BMW، سری ۲ را با ارائه M240i جدید بهبود بخشیده یا تنزل داده است؟

BMW M240i xDrive جدید از زمان رونمایی، توجه زیادی به خود جلب کرده است و اخیرا افراد حاضر در The Smoking Tire، فرصت آزمایش این خودرو برای اولین بار را پیدا کردند.

کوپه‌های سری ۲ به طور قابل توجهی نسبت به مدل قبلی خود بزرگ‌تر هستند، و در حالی که هم اکنون تقاضا برای M240i xDrive از این سری بسیار بالاست، در آینده‌ای نه چندان دور، M2 جدید به این سری ملحق خواهد شد. این خودرو در رنگ بنفش به نمایش گذاشته شد است، علیرغم آنکه یک خودروی M فوق العاده نیست، اما مطمئنا خودش را نشان خواهد داد.

M240i xDrive از یک موتور ۳.۰ لیتری توربوشارژ اینلاین-۶ که قدرتی معادل ۳۸۲ اسب بخار و گشتاور ۳۶۹ پوند فوت (۵۰۰ نیوتن متر) تولید می‌کند، بهره می‌برد. مشتریان فقط می‌توانند این موتور را با یک گیربکس هشت سرعته اتوماتیک و یک سیستم چهارچرخ متحرک عقب و دیفرانسیل عقب M Sport جفت کنند. ادعای رسمی BMW این است که M240i xDrive می‌تواند در کمتر از ۴.۱ ثانیه به سرعت ۶۰ مایل در ساعت (۹۶ کیلومتر در ساعت) برسد، اما آزمایش اخیر Car & Drive نشان داد که این عدد کمتر بوده و صفر تا صد این اتومبیل تنها ۳.۶ ثانیه است.

The Smoking Tire برای اینکه این خودرو را در حداکثر سرعتش آزمایش کنند، به جاده‌های لس آنجلس با آن دره‌های خارق العاده سفر کردند. اولین چیزی که توجه آن‌ها را به خود جلب کرد این بود که M2490i xDrive واقعا سریع است و می‌تواند هنگام پیچیدن به خوبی تعادلش را حفظ کند. Farah اضافه می‌کند که این خودرو در حفظ تماسش با زمین به هنگام رانندگی در جاده‌های ناهموار عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داده است و رانندگی با آن، حتی در جاده‌های ناهموار و پر دست انداز، احساس خوبی داشته و خودرو مطیع است. با این حال همه چیز عالی نیست! برای مثال، Farah و همکارانش گفته‌اند که ترمزها به خوبی کار نمی‌کنند و بسیار نرم هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.