محبوب‌ترین رنگ‌ها برای خودرو در جهان کدامند؟

PPG گزارش سالانه رنگ خود را منتشر کرده است که نشان می‌دهد در سراسر جهان سفید محبوب‌ترین رنگ برای خودرو است. سال گذشته انتخاب 35 درصد از کل خریداران خودرو در سراسر جهان رنگ سفید بوده است زیرا این به‌عنوان یک انتخاب ایمن در نظر گرفته می‌شود. پس از سفید، رنگ مشکی که روی 18 درصد از کل خودروهای فروخته‌شده در سال 2021 پاشیده شده، در جایگاه دوم قرار گرفته است. خاکستری با 14 درصد، نقره‌ای با 11 درصد و آبی با 8 درصد هم لیست پنج رنگ پرطرفدار برای خودرو را تکمیل کرده‌اند.

هرچند محبوب‌ترین رنگ‌ها نسبتاً کسل‌کننده بوده‌اند اما PPG خاطرنشان کرده است که محبوبیت رنگ‌های خاکستری، آبی، سبز و بنفش رو به افزایش است و رنگ‌های جدید پرجنب‌وجوش بجای شاسی‌بلندها و پیکاپ‌ها بیشتر در خودروهای اسپرت دیده می‌شوند. در آمریکای شمالی اما شرایط کمی متفاوت است زیرا در اینجا نقره‌ای و خاکستری محبوب‌ترین رنگ‌ها هستند. این دو رنگ در 34 درصد از کل خودروهای فروخته‌شده در بازار آمریکای شمالی طی سال گذشته مورداستفاده قرار گرفته‌اند و بالاتر از سفید با 24 درصد، مشکی با 18 درصد، آبی با 12 درصد و قرمز با 7.5 درصد قرار گرفته‌اند.

عجیب نیست که رنگ‌های محبوب بسته به کلاس خودروها متفاوت هستند و به‌عنوان‌مثال، در 21.5 درصد از خودروهای کامپکت در آمریکا از رنگ آبی استفاده شده است درحالی‌که انتخاب بیشتر خریداران خودروهای اسپرت رنگ قرمز بوده است. در بین پیکاپ‌ها نیز رنگ سبز محبوبیت بیشتری داشته است. این مطالعه همچنین نشان داده است که به لطف افزایش امکان شخصی‌سازی خودروها، محبوبیت طرح‌های دورنگ در حال افزایش است.

به گفته PPG، طرح‌های دورنگ در دهه‌های 50 و 60 میلادی رایج بودند اما فرایند رنگ‌آمیزی دشوار آن‌ها و همین‌طور توسعه رنگ‌های متعارف، استفاده از این طرح‌های دورنگ را در خودروهای تولید انبوه غیرکاربردی کرد. بااین‌حال، در حال حاضر به لطف تکنولوژی‌های جدید، این فرایند به‌اندازه گذشته دشوار نیست و طرح دورنگ را می‌توان در خودروهای مختلفی دید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.