آغاز فروش فوتون ساوانا با محدوده قیمت ۱۳۵ الی ۱۶۰ میلیون!

در نمایشگاه خودرو مشهد، شرکت عظیم خودرو شاسی‌بلند فوتون ساوانا را رونمایی و به متقاضیان قول فروش این خودرو را از آخر تابستان سال جاری داد. عظیم خودرو چندین سال گذشته با خودروهای چینی هاوال بر روی زبان‌ها افتاد که نتوانست زیاد در این مورد خوب بدرخشد و عملکرد خوبی را از خود ارائه کند. اما این شرکت دوباره با همکاری کارخانه خودروسازی چینی فوتون  تصمیم گرفته شاسی‌بلند دیگری به نام ساوانا را وارد بازار ایران کند.

یکی از مسئولان عظیم خودرو در مصاحبه‌ خبری خود ادعا کرده‌ که فوتون ساوانا تنها خودروی آفرود و شاسی‌بلند واقعی است که به زودی در داخل کشور تولید خواهد شد. جالب است که بدانیم محدوده قیمت این خودروی شاسی‌بلند واقعی ۱۳۵ الی ۱۶۰ میلیون تومان خواهد بود که اگر با این محدوده قیمت ساوانا وارد بازار ایران شود گران‌ترین شاسی‌بلند در کشور است.

فوتون ساوانا مجهز به پیشرانه ۲ لیتری است که می‌تواند به گیربکس دستی یا اتوماتیک متصل شود و حداکثر توان خروجی ۲۱۴ اسب بخار و گشتاور ۳۲۰ نیوتن متر را داشته باشد. انتظار می‌رود این شاسی‌بلند در دو تیپ استاندارد و لوکس وارد ایران شود.

از دیگر تجهیزات ساوانا می‌توان به ۷ صندلی‌ تمام چرم، کیسه‌های هوا، سیستم تهویه اتوماتیک و استارت دکمه‌ای اشاره کرد. با توجه به پیشینه نه چندان موفق عظیم خودرو درباره خودروهای هاوال، باید منتظر ماند و دید که عملکرد این شرکت درباره فوتون ساوانا به چه صورت خواهد بود!

2 دیدگاه
 1. reza می گوید

  موتور دو لیتری تنفس طبیعی چجوری ۲۱۴ اسب بخار قدرت تولید می کنه؟؟

  چه شاسی بلند “واقعیه ” که موتور دو لیتری داره!!!

  اسم ماشین هم سالیوانا است و به تقلید از “جمس ساوانا” برادران چینی کپی برداری کردن

   
 2. محمد می گوید

  با قیمت ۱۳۵ هم خوب نیست چه برسه به ۱۳۵ الی ۱۶۰
  با توجه به قیمت و شرکت فروشنده ( سابقه بد ) بعیده خوب بفروشه

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.