سند کلیه خودروهای سایپا و ایران خودرو آزاد شد!

از اواخر روز گذشته بود که شایعاتی مبنی بر فراهم شدن امکانی جهت آزاد شدن سندهای در رهن خودروهای شرکت سایپا و ایران خودرو منتشر شد. این شایعه زمانی قوت گرفت که بخشنامه مربوطه در یکی از سایت‌های زیرمجموعه گروه خودروسازی سایپا آپلود گردید.

1- سایپا

در همین رابطه، صبح امروز روابط عمومی گروه خودروسازی سایپا به نقل از سیدجواد سلیمانی مدیرعامل این گروه، خبر مذکور را تایید و به آن پرداخت. ایشان در ادامه گفت که مشتریان محصولات سایپا که در طرح‌های پیش‌فروش و فروش فوری منتخب شده و خودروهای آنان نیز فاکتور گردیده است، پس از تسویه حساب می‌توانند نسبت به فک رهن اقدام کنند.

سیدجواد سلیمانی افزود: این اقدام به‌دنبال تقاضای مشتریان محترم محصولات گروه خودروسازی سایپا و همچنین موافقت و صدور مجوز از سوی کمیته خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت صورت گرفته و این امکان را در اختیار خریداران محصولات سایپا قرار می‌دهد تا پس از تسویه حساب نسبت به فک رهن اقدام کنند. به گفته وی با اجرایی شدن این تصمیم، امکان خرید و فروش محصولات عرضه شده در طرح‌های قرعه‌کشی فراهم می‌شود و مالکان این خودروها می‌توانند نسبت به فروش آن در بازار اقدام کنند. مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا تصریح کرد: مقرر شده اسناد ترهین آن دسته از مشتریانی که در طرح‌های فروش فوق‌العاده و یا پیش‌فروش ثبت‌نام کرده‌اند، پس از تسویه حساب آزاد شود.

سلیمانی ادامه داد: مشتریان محصولات سایپا می‌توانند از روز چهارشنبه ۱۹ آبان‌ماه با مراجعه به نمایندگی‌های ثبت‌نام کننده و یا وب‌سایت اینترنتی سایپا نسبت به ثبت درخواست و پرداخت وجه باقیمانده اقدام کنند.

تصویر بخشنامه

2- ایران خودرو

اما در ادامه آزادسازی اسناد رهنی خودروهای داخلی، گروه صنعتی ایران خودرو هم در بخشنامه ای مانند سایپا از فراهم شدن زمینه ای برای خروج اسناد در رهن خودروهای مشتریان از حالت رهنی خبر داد.

در این راستا، فرشاد مقیمی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو هم از حذف شرط سند در رهن در طرح های فروش ایران خودرو خبر داد و گفت: از هفته آینده به فروش خودرو با سند آزاد اقدام خواهیم کرد و مالکان خودروهای فروش رفته در طرح های گذشته نیز می توانند از طریق نمایندگی‌ها نسبت به فک رهن اسناد خودرو اقدام کنند. روش اجرای این طرح از طریق پیامک به مشتریان اطلاع رسانی خواهد شد. 

آن دسته از مالکانی که سند خودروهایشان در حالت رهن است، می‌توانند با مراجعه به نمایندگی‌های ثبت‌نام کننده و یا سایت فروش اینترنتی ایران خودرو نسبت به ثبت درخواست و پرداخت وجه باقیمانده اقدام کنند. لازم به ذکر است که سند فروش فک رهن شده پس از تسویه مبلغ ترهین توسط مشتری، بعد از گذشت 10 روز کاری به نمایندگی های محل ثبت‌نام خودرو (نمایندگی انتخاب شده برای تحویل خودرو) ارسال خواهد شد.

تصویر بخشنامه

تصویر تیتر: ارسالی توسط مخاطبان

شما مخاطبان پایگاه خبری چرخان، می‌توانید تا انواع تصاویر و یا سوژه‌های خودرویی خود را به ما ارسال نمایید…

1 نظر
  1. Ali می گوید

    باز شکر

     

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.