اولین تیزر از نسل جدید هوندا سیویک تایپ R منتشر شد

هرچند هنوز سیویک Si جدید معرفی نشده اما هوندا پیش‌نمایش نسخه قوی‌تر تایپ R را ارائه کرده است. این هاچ‌بک داغ جدید برای آزمایش‌های بیشتر راهی نوربرگ‌رینگ خواهد شد اما حالا با پوشش‌های استتاری کامل جلوی دوربین عکاسی رفته است. این تیزر شامل دو تصویر از پروتوتایپ سیویک تایپ R جدید می‌شود که هرچند پوشش استتاری کاملی دارد اما بازهم ویژگی‌هایی از ظاهر خودرو مثل عناصر آئرودینامیکی جدید را نشان می‌دهد. به‌طورکلی، هرچند طراحی تایپ R هنوز هم تهاجمی است اما در مقایسه با نسل قبلی خود ساده‌تر و آرام‌تر به نظر می‌رسد.

در جلوی خودرو جلوپنجره و ورودی هوای میانی بزرگ‌تری دیده می‌شود درحالی‌که گلگیرهای جلو و عقب هم عریض‌تر از سیویک معمولی به نظر می‌رسند. زیر این گلگیرها، رینگ‌های بزرگ‌تر با لاستیک‌های فاق کوتاه میشلن و کالیپرهای ترمز قرمزرنگ قرار گرفته است. رکاب‌های اسپرت با باله‌های یکپارچه و دریچه هوای کوچکی پشت چرخ‌های جلو هم از دیگر ویژگی‌های این قسمت هستند. در عقب، بال ثابتی روی درب صندوق نصب شده که هرچند بزرگ است اما در مقایسه با نسل قبلی چندان افراطی به نظر نمی‌رسد. در پایین هم یک دیفیوزر برجسته به چشم می‌خورد که سه سر اگزوز از میانه آن بیرون آمده است.

هوندا هنوز هیچ اطلاعاتی از مشخصات فنی سیویک تایپ R جدید منتشر نکرده است اما طبق آخرین گزارشات، این هاچ‌بک داغ ژاپنی به نسخه ارتقاءیافته‌ای از همان پیشرانه 2 لیتری توربوشارژ قبلی مجهز خواهد بود که قدرتی بیش از 310 اسب بخار فعلی خواهد داشت. این موتور با تنظیم اسپرت‌تر تعلیق و ترمزهای قوی‌تر همراه می‌شود. به گفته هوندا، نسل جدید سیویک تایپ R سال آینده معرفی خواهد شد زیرا کارهای توسعه‌ای بیشتری باید روی آن انجام شود؛ نسل جدید سیویک تایپ R آخرین محصول درون‌سوز خالص هوندا در اروپا خواهد بود زیرا این شرکت قصد دارد همه محصولات خود در این قاره را الکتریکی‌سازی کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.