ورود خودروهای ژاپنی داتسون به ایران!

به نظر می‌رسد گروه صنعتی ایران خودرو به دنبال افزایش همکاری‌های خارجی است، این گروه خودروسازی تا پایان سال جاری قراردادی با کارخانه ژاپنی داتسون منعقد خواهد کرد. کارخانه داتسون یکی از زیرمجموعه‌های نیسان است که بازارهای نوظهور مانند اندونزی، روسیه، هند را هدف قرار داده است.

داتسون برای اولین بار سال ۱۹۳۱ میلادی فعالیت خود را شروع کرد ولی در سال ۱۹۸۶ میلادی مدیریت وقت نیسان تصمیم به تعطیلی این کارخانه گرفت ولی از ۴ سال گذشته این کارخانه توسط مدیرعامل فعلی نیسان دوباره احیا شد.

مدیرعامل ایران خودرو در مصاحبه خبری جدیدی اعلام کرده تا چندین ماه دیگر این دو کارخانه خودروسازی با هم قراردادی را امضا خواهند کرد و ماحصل این همکاری برای شروع کار، ورود خودروی داتسون گو (Datsun Go) است. ورود خودروهای داتسون به ایران باعث جایگزینی خودروهای قدیمی مانند پژو ۴۰۵ و ۲۰۶ می‌شود و شاید تکانی به رنگ و بوی خیابان‌ها و جاده‌های ایران دهد.

در حال حاضر نیسان اعلام آمادگی ورود قطعات CKD برای مونتاژ در ایران داده است و انتظار می‌رود تا سال‌های آتی نیسان بتواند جایگاه خوبی در بازار خودروهای ایران داشته باشد. نظر شما درباره خودروهای داتسون چیست؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.