il

تغییر جدول ۱۰ شاسی‌بلند برتر کشور پس از ورود عجیب جک S5!

بعد از ارائه آمار عجیب و غریب ۱۰ خودروی برتر از منظر رضایت مشتریان از کیفیت خودروهای شاسی‌بلند زیر ۱۰۰ میلیون تومان در سال ۹۵ از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران؛ در کمتر از ۲۴ ساعت همه چیز تغییر کرد.

در آمار قبلی عدم حضور جک S5 بسیار عجیب و غیر منطقی بود. همین موضوع باعث شد که بسیاری از دنبال کنندگان خبرهای خودرویی به فکر فرو رفته و به دنبال علت این اتفاق بروند. این داستان ادامه یافت تا اینکه آمار مرتبط با خودروهای مذکور به طور کلی تغییر کرد!

در جدول جدید خودروی جک S5 دستی به رتبه پنجم جدول رفته است. هاوال M4 اتوماتیک به رتبه ۶ جدول رسیده و در رتبه هفتم جک S5 اتوماتیک قرار دارد. ام‌وی‌ام X22 مانند سابق در جایگاه هشتم جدول قرار دارد؛ ولی این بار از مدل اتوماتیک به مدل دستی تغییر شکل داده است!

رتبه‌های ۹ و ۱۰ هم به ترتیب به هایما اتوماتیک و ام‌وی‌ام X33 دستی اختصاص دارد. نکته عجیب اینجاست که در جدول قبلی مدل اتوماتیک ام‌وی‌ام X33 در جایگاه هفتم جدول قرار داشت؛ ولی در جدول جدید به طور کل حذف شده و جای خود را به مدل دستی و جایگاه دهم جدول داده است.

اما با نگاهی به امتیازات مرتبط با هر خودرو داستان بسیار جالب و هیجان‌انگیز می‌شود! در جدول جدید چری تیگو ۵ با ۷۳۲ امتیاز در جایگاه چهارم قرار دارد و پس از آن جک S5 دستی با ۷۳۲ امتیاز در مکان پنجم است! ظاهرا تیگو ۵ به لطف تفاضل گل بهتر یک پله بالاتر از جک S5 قرار دارد؛ اما چرا در جدول قبلی اثری از آن نبود؟ این اتفاق دقیقا برای جک S5 اتوماتیک تکرار شده است اما این پایان کار نیست و لیفان X60 در جدول جدید حضور ندارند و دیگر اثری از آن نیست!

در پایان بهتر است شما هم نیم‌نگاهی به جداول مربوطه بی‌اندازید تا اشتباه شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران را ببینید و لذت ببرید! اشتباهی که تنها در چند ساعت موجب تنش در میان کاربران و بازار خودرو شد.

جدول جدید

جدول قبلی

درباره نویسنده

از اواخر سال 94 به تیم نویسندگان چرخان پیوسته و از آن زمان تاکنون با نهایت علاقه و اشتیاق به همکاری خود با این تیم دوست داشتنی ادامه داده‌ام. همیشه در حال یادگیری هستم و هیچ گاه از مطالعه به دور نبوده و نخواهم بود.

مطالب مرتبط

7 نظر

 1. شاهین

  خبر دارید چیکار میکنید؟؟؟ سال ۹۵ مگه هایما توربو داشتیم اصلا؟
  اینکارو انجام نمیدادید خیلی سنگین تر بود

   
  پاسخ
 2. احسان

  هایما واقعا خوبه . البته هایما توربو . واقعا شتاب خیلی خوب و کیفیت مناسب و آپشن های خیلی مناسب به نسبت قیمت . ارزش خریدش بالاست .

   
  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.