فونیکس تیگو8 پرو، خودرویی که میتواند انتخاب خاص و جذاب باشد!

تیگو8 پرو

این روزها  رونمایی و اعلام قیمت خودروی تیگو8 پرو به عنوان اولین و لوکس ترین  محصول برند جدید مدیران خودرو ( فونیکس ) با جنجال زیادی روبرو بود و بحث های گسترده بر سر قیمت این محصول شکل گرفت.

برای اینکه راجبع قیمت  این خودرو قضاوت کنیم باید بررسی در بازار خودروی کشور و نمونه های وارداتی کارکرده داشته باشیم .

انصافا قیمت  خودرو در ایران در مقایسه با بازارهای جهانی بسییار بالاست و این در مورد خودروهای ایرانی ، چینی صدق میکند و نمونه های وارداتی  هم به دلیل محدودیت عرضه با قیمت های غیر منطقی عرضه میگردند .

اگر بخواهیم در رنج قیمت  یک میلیارد هفتصد تا هشتصد  در بازار خودروی ایران بررسی کنیم  به خودروهای وارداتی دست دوم برمی خوریم ( با فرض قیمت موجود تیگو8 پرو که یک میلیارد و هفتصد و پنجاه ) بر مبنای قیمت اعلامی  با گزینه های وارداتی روبرو میشوید .  مثلا هیوندای توسان توسان 2017 کم کار – سانتافه 2016 – کیا اپتیما 2016-2017 ، بنز سی 200 مدل 2011 و اوت لندر میتسوبیشی 2016 و…… و حتی یک لکسوس آر ایکس 350 مدل 2010 بالای دو میلیارد قیمت دارد و یا یک  تویوتا پرادو نسل اول مدل 2009 نیز با حدود قیمتی 2 میلیارد و….. خودروهایی که برخی با عمری بیش از 1 دهه در مدلهای لوکس تر از تیگو8 و در مدلهای هم سطح با عمری در حدود 5 سال یا بیش تر عرضه میگردند و قطعا فاقد آپشن کلیدی تیگو8 که شرکت سازنده روی آن تبلیغات ویژه و گسترده ایی نمود ( سیستم ADAS یعنی سیستمهای مدرن همیار راننده برای رانندگی ایمن و لذت بخش ) هستند . خودروهایی که قطعا نیاز آنها به قطعات یدکی و مصرفی بیشتر شده و تقریبا تمام آنها از گارانتی خارج شده و تامیین قطعات آنها به دلیل تحریم ها به سختی و با قیمت بسیار بالا صورت میگیرد. در سوی دیگر شما خودرویی دارید به نام تیگو8 پرو که تمام امکانات ایمنی و رفاهی خودروهای وارداتی را در کنار سطح پیشرفته تری از امکانات دارند که هیچ کدام از رقبا ندارند .از سوی دیگر تیگو8 پرو دارای گارانتی 7 سال یا 200 هزار کیلومتر است که در میان خودروهای موجود خاص و بی رقیب میباشد .

شرکت سازنده برای از گارانتی 7 سال یا 200 هزار کیلومتر نیز فراتر رفته و 10 بار تا 5 سال نیز کلیه سرویس ها را رایگان برای خودرو در نظر میگیرد . تا کیفیت و اطمینان خود را به موفق ترین و پر فروش ترین خودروی تولید برند چری در بازارهای جهانی نشان دهد .

اما روی دیگر ماجرا نیز هست . تیگو8 پرو یک خودروی چینی است که به لحاظ برند با رقبای خود فاصله دارد و هنوز هم تصورات منفی نسبت به خودروهای چینی وجود دارد گرچه نسبت به گذشته این تصورات بهبود فراوان یافته و امروز خرید خودروهای نیمه لوکس چینی برای مردم قابل قبول است به طور مثال پیشتاز ورود چینی ها به بازار لوکس تیگو7 بود که امروز به راحتی و با طرفدار بسیار با قیمتی بیش از یک میلیارد به فروش میرود .

تیگو8 پرو خودرویی مطلوب و مناسب است که میتواند دربازار ایران با توجه به وضعیت  خودروهای وارداتی خوش آتیه باشد اما در عین حال با چالش های بسیاری نیز روبرو است . باید این خودرو مورد استفاده مشتریان قرار گیرد و قطعا تجربه استفاده آنها میتواند تاثیرگذار باشد و چهره واقعی و ارزش این محصول را در بازار نشان دهد .

6 دیدگاه
 1. امبن می گوید

  تو دیگه چقدر از مدیران خودرو پورسانت گرفتی با این تبلیغات ما تیکو ۵داریم چراغ خطر عقب شکست دونه ای ۷ میلیون تومن چراغ بنز از این ارزونتره

   
 2. امین می گوید

  تو دیگه چقدر از مدیران خودرو پورسانت گرفتی با این تبلیغات ما تیکو ۵داریم چراغ خطر عقب شکست دونه ای ۷ میلیون تومن چراغ بنز از این ارزونتره

   
 3. Ehsaan می گوید

  عکس مانیتور بزرگش آدمو یاد طراحی بنز میندازه، حس خوبی داره واقعا

   
 4. فراز می گوید

  چقدر بدبخت شدیم که آشغالهای چینی دارند مانور میدن

   
 5. ناشناس می گوید

  مدیران فرغون

   
 6. ناشناس می گوید

  با پول این فرغون چینی تویوتا راوفور میخرن نه این فرغون اشغال # نا به فرغون چینی

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.