تویوتا هایلوکس GR اسپرت جدید با قدرت بیشتر معرفی شد

نسل جدید فورد رنجر به‌تازگی معرفی شده و به‌زودی تا چند روز دیگر نسخه قوی‌تر و توانمندتر آن یعنی رپتور هم معرفی خواهد شد. از سوی دیگر، هرچند فعلاً از نسل جدید تویوتا هایلوکس خبری نیست اما این شرکت با معرفی هایلوکس GR اسپرت جدید در آفریقای جنوبی، در پاسخ به رنجر رپتور پیش‌دستی کرده است. البته GR اسپرت از اواخر سال 2018 به بازار آمد اما حالا از قطعات اسپرتی و قدرت بیشتری برخوردار شده است.

هایلوکس GR اسپرت جدید به همان قطعات معمول گازو ریسینگ مجهز است اما خبر مهم‌تر زیر کاپوت آن پنهان شده است زیرا پیشرانه 2.8 لیتری توربودیزل آن حالا 221 اسب بخار قدرت و 550 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند که هردو نسبت به نسخه‌های قبلی 10 درصد افزایش داشته‌اند. این اعداد کمی از رنجر رپتور قدیمی بیشتر هستند اما فورد قصد دارد در نسل جدید این پیکاپ بجای موتور دیزلی از نمونه بنزینی استفاده کند. انتظار می‌رود رنجر رپتور جدید به پیشرانه V6 اکوبوست مجهز شود و بنابراین قطعاً قدرت بیشتری از هایلوکس GR اسپرت خواهد داشت اما در مورد گشتاور نمی‌توان با اطمینان چنین چیزی گفت زیرا موتور دیزلی تویوتا گشتاور زیادی دارد.

تویوتا این GR اسپرت جدید را از دو ماه دیگر در آفریقای جنوبی عرضه می‌کند و مشخصات و تصاویر کامل آن را منتشر خواهد کرد. فعلاً مشخص نیست که این هایلوکس قوی‌تر فقط در آفریقای جنوبی عرضه می‌شود یا برنامه‌ای برای فروش آن در دیگر کشورها هم وجود دارد. درهرحال، این می‌تواند یکی از آخرین به‌روزرسانی‌ها برای نسل هشتم هایلوکس باشد زیرا این نسل نزدیک به هفت سال است که در بازار حضور دارد.

همان‌طور که قبلاً گزارش شده است، به‌احتمال‌زیاد نسل بعدی هایلوکس با همتای آمریکایی خود یعنی تاکوما در یک مدل ادغام خواهند شد. همچنین همین موضوع در رابطه با معادل شاسی‌بلند آن‌ها یعنی تویوتا فورچونر و فورانر هم صدق خواهد کرد. این تصمیم کاملاً منطقی به نظر می‌رسد زیرا در این دوران دشوار که خودروسازان بشدت در حال سرمایه‌گذاری روی مدل‌های الکتریکی هستند، هزینه‌ها را کاهش می‌دهد. فعلاً اما نمی‌دانیم که نسل بعدی هایلوکس یک نسخهٔ قدرتمند GR که در سلسله‌مراتب گازو ریسینگ بالاتر از GR اسپرت قرار می‌گیرد خواهد داشت یا نه.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.