il

تهدید دونالد ترامپ این‌بار برای تویوتا!

تهدید دونالد ترامپ این‌بار برای ژاپنی‌ها و شرکت تویوتا بود!

با چرخان همراه باشید.

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا برای این‌که کمپانی‌های خودروسازی مرکز فعالیت خود را در ایالات متحده حفظ کنند، سیاست اعمال فشار بر آن‌ها را همچنان ادامه می‌دهد.

بله! این‌بار نوبت کمپانی ژاپنی تویوتا است که با توییت آقای ترامپ مورد تهدید قرار بگیرد. توییت روز پنجشنبه وی به این‌بار تویوتا را تهدید کرد و گفت: در صورتی که تویوتا کارخانه جدیدی در مکزیک تاسیس کند به پرداخت مالیات‌های سنگین گمرکی برای صادرات به آمریکا مجبور خواهد شد.

تهدید دونالد ترامپ در پیامی توییتری نوشته شد: «تویوتا موتور اعلام کرده می‌خواهد برای ساخت خودروهای کرولا برای بازار ایالات‌متحده، یک کارخانه جدید در مکزیک بسازد؛ به‌هیچ‌وجه!»

ترامپ در این پیام توییتری از این شرکت ژاپنی خواست، بین ساخت کارخانه در آمریکا و ساخت آن در مکزیک با پرداخت مالیات سنگین، یکی را انتخاب کند.

تویوتا برنام ساخت این کارخانه در “شبه‌جزیر باخا کالیفرنیا” در غرب مکزیک را آوریل ۲۰۱۵ اعلام کرده بود. این شرکت ژاپنی تاکنون هیچ واکنشی به این پیام رئیس‌جمهور منتخب آمریکا نشان نداده است.

دفتر مرکزی تویوتا به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های خودروسازی جهان، در شهر تویوتا در استان آیچی ژاپن قرار دارد.

دونالد ترامپ پیش‌تر با تهدیدی مشابه شرکت خودروسازی فورد آمریکا را مجبور کرد از ساخت کارخانه در مکزیک منصرف شود.

ترامپ مدعی است که کشورهایی مثل مکزیک و چین با جذب سرمایه‌گذاران آمریکایی بازار ایالات متحده را تسخیر کرده و در واقع با سرمایه آمریکایی‌ها برای مردم خود اشتغال‌آفرینی می‌کنند.

مدیریت فورد اعلام کرد که ترجیح می‌دهد به‌جای ساخت کارخان جدید در مکزیک، ۷۰۰ میلیون دلار در کارخانه خود در ایالت میشیگان سرمایه‌گذاری ‌کند.

البته که قبل از تهدید شرکت فورد قرار بود کارخان جدیدی به ارزش ۱.۶ میلیارد دلار برای ساخت خودروهای لوکس در مکزیک تاسیس کند.

ترامپ بارها در طول کارزار انتخاباتی خود اعلام کرده بود برای آن دسته از شرکت‌های آمریکا که کارخانه‌های خود را در خارج از کشور مستقر می‌کنند، مالیات بیشتری در نظر خواهد گرفت.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.