ممنوعیت شماره‌گذاری ۱۱ خودروی دوگانه سوز؛ ز رحمت گشاید در دیگری!

خبر رسیده بود که ممنوعیت شماره گذاری ۹ خودروی پرمصرف برداشته خواهد شد و همین موضوع بازار خودروی کشور را کمی آرام کرده بود؛ که بلافاصله ممنوعیتی جدید برای ۱۱ خودروی دوگانه‌سوز اعمال شد!

خودروهایی که در جدول می‌بینید به جرم عدم کسب تاییده از سازمان حفاظت محیط زیست و آلایندگی غیر مجازشان شماره‌گذاری نخواهند شد. به گفته مسئولان؛ خودروسازان تولیدکننده محصولات مذکور، از ابتدای سال ۹۵ باید تولیدات پایه گازسوز و دوگانه‌سوز خود را به استانداردهای آلایندگی یورو ۴ نزدیک می‌کردند.

این رو هم بخون:

بله! وقتی مشکل عدم شماره‌گذاری ۹ خودرو به دلیل مصرف بیش از حد سوخت خیلی سریع حل و فصل شود؛ باید راه و چاه دیگری یافت و به قول معروف « خدا گر ز حکمت ببندد دَری، ز رَحمَت گُشاید درِ دیگری»

راستی به نظر شما کشور ما که هنوز به تولید خودروهای دوگانه‌سوز می‌پردازد و برای به دست آوردن هوایی پاک به دنبال استاندارد آلایندگی یورو ۴ است؛ چه جایگاهی در بین کشورهای دیگر جهان دارد؟! نمی‌خواهیم به کشورهای دیگر نگاه کنیم!

ولی واقعا باید از آنها آموخت که تولید بمب متحرک راه کار مبارزه با هوای آلوده و… نیست! همه به سمت تولید خودروهای هیبریدی و برقی می‌روند و ما هنوز اندر خم یک کوچه‌ایم!

1 نظر
  1. امیر می گوید

    تندر نود و سورن اصن مدل cng ندارن 😐

     

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.