سفر دوباره رولزرویس در مسیری که 110 سال قبل رکورد سرعت را شکست

در سال 1911، یک رولزرویس سیلور گوست رکورد سرعت خیره‌کننده‌ای را در سفری بین پایتخت انگلستان و اسکاتلند به ثبت رساند. این سیلور گوست که به‌عنوان یک خودروی آزمایشی سریع طراحی شده بود، مسیر 1286 کیلومتری رفت‌وبرگشت بین لندن تا ادینبورگ را با سرعت میانگین 31.5 کیلومتر بر ساعت طی کرد. هرچند این عدد امروزه سرعت زیادی به نظر نمی‌رسد اما با توجه به وضعیت جاده‌ها در 110 سال پیش، این یک شاهکار خیره‌کننده بود.

رکورد سیلور گوست

بلافاصله پس از پایان این سفر نیز برای نشان دادن توانایی‌های شگفت‌انگیز این سیلور گوست و همین‌طور اثبات اینکه در آن اصلاحات خاصی انجام نشده، یک آزمایش سرعت 800 متری انجام شد و سیلور گوست در آن به سرعت 125.8 کیلومتر بر ساعت رسید. بعداً نیز این خودرو به اولین رولزرویسی تبدیل شد که از سرعت 100 مایل بر ساعت یعنی 160 کیلومتر بر ساعت عبور کرد. در همین حال، خودرو در طول این آزمایش مصرف سوخت تنها 9.8 لیتر در هر صد کیلومتر را به ثبت رساند.

رولزرویس

سرپرست روابط عمومی رولزرویس «اندرو بال» دراین‌باره می‌گوید:

سیلور گوست بدون شک مشهورترین محصول رولزرویس در تمام دوران است. موفقیت این خودرو در آزمایشات اولیه سرعت، قابلیت اطمینان و استقامت باعث شهرت رولزرویس به‌عنوان بهترین خودروی جهان شد

حال 110 سال پس از آن زمان، همان خودروی رکوردشکن به همراه نُه سیلور گوست دیگر راهی همان سفر از لندن تا ادینبورگ شده‌اند. خودروی پشتیبانی این رولزرویس‌های قدیمی هم یک گوست جدید به رنگ خاکستری است.

سیلورگوست

خودروها ساعت 6 صبح روز یکشنبه 14 شهریور سفر را آغاز کردن و تا جای ممکن پیش رفتند. در تمام طول مسیر نیز دقیقاً مثل 110 سال پیش همه خودروها در بالاترین دنده قرار داشتند. این سفر تاریخی یک روز بعد در دوشنبه 15 شهریور با استقبال باشکوه رولزرویس موتور در ادینبورگ به پایان رسید.

«اندرو بال» در ادامه گفته است:

سیلور گوست جایگاه منحصربه‌فرد و ویژه‌ای در تاریخ برند رولزرویس دارد. تصور اینکه خودرویی هنوز بتواند دقیقاً مثل 110 سال پیش کار کند برای بسیاری از ماشین‌ها دشوار است. این خودروی فوق‌العاده ادای احترام قابل‌توجهی برای پیشینیان ما است که آن‌را طراحی و مهندسی کرده و ساخته‌اند

رولزرویس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.