Take a fresh look at your lifestyle.

خط تولید تارا اتوماتیک توسط وزیر صمت افتتاح شد!

عصر روز گذشته بود که به مناسبت میلاد حضرت رسول اکرم و امام جعفر صادق، شرکت ایران خودرو با حضور برخی مقامات کشوری، خط تولید تارا اتوماتیک را افتتاح نمود.

فاطمی امین به عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت علاوه بر افتتاح خط تولید انبوه تارا اتوماتیک، از پروژه جدید گروه صنعتی ایران خودرو یعنی K125 هم بازدیدهایی را انجام داد که متاسفانه از دید رسانه ها خارج بود. فرشاد مقیمی هم به عنوان مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، در مراسم آغاز تولید خودرو تارا اتوماتیک و پروژه محصول K125 با بیان این‌که خودروی تارا با گیربکس دستی در کوتاه‌ترین زمان ممکن چهار ستاره کیفی را دریافت کرده و تا پایان سال نسخه اتوماتیک این محصول، پنج ستاره کیفی را دریافت خواهد کرد، عنوان کرد: عدم تولید خودرو با سه ستاره کیفی یکی از اهدافی است که دنبال می‌کنیم.
وی با بیان این‌که توانستیم در سال گذشته ۳۵ درصد رشد تولید را رقم بزنیم، اظهار کرد: نهضت داخلی سازی را به عنوان یکی از سرفصل های اصلی برنامه های ایران خودرو دنبال کردیم و توانستیم از سال ۹۸ تا به امروز حدود ۲۵۸ میلیون یورو کاهش ارزبری را رقم بزنیم. این دستاورد حاصل همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان، شرکت های قطعه سازی و صنایع دفاعی و هوافضا بوده است.
مقیمی با بیان این‌که بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری، در نقشه راه ترسیم شده، به سمت داخلی‌سازی پلتفرم خودرو حرکت کرده‌ایم، عنوان کرد: محصول پروژه K125 در بهمن ماه ۱۴۰۱ روانه بازار داخلی و صادراتی خواهد شد. وی خاطرنشان کرد:‌ هم‌زمان پلتفرم برقی این محصول نیز در دست طراحی و نمونه سازی است. گیربکس آن نیز در مرحله نخست AT خواهد بود و در آینده به گیربکس DCT و موتور سه استوانه ارتقا خواهد یافت.وی با بیان این‌که قریب به سه هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در خودرو تارا انجام شده، گفت: بخشی از این سرمایه گذاری را قطعه سازان و بخشی از را خودروسازان انجام دادند. اکسل این خودرو در هفته گذشته به تولید انبوه رسید که تکنولوژی ساخت آن برای نخستین بار وارد کشور شده است. این اکسل نسبت به اکسل خودروی ۴۰۵، ۲۰ کیلوگرم کاهش وزن دارد.
وی با بیان این‌که برنامه آینده ایران خودرو تولید سالی یک محصول جدید است، گفت: به گونه ای برنامه ریزی کرده‌ایم تا هم‌زمان با اتمام یک محصول، پروژه تولید محصول جدید آغاز شود. همزمانی این پروژه ها می تواند اهداف کشور را در تولید خودرو به سرانجام برساند.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو تاکید کرد: پلت‌فرم مشترک می‌تواند در کاهش بهای تمام شده، دستیابی به مقیاس اقتصادی و قابلیت صادرات به خارج از کشور موثر باشد.
مقیمی با بیان این‌که هم‌زمان با تولید خودرو تارا و K125، چند محصول دیگر ارتقا یافته است، گفت: محصولات موجود را با استانداردهای روز و نیازمندی های جامعه به روز کرده‌ایم. محصولاتی مانند رانا‌‌ پلاس، سورن پلاس، سمند سال، ۲۰۷ با سقف پانوراما از جمله این محصولات است.

وی در ادامه گفت: هم‌چنین در اواخر امسال، رانا پلاس مجهز به گیربکس شش سرعته دستی و نیمه اتوماتیک را به بازار عرضه خواهیم کرد. دناپلاس شش سرعته دستی نیز در حال سپری کردن مرحله تولید آزمایشی است و در آینده نزدیک به بازار عرضه خواهد شد. تولید وانت آریسان‌دو با بهبودهای جدید نیز از حدود یک ماه دیگر آغاز خواهد شد. هم‌چنین پروژه‌های مربوط به محصولات جایگزین خودروهای ۲۰۶، ۲۰۷، سورن و دنا نیز بزودی شروع خواهد شد، تولید خودرو برقی نیز در دستور کار قرار دارد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، با اشاره به اقدامات ایران خودرو دیزل، گفت: امسال توانستیم خودروی تاکتیکی ۶در۶ سه محور را تولید کنیم و ۲۴ دستگاه از آن را تحویل دهیم. نمونه اتوبوس برقی در یک ماه آینده در ایران خودرو دیزل رونمایی خواهد شد، این خودرو با شاسی داخلی و تغییراتی جزئی داخلی سازی می شود. همچنین موتور ۴۵۷ با استاندارد یورو ۵ را به زودی عرضه خواهیم کرد. نمونه موتورهای ۳۵۵ و ۳۶۴ با استاندارد یورو۵ نیز آماده شده است. لازم به ذکر است که در این مراسم، خبر آغاز شماره گذاری پیکاپ دیزلی فوتون تانلند جدید هم داده شد.

با ما همراه باشید تا در اخبار آتی، به برخی از جزئیات این نسخه از تارا بپردازیم…

تصاویری از خط تولید تارا اتوماتیک

3 دیدگاه
 1. Ali می گوید

  سپر و بدنه دورنگشو…

   
 2. ناشناس می گوید

  فونتو چرا فارسی کردن؟همون فینگلیش بهتر بود که

   
 3. مولی می گوید

  دنده ای تارا بسیار افتضاحه

   
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.