کویین Xuando، نسخه ارزان سازی شده چری آریزو ۶

شرکت چری یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های خودروسازی در چین است و از بزرگ‌ترین صادر کنندگان خودرو در چین نیز به شمار می‌رود که در تلاش برای عرضه خودروهای خود در آمریکای شمالی است. شرکت چری علاوه بر خود برند مادر، برخی محصولات لوکس و اقتصادی خود را با برند اکسید (محصولات لوکس چری) و جتور (محصولات اقتصادی چری) عرضه می‌کتد.

حال چری زیر برند اقتصادی جدیدی ساخته است که نام آن عصر جدید یا new era نام دارد که در اصل دنباله برند cowin است‌. این برند در سال ۲۰۱۴ و با هدف فروش خودروهای اقتصادی معرفی شد ولی نتوانست آن طور که چری پیش بینی کرده بود مشتریان را به سمت خود بکشد و به همین دلیل بخش عمده ای از سهام cowin را به شرکت‌های دیگر فروخت. حال چری تصمیم به احیای دوباره این برند کرده‌است.

اولین محصول برند cowin کراس اور showjet بود که بر اساس ام وی ام ایکس۵۵ یا همان چری تیگو ۵ ایکس ساخته شده است و اولین سدان برقی این خودرو E5 بوده که همان چری آریزو ۵ است که با این برند عرضه می‌شود.


کویین Xuando جدیدترین محصول شرکت چری است که درواقع نسخه ارزان قیمت چری آریزو ۶ است. کویین Xuando از سبک طراحی متفاوت از محصولات چری بهره می‌برد و زبان طراحی خود را دارد. این خودرو با ۴۶۶۶ میلی متر طول و ۱۸۲۵ میلی متر عرض، ۱۴۸۳ میلی متر ارتفاع و با فاصله دو محوری ۲۷۰۰ میلی متر خودروی کوچکی به حساب نمی‌آید و برای یک خانواده به نظر مناسب است.


این خودرو تنها با پیشرانه ۴ سیلندر ۱۵۰۰ سی سی توربوشارژر با کد SORE4T15C عرضه می‌شود که ۱۵۴ اسب بخار قدرت دارد که با یک گیربکس سی وی تی هماهنگ می‌شود.


هنوز از امکانات رفاهی این محصول، خبر کاملی درز نکرده است، اما با توجه به تصاویر میتوان حدس زد که این خودرو به سانروف، مانیتور، ترمز پارک برقی، اتوهلد، سامانه ورود بدون کلید و … مجهز است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.