il

پراید زودتر از موعد مقرر از چرخه تولید بیرون خواهد رفت!

با عرضه خودروهای جدید از سوی سایپا، مسئولان این شرکت تصمیم گرفته‌اند زودتر از موعد (دی ماه ۱۳۹۷) پراید را از چرخه تولید خارج کنند.

بیشتر بخوانید:

پراید سال‌های سال در جاده‌های ایران حضور داشته و دارد و به عنوان خودروی مناسب برای اقشار کم درآمد جامعه محسوب می‌شود و حتی هنوز بعضی از مردم به دلیل هزینه‌ها و خرج پایین این خودرو و به راحتی پیدا شدن قطعات این خودرو در سراسر کشور، ترجیح می‌دهند پراید را خریداری کنند. مدیرعامل سایپا در نمایشگاه خودروی مشهد با رونمایی برلیانس C3 و قطعی کردن قیمت ۵۷ و نیم میلیون تومانی اعلام کرد با ارائه عرضه خودروهایی مانند سایپا کوییک و خانواده برلیانس، دیگر جایی برای پراید باقی نخواهد ماند.

از سوی دیگر وی خاطر نشان کرد که تا زمانی که رنو شرایط سایپا را بپذیرد دو خودروی ال ۹۰ و بی ۹۰ در کشور مونتاژ‌ و تولید خواهند شد. با این اوصاف به نظر می‌رسد تا پایان سال جاری یا حداکثر نیمه اول سال ۱۳۹۷ پراید در گروه خودروسازی سایپا تولید خواهد شد و بعد از این تاریخ، خودروی دوست داشتی مردم ایران به موزه خودروهای کشور خواهد پیوست! البته شاید تا چندین سال دیگر هم بتوان مثل پیکان، آن را در کوچه و خیابان دید!

درباره نویسنده

تابستان سال ۹۵ به تیم نویسندگان چرخان ملحق شدم. طرفدار خودروهای سبز و برقی هستم. سعی می‌کنم خبرهای جذاب و جالب درباره وسایل نقلیه را برایتان بنویسم.

مطالب مرتبط

3 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.