و خانم عصبی که تلفن مشتریان را جواب میدهند بعد از ۷ ماه تاخیر در تحویل تیوولی و دریافت اضافه مبلغ به بهانه هزینه اسقاط در زمان صدور دعوتنامه ، حالا قرار است باز درخواست مبلغ اضافه کنند. درضمن در قرارداد قرار بوده مدل الیت تحویل دهند ولی ایشون گفتن از الیت دیگه خبری نیست و همه مدل آرمور تحویل خواهند گرفت که این نیز خود خطا در انجام قرارداد است. که به نظر من اگر اکثر خریداران شکایت کنند رامک خودرو مجبور به حذف سود کلان خود در واردات تیوولی و کنار آمدن با خریداران خواهد شد.

   
  1. محمدی می گوید

   سلام
   محمدی هستم اسفند ماه نود پنج ثبت نام نقدی تیولی کردم بنا به تعهد میبایست مرداد نود وشش تحویل نمایند پس از پیگریهای متوالی از نمایندگی خسروانی متاسفانه ابان ماه اعلام کردن برای تکمیل وجه مراجعه نمایم با افزایش هشت میلیونی بابت ارزش افزوده و…. بجز مبلغ چهل پنج تومان اولیه و سود متعلقه مجددا پنجاه هشت و… دریافت که اول دی تحویل نمایند در حال حاصر اخر بهمن به تعهدشان عمل ننموده اعلام کردن مجددا افزایش قیمت به میزان پانزده میلیون دیگر باید پرداخت نمایید این چه نوع قرارداد و تعهدی هست ایا کسی نباید جوابگوی این مردم باشد لعنت خدا وپیامبر بر این ظالمان

    
   1. محسن می گوید

    سلام
    منهم شرایط مشابه شما را داشته ام.
    این دزدهای کثیف امروز با منهم تماس گرفتن و گفتن باید ۱۲ میلیون واریز کنم!!!
    بنده به دنبال شکایت از این شرکت حروم خور دزد هستم.

     
  2. محسن می گوید

   درست میگین
   مگه ما ارمور ثبت نام کرده بودیم؟؟؟
   مگه ما گفتیم تاخیر کنن که مدل سال ۲۰۱۸ بدن؟؟
   الان به من میگن ۱۲ تومن اضافی باید بدی یکی بخاطر اینکه سال عوض شده و دیگر بخاطر عوارض
   در حالیکه عوارض رو دیوان عدالت اداری گفته که باید به وضع قبل برگرده و مدل هم به من ربطی نداره ، ماشین منو باید مرداد ۹۶ می دادن …
   من قصد ندارم پول بدم می خوام شکایت کنم

    

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.