طرح ترافیک به مدت یک هفته لغو شد، منع تردد شبانه نیز در شب‌های قدر اجرا نمی‌شود

سردار محمد حسین حمیدی، رییس پلیس راهور تهران، با اشاره به مصوبه اخیر ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام کرد که از امروز به مدت یک هفته، اجرای طرح ترافیک در تهران بزرگ متوقف خواهد شد.

از ابتدای شیوع ویروس کرونا و شناسایی وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس و مترو به عنوان یکی از اصلی‌ترین مکان‌های انتقال ویروس کرونا، بسیاری از مسئولان مربوطه خواستار لغو طرح ترافیک در شهر تهران و آزادسازی عبور و مرور خودروهای شخصی برای کاهش استفاده مردم از وسایل نقلیه عمومی بودند. اما شهرداری تهران همواره با لغو طرح ترافیک مخالفت کرده و عدم اجرای این طرح را بی‌تاثیر در کاهش انتقال و شیوع ویروس کرونا می‌دانست.

لغو یک هفته‌ای طرح ترافیک

البته در زمان پیک شیوع ویروس کرونا چند مرتبه اجرای این طرح متوقف شد و حالا در پیک چهارم شیوع ویروس کرونا در کشور شاهد آن هستیم که با مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، مجددا این طرح به مدت محدود یک هفته لغو خواهد شد.

سردار حمیدی در این خصوص اعلام کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، از امروز یکشنبه پنجم اردیبهشت ماه 1400، اجرای طرح ترافیک در تهران بزرگ به مدت یک هفته لغو خواهد شد و عبور مرور خودروها جریمه‌ای به همراه نخواهد داشت.

لغو طرح منع تردد شبانه در شب‌های قدر

رییس پلیس راهور تهران در خصوص آنکه آیا احتمال تمدید این زمان وجود دارد یا خیر گفت: این اتفاق به تصمیم‌گیری ستاد ملی مبارزه با کرونا بستگی دارد، فعلا زمان یک هفته‌ای برای عدم اجرای این طرح گرفته شده است، اگر این زمان از طرف ستاد تمدید شود ما نیز آن را اجرا می‌کنیم.

سردار حمیدی در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به عدم اجرای طرح منع تردد شبانه در شب‌های قدر اعلام کرد: بر اساس مصوبه قبلی تاکید شده که از ساعت 22 تا 3 بامداد، خودروهای غیرمجاز حق تردد در خیابان‌ها را ندارند. با اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا طرح منع تردد شبانه در سه شب نوزدهم، بیست و یکم و بیست و سوم ماه مبارک رمضان اجرایی نخواهد شد. در دیگر شب‌های ماه رمضان منع تردد شبانه پابرجاست.

به این ترتیب در هفته آینده شب یازدهم و بامداد روز دوازدهم اردیبهشت، شب سیزدهم و بامداد روز چهاردهم اردیبهشت و شب پانزدهم و بامداد روز  شانزدهم اردیبهشت، طرح منع تردد شبانه خودرو اجرا نمی‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.