پیوستن پورشه ۹۱۱ carrera به نیروی پلیس اتریش!

پیوستن ابر خودرو‌ها به ناوگان پلیس برای دستگیری رانندگان تندرو خاطی به امری فراگیر در سطح جهان تبدیل شده است. بنابرین هیچ بعید نیست که حین رانندگی در جاده‌های ایتالیا توسط یک لامبورگینی هوراکان یا فراری ۴۵۸ اسپایدری که با نور چراغ‌های آبی‌اش خبر از پلیس بودنش می‌دهد، متوقف شوید. حتی ممکن است که چنین اتفاقی را یک بار دیگر در دبی و اینبار با یک بوگاتی ویرون تجربه کنید! حتی جزیره مان نیز دارای یک پلیس ویژه است که به گشتزنی در خیابان‌ها می‌پردازد. جالب است بدانید که وزارت فدرال اتریش تصمیم گرفته است از ماشین های اسپرت آلمانی با رنگ های آبی، نقره ای و قرمز استفاده کند. در حال حاضر نیز پورشه ۹۱۱ Carrera به نیروی پلیس این کشور پیوسته است.

پورشه ‌های ۹۱۱ Carrera مجهز به چراغ های فلاش زن و رادیو هستند و در تمام بزرگراه های اتریش گشت زنی می‌کنند. به گفته “کونارد کوگلر”، مدیر کل امنیت عمومی اتریش، از خودروی پلیس پورشه ۹۱۱ استفاده شده است تا بتوان نشان داد که حتی در صورت سوار شدن به ابرخودروهای پر سرعت نیز می‌توان مسئولیت پذیر بود و قوانین را رعایت کرد. علیرغم کنایه آمیز بودن این سخنان، اتریش دارای تاریخچه دور و درازی در زمینه استفاده از اتومبیل‌های پورشه در ناوگان پلیس است. در ده‌های ۶۰ و۷۰ میلادی، نیروی پلیس اتریش از پورشه ۹۱۱ تارگاس استفاده نمود و پورشه ۹۱۱ در سال ۲۰۰۶ برای نظارت بر بزرگراه ها مورد استفاده قرار گرفت. هرچند که خودرو پلیس Carrera تنها تا ماه اکتبر از کارخانه پورشه قرض گرفته شده است.

سالیان بسیاری است که پورشه ۹۱۱ سنبل یک ماشین اسپرت قدرتمند است و سطح بالایی از ایمنی و آسایش را نیز درفواصل طولانی ارائه می کند. بنابرین عجیب نیست که از محبوبیت بسیاری برای پلیس‌هایی برخوردار باشد که دائما در حال گشت و گذار در خیابان‌ها هستند. نخستین نقل و انتقالاتی از این دست در زمان مدیریت “هلموت اگرت” در شعبه اتریش برند پورشه صورت پذیرفت. ولی این بار شرایط تا حدودی متفاوت است؛ پورشه ۹۱۱ Carrera با موتور ۳.۰ لیتری شش سیلندر که از توانی معادل ۳۶۵ اسب بخار بهره‌ می‌برد و می‌تواند از ۰-۶۲ مایل را در کمتر از ۴.۴ ثانیه طی کند. بنابراین سبقت گرفتن از آن چندان کار ساده‌ای نیست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.