برترین شاسی‌بلندهای زیر ۱۰۰ میلیون تومان در سال ۹۵!

حتما برای شما سوال پیش آمده است که بهترین خودروی شاسی‌بلند و کراس‌اور زیر ۱۰۰ میلیون تومان که رضایت مشتریانش را به همراه داشته و کمترین مشکل فنی را دارد کدام است؟

برای فهمیدن این موضوع شما باید به آمار ارقام مختلف مراجع کنید تا یک نتیجه درست و منطقی بگیرد. یکی از آمار و ارقام‌های مذکور به شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران  مرتبط می‌شود که هر از چند گاهی آماری از رضایت مشتریان و کیفیت خودروهای داخلی منتشر می‌کند.

متاسفانه هنوز سال ۹۶ تمام نشده است که نمره‌های عالی خودروسازان داخلی را در جلب رضایت مشتریان ببینید؛ بنابر این از سر ناچاری نگاهی به مجموع آمار سال ۹۵ می‌اندازیم تا شاید راهنمایی باشد برای علاقه‌مندان به شاسی‌بلندهای چینی بازار ایران!

بنابر آمار به شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران؛  خودروی چانگان CS35 اتوماتیک با کسب ۷۴۴ امتیاز از ۱۰۰۰ امتیاز، بالاترین رتبه را از نظر جلب رضایت مشتریان داشته و روی سایپا را سرخ کرده است. این خودرو قیمتی در حدود ۶۷ میلیون تومان دارد و این روزها شاهد تردد تعداد زیادی از مردم با آن هستیم.

رتبه دوم با کسب ۷۴۳ امتیاز به هایما توربو اتوماتیک اختصاص دارد. خودرویی که با قیمت ۹۵ میلیون تومانی خود هنوز در ابتدای راه بوده و باید تلاش زیادی برای بهبود کیفیت آن از جانب ایران‌خودرو و کمپانی هایما صورت پذیرد.

در رتبه سوم نسخه دستی چانگان CS35 با ۷۴۲ امتیاز قرار دارد و هم‌پای برادر دوقولوی خود به پیش می‌رود. این خودرو از یک پیشرانه ۱.۶ لیتری با قدرتی معادل با ۱۲۳ اسب‌بخار استفاده کرده و تنها ۵۷ میلیون تومان قیمت دارد.

در رتبه چهارم چری تیگو ۵ از شرکت مدیران‌خودرو موفق به کسب ۷۳۲ امتیاز شده است. اما رتبه پنجم در کمال ناباوری به یکی از خودروهای ناشناخته و کم فروش بازار ایران از کمپانی دیارخودرو اختصاص دارد! هاوال M4 موفق به کسب ۷۲۹ امتیاز شده و همه را به تعجب واداشته است!

رتبه های ششم تا هشتم هم به ترتیب به خودروهای ام وی ام X22 دستی، X33 اتوماتیک و X22 اتوماتیک تعلق گرفته است. خودروهای مذکور به ترتیب ۷۱۹،۷۱۰ و ۶۹۸ امتیاز کسب کرده اند.

در آخر لیست هم لیفان X60 از شرکت کرمان‌موتور حضور دارد که در نسخه دنده‌ای ۶۷۶ امتیاز و در نسخه اتوماتیک ۶۷۱ امتیاز به دست آورده است.

بله! تعجب نکنید! جک S5 در بین ۱۰ شاسی‌بلند برتر بازار ایران از نظر جلب رضایت مشتریان حضور ندارد، که این موضوع کمی عجیب و غریب است! عجیب و غریب‌تر از همه این که در آمار مرتبط با مرداد ماه ۹۶ برخی از خودروهای مذکور در جداول مربوطه حضور ندارند! این یعنی اینکه یا در این ماه تولید نشده‌اند؛ و یا اتفاق دیگری افتاده که از آن گذر کرده و به آن نمی‌پردازیم!

آپدیت: جدول فوق پس از ۲۴ ساعت تغییر کرد و جک S5 وارد آن شد. این مقاله را بخوانید

2 دیدگاه
  1. Arash rad می گوید

    واقعا فک کردین x22 فرقون از جک بهتره که جکو نذاشین؟

     
  2. عباس کامرانی می گوید

    اگر هاوال m4 نمایندگی درست و حسابی داشت خیلی فروش داشت.من در مورد این ماشین زیاد پرس وجو کردم کسانی که دارند از کیفیت ماشین می گویند

     

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.