خودروهایی جدیدی که درحاشیه بازدید وزیر صمت از شرکت ایران خودرو، مشخص شد

صبح امروز بود که خبری مبنی بر حضور جناب آقای رزم حسینی، به عنوان وزیر وزارت صمت در گروه صنعتی ایران خودرو منتشر شد. گویا ایشان در ابتدا با حضور در خط تولید شرکت ایران خودرو، بازدیدی را انجام داده و سپس به بخش تحقیق توسعه این شرکت رفتند. اما در حاشیه بازدید ایشان از بخش تحقیق و توسعه شرکت ایران خودرو، در ابتدا از نام رسمی خودرو تارا رونمایی کردند.

اما مهمترین و جذابترین بخش بازدید ایشان که تصاویری نیز از آن منتشر شده است، حضور سه خودرو جدید راناپلاس مجهز به گیربکس 6 سرعته سقف مونروف، پژو 207i جدید دورنگ و در آخر نیز پژو 206 مجهز به مونروف دیده شده است. تا قبل از این بطور رسمی اعلام نشده بود که قرار است تا دو خودرو آخری بطور رسمی عرضه شود. اما چندی پیش بود که معاون فروش و بازاریابی شرکت ایران خودرو در شبکه 5 حضور یافته و نام آن دو خودرو را نام برد. باتوجه به توضیح ناقص ایشان، گویا مردم و… دچار اشتباه شده بودند و امروز معلوم شد که گویا سخنان ایشان، راست بوده است.

با توجه به عکس های موجود، مشخص است که ایران خودرو می‌خواهد تا پژو ۲۰۶ را هم در نسخه سقف مونروف‌دار به بازار عرضه کند و از سویی تیپ جدیدی از ۲۰۷i را با بدنه دو رنگ به تولید برساند. البته که به احتمال زیاد، پروژه تجاری سازی این خودروها، در سال آینده اجرایی خواهد شد.

اما در کنار آن دو مورد، راناپلاس آپشنال حضور دارد که ضمن مجهز شدن به جعبه دنده شش سرعته دستی، امکاناتی نظیر سقف شیشه ای ثابت (پانوراما) بر روی این خودرو دیده می شود. سازه سقف شیشه ای، شیشه جلو، نمد سقف و سایه بان سقف شیشه ای رانا پلاس جدید کاملا برابر را پژو ۲۰۷i پانوراما است.همچنین وزیر صمت در ادامه بازدید از گروه صنعتی ایران خودرو و در گفتگو با خبرنگاران، با بیان این مطلب، بیان کرد که ایران خودرو سهم ۵۴ درصدی در بازار خودرو کشور را به خود اختصاص داده که این شرکت با پیشینه‌ای ۶۰ ساله شرکتی نامدار در منطقه است.
وی در ادامه با اشاره به سیاست‌های وزارت صمت در خصوص ایران خودرو در چند ماه گذشته اضافه کرد: رفع تعهدات خودرویی به مشتریان و کاهش هزینه‌های سربار را در این گروه صنعتی دنبال کردیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین تصریح کرد: فضای کشور باید به سمتی برود که همه خودروسازان نسبت به افزایش تولید خود مبادرت ورزند.
وی انجام اصلاحات ساختاری در صنعت خودرو برای داشتن یک خودروسازی موفق را ضروری دانست و گفت: با ایجاد بازار رقابتی، خودروهای با کیفیت و با قیمت مناسب به دست مردم خواهد رسید.
رزم حسینی همچنین بیان کرد: دلالانی که از فضای به وجود آمده استفاده کردند و قیمت‌های کاذب در بازار به وجود آورده‌اند، با افزایش تولید خودرو و متعاقب آن متعادل شدن قیمت‌ها، حتما متضرر خواهند شد.
وی با بیان این‌که به دنبال اصلاح صنعت خودرو هستیم، گفت: این اتفاق گام به گام و مرحله به مرحله باید اتفاق بیفتد تا با ایجاد بازار رقابتی خودروی با کیفیت به‌دست مردم برسد.
رزم حسینی، با بیان این‌که تصمیمات لازم برای این برنامه گرفته شده است، گفت: حدود دو ماه است که در کمیته تخصصی خودروی وزارت صنعت، معدن و ‌تجارت با حضور فعالان اقتصادی، تولیدکنندگان و کارشناسان با توجه به تجربه چهل ساله در این حوزه تصمیمات خوبی گرفته شده است.
رزم حسینی با تاکید بر ساخت داخل گفت: یقینا به خودروسازان و شرکت هایی که در جهت خودکفایی، قطع وابستگی و تکیه بر ساخت داخل با استفاده از توان داخلی گام بردارند باید امتیازهای ویژه ای داده شود.
وی همچنین در پایان ابراز امیدواری کرد که با اصلاح صنعت خودرو، حمایت از توان بخش خصوصی توانمند و ایجاد بازار رقابتی خودروهایی باکیفیت و با قیمت مناسب به دست مردم عزیز کشورمان برسد.
فرشاد مقیمی، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو نیز در جمع خبرنگاران گفت: حضور وزیر صمت دلگرمی خوبی برای کارگران و مجموعه ایران خودرو است. طبق دستور وزیر محترم، افزایش ۳۰ درصدی تولید در آذرماه را در دستور کار قرار داده و فعالیت های مربوط به تجاری سازی محصولات را نیز تسریع بخشیده ایم. در پایان آذرماه و سه ماه زودتر، از کل تولیدی که در سال ۹۸ داشته ایم عبور خواهیم کرد.
وی با اشاره به تاکید وزیر محترم مبنی بر توسعه محصولات،‌ از آغاز تولید انبوه خودروی تارا تا پایان سال خبر داد و گفت: در ارتقاء محصولات فعلی نیز، شش محصول را ارتقا داده‌ایم؛ دناپلاس اتوماتیک، سورن پلاس، راناپلاس با سقف شیشه ای و گیربکس شش سرعته، ۲۰۷ با سقف پانوراما و فرمان برقی از جمله آن است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.