مکمل بنزین
گوناگونخبر

معرفی پیکاپ جدید نیسان ناوارا، از نوادگان نیسان آبی!

نیسان نسخه فیس‌لیفت شده پیکاپ میان سایز ناوارا را برای بازارهای اروپایی معرفی کرده است. این پیکاپ در آمریکای لاتین هم با نام فرونتیر عرضه خواهد شد. چراغ‌های جلوی LED با دی‌لایت‌های C شکل بلافاصله نشان می‌دهند که این نسخه‌ای بروز شده است. علاوه بر این، تیم طراحی نیسان مدتی را هم صرف بازطراحی جلوپنجره ناوارا کرده‌اند تا نمای مدرنی را ایجاد کنند.

در عقب نیز چراغ‌های LED و درب قسمت بار به‌صورت جزئی بروز شده‌اند. یکی از مهم‌ترین تغییرات ناوارا طی این فیس‌لیفت اما ارائه یک نسخه جدید بنام PRO-4X است که اساساً یک پکیج ظاهری خواهد بود. به‌جز لاستیک‌های آفرود، دیگر ویژگی‌های این نسخه یعنی تریم‌های مشکی و قرمزرنگ همگی تزئینی هستند.

زیر پوست ناوارا مدل 2021 هم تغییراتی ایجاد شده که ازجمله آن‌ها می‌توان به تقویت محور عقب و افزایش ظرفیت بار اشاره کرد. علاوه بر این، حجم بار خودرو از قبل بیشتر شده و یک زیر پایی یکپارچه هم درون سپر عقب تعبیه شده تا دسترسی به قسمت بار ساده‌تر شود. به لطف تجهیز خودرو به یک میل فرمان جدید هم حالا قدرت مانور ناوارا در سرعت‌های بالا بهبود یافته و پاسخگویی فرمان بیشتر شده است.

هرچند کابین ناوارا کاملاً آشنا به نظر می‌رسد اما سیستم اطلاعاتی-سرگرمی آن با نمایشگر هشت اینچی بروز شده و گرافیک صفحه آمپر تغییر کرده است. این صفحه آمپر همچنین به یک نمایشگر هفت اینچی دیجیتالی با وضوح بالاتر هم مجهز شده است. غربیلک فرمان جدید و به‌روزرسانی صندلی‌های عقب برای راحتی بیشتر سرنشینان هم از دیگر بهبودهای داخلی این پیکاپ ژاپنی هستند. در همین حال، نیسان عایق‌های صوتی بیشتری را به کابین ناوارا اضافه کرده است.

ناوارا مدل 2021 از مجموعه گسترده‌ای از ویژگی‌های ایمنی مثل هشدار برخورد جلو، ترمز اضطراری و سنسور باران سود می‌برد درحالی‌که یک سیستم دید اطراف جدید هم برای آن ارائه شده است. این سیستم با استفاده از چهار دوربین، نمای کاملی از اطراف خودرو را برای راننده فراهم می‌کند و از حالت آفرود هم برخوردار است که وقتی خودرو در حالت چهارچرخ محرک قرار دارد، در سرعت‌های پایین موانع اطراف را بررسی می‌کند.

نیسان هیچ حرفی از ایجاد تغییراتی در پیشرانه‌های ناوارا نزده که این یعنی همان موتورهای دیزلی قبلی در سینه این پیکاپ میان سایز قرار می‌گیرند. نیسان ناوارای جدید ماه آینده در ابتدا در تایلند عرضه می‌شود و مدت کوتاهی بعد راهی سایر بازارهای جهانی خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا