نسل بعدی پورشه پانامرا چه شکلی خواهد بود؟

ماه گذشته پروتوتایپی از پورشه پانامرا با نمای جلویی متفاوت در حال آزمایش دیده شد و هرچند این می‌تواند یک فیس‌لیفت کلی باشد اما احتمال اینکه نسل جدید باشد بیشتر است. پورشه معمولاً برای توسعه محصولات خود زمان زیادی صرف می‌کند و بنابراین عجیب نیست که از هم‌اکنون در حال کار روی نسل بعدی پانامرا باشد. نسل کنونی این خودرو برای مدل 2021 فیس‌لیفت شد و انتظار می‌رود حداقل دو سال دیگر در بازار بماند؛ بنابراین به‌احتمال‌زیاد، نسل جدید پانامرا را تا پیش از سال 2024 نخواهیم دید.

حال اما برای اینکه بتوانیم چهره احتمالی نسل بعدی این خودرو را بدون پوشش‌های استتاری مزاحم ببینیم، بر اساس تصاویر جاسوسی رندری از آن طراحی شده است. البته مطمئناً هنوز برای اینکه این رندر را پیش‌نمایش دقیقی از طراحی پانامرای جدید بدانیم خیلی زود است اما در هر صورت، رندر کاملاً مطابق با تصاویر جاسوسی طراحی شده است. همان‌طور که مشاهده می‌کنید، از نسل بعدی پانامرا نباید تحول بزرگی در طراحی را انتظار داشت زیرا خودرو همان فرم کلی قبلی و بخش عقبی لیفت‌بک مانند خود را حفظ کرده است اما ابعاد آن کمی رشد کرده و به لطف چراغ‌ها و سپر جلوی جدید، حالا خودروی شیک‌تری به نظر می‌رسد. اوورهنگ‌هایی که کمی کوتاه‌تر شده‌اند نیز حالت اسپرت‌تری به خودرو بخشیده‌اند.

با توجه به اینکه تایکان برادر الکتریکی پانامرا محسوب می‌شود، انتظار می‌رود در نسل بعدی پانامرا پیشرانه‌های درون‌سوز همچنان حفظ شوند. بااین‌حال، طبق شایعات اولیه که البته هنوز تأیید نشده‌اند، تمام پیشرانه‌های این خودرو پلاگین‌هیبریدی خواهند بود و قوی‌ترین آن‌ها مستقیماً با مرسدس AMG GT63 S E Performance به رقابت خواهد پرداخت. انتظار می‌رود در ماه‌های آینده اطلاعات بیشتری از نسل بعدی پانامرا منتشر شود اما بعید است که بتوانیم نمونه‌های آزمایش آن با بدنه تولیدی نهایی را تا قبل از سال 2023 ببینیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.