il

ممنوعیت شماره‌گذاری ۱۱ خودروی دوگانه سوز؛ ز رحمت گشاید در دیگری!

خبر رسیده بود که ممنوعیت شماره گذاری ۹ خودروی پرمصرف برداشته خواهد شد و همین موضوع بازار خودروی کشور را کمی آرام کرده بود؛ که بلافاصله ممنوعیتی جدید برای ۱۱ خودروی دوگانه‌سوز اعمال شد!

خودروهایی که در جدول می‌بینید به جرم عدم کسب تاییده از سازمان حفاظت محیط زیست و آلایندگی غیر مجازشان شماره‌گذاری نخواهند شد. به گفته مسئولان؛ خودروسازان تولیدکننده محصولات مذکور، از ابتدای سال ۹۵ باید تولیدات پایه گازسوز و دوگانه‌سوز خود را به استانداردهای آلایندگی یورو ۴ نزدیک می‌کردند.

بله! وقتی مشکل عدم شماره‌گذاری ۹ خودرو به دلیل مصرف بیش از حد سوخت خیلی سریع حل و فصل شود؛ باید راه و چاه دیگری یافت و به قول معروف « خدا گر ز حکمت ببندد دَری، ز رَحمَت گُشاید درِ دیگری»

راستی به نظر شما کشور ما که هنوز به تولید خودروهای دوگانه‌سوز می‌پردازد و برای به دست آوردن هوایی پاک به دنبال استاندارد آلایندگی یورو ۴ است؛ چه جایگاهی در بین کشورهای دیگر جهان دارد؟! نمی‌خواهیم به کشورهای دیگر نگاه کنیم!

ولی واقعا باید از آنها آموخت که تولید بمب متحرک راه کار مبارزه با هوای آلوده و… نیست! همه به سمت تولید خودروهای هیبریدی و برقی می‌روند و ما هنوز اندر خم یک کوچه‌ایم!

درباره نویسنده

از اواخر سال 94 به تیم نویسندگان چرخان پیوسته و از آن زمان تاکنون با نهایت علاقه و اشتیاق به همکاری خود با این تیم دوست داشتنی ادامه داده‌ام. همیشه در حال یادگیری هستم و هیچ گاه از مطالعه به دور نبوده و نخواهم بود.

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.