Take a fresh look at your lifestyle.

حرف آخر شورای رقابت درباره قیمت خودرو!

به گزارش چرخان به نقل از دنیای اقتصاد، در پی اعلام افزایش ۰.۴ درصدی محصولات سایپا و ۱.۸۱ درصدی محصولات ایران‌خودرو، خودروسازان تاکنون عکس‌العمل قابل توجهی از خود بروز ندادند، اما برخی شنیده‌ها از عدم رضایت خودروسازان از میزان افزایش اعمال شده حکایت دارد و اینکه خودروسازان معتقدند کیفیت محصولات تولیدی آنها به میزانی که شورای رقابت در نظر گرفته پایین نبوده است.

افزایش قیمت خودرو در سال ۹۵
وزیر صنعت، معدن و تجارت در حالی معتقد است که شورای رقابت در خصوص کیفیت خودرو براساس ضوابط جدید ارزیابی فنی خودروهای داخلی دچار اشتباه شده است که رئیس شورای رقابت بر نهایی بودن قیمت تعیین‌شده در سال جاری تاکید دارد!

در همین راستا به‌نظر می‌رسد تولیدکنندگان خودرو قصد دارند از طریق وزارت صنعت، معدن و تجارت درخصوص تغییر فرمول محاسبه افزایش قیمت در سال‌جاری، رایزنی را با شورای رقابت آغاز کنند. لازم به ذکر است یک روز پیش از اعلام افزایش قیمت خودروهای داخلی، رئیس شورای رقابت به تاثیر مثبت و منفی 3 درصدی کیفیت بر تعیین قیمت نهایی خودروهای داخلی اشاره نمود. موضوعی که پس از اعلام میزان افزایش قیمت خودروهای داخلی موجب شد بسیاری عامل اثرگذار بر این موضوع را تنها کیفیت ساخت بدانند. البته در شرایطی این بحث مطرح است که قیمت خودروهای داخلی براساس فرمول شورای رقابت تعیین می‌شود که در آن مولفه‌هایی نظیر کیفیت، تورم بخشی خودرو و بهره‌وری اثرگذار هستند.

با این حال، رئیس شورای رقابت در گفت‌وگو با «ایسنا» با اشاره به اینکه تاکنون رایزنی صورت نگرفته است، از هرگونه اقدامی در جهت تلاش برای افزایش بیشتر قیمت خودرو اظهار بی‌اطلاعی کرد. شیوا بر قطعیت قیمت‌های مصوب این شورا تاکید و عنوان نمود: چرا باید قیمتها افزایش یابد؟ بنا بر دستورالعملی که شورای رقابت به تصویب رسانده است قیمت‌گذاری‌ها اعمال می‌شود و نتایجی که درباره میزان افزایش قیمت محصولات ایران‌خودرو و سایپا هم اعلام شد، مطابق با همان دستورالعمل بوده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.