مکمل بنزین
گوناگونخبر

Volvo x یک کفش ورزشی جذاب با الهام از XC40 Recharge!

احتمالا از شنیدن این خبر که CarScoops روز جهانی بدون خودرو را جشن نمی‌گیرد تعجب نکنید، البته این امر باعث نمی‌شود که ولوو این مناسبت را با یک همکاری ویژه جشن نگیرد. به مناسبت این تعطیلات، که ۲۲ سپتامبر است، ولوو و کاسکا یک کفش ورزشی دوست‌دار محیط زیست عرضه خواهند کرد که از XC40 Recharge الکتریکی الهام گرفته است.

علاوه بر طراحی الهام گرفته از کشورهای اسکاندیناوی، ۱۰ درصد از کفی‌ها از تایرهای بازیافتی ساخته شده‌ اند. این اولین پروژه این چنینی برای کاسکا است و با تم خودرویی کفش هماهنگ است. فقط کفی‌ها نیستند که از مواد بازیافتی ساخته شده اند، جالب است بدانید که رویه هر کفش نیز، از هفت بطری پلاستیکی بازیافتی ساخته می‌شود، این بطری‌ها به نخ تبدیل شده اند که باعث شده کفش یک ساختار ”بافتنی، قابل انعطاف و تنفس پذیر” داشته باشد.

این کفش‌ها همچنین، یک پرچم سوئدی کوچک و خط و روکش‌هایی دارند که تداعی گر چراغ‌های جلو Thor’s Hammer است. با اینکه این پروژه به سرعت جلب توجه نخواهد کرد، اما این کفش‌ها خوب به نظر می‌رسند و در صورتی که با Avrosهای استاندارد مقایسه شوند باعث می‌شوند Avors ساده به نظر برسد.

در حالی که این همکاری کمی غیرعادی به نظر می‌رسد، هر دو شرکت در تلاش هستند تا با محیط زیست سازگارتر شوند؛ کاسکا برنامه دارد تا سال ۲۰۲۲ تمام اجزا بافتنی قسمت بالایی کفش‌هایش را با مواد بازیافتی یا تجدیدپذیر جایگزین کند، ولوو هم تصمیم گرفته محصولات جدید خود را تنها در قالب موتورهای برقی ارائه دهد و بیش‌تر از مواد بازیافتی و زیستی در خودروهایش استفاده کند.

مدیر اجرایی ولوو کانادا، مت گرگیس، گفت: “ما مشتاق همکاری با شرکت کفش‌سازی Casca هستیم، ما ارزش‌های مشترکی داریم و اشتیاق مشابهی در عرصه بازیافت، تکنولوژی و طراحی مدرن که تا کنون توجه لازم را دریافت نکرده؛ با هم به اشتراک می‌گذاریم.” وی افزود: “ما متعهد به تعیین بالاترین استانداردهای پایداری در زمینه تحرک هستیم و این تعهد تنها به الکتریکی کردن ناوگان شرکت، به منظور تغییر تمام جنبه‌های کسب و کار محدود نمی‌شود.” از هفته بعد می‌توانید این کفش‌ها را به قیمت ۱۶۸ دلار برای هر جفت خریداری کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا