مکمل بنزین
گوناگونخبر

افزایش جالب میزان قیمت و سود‏ خودروهای وانت پیکاپ!

 

میانگین قیمت معامله وانت‏‏‎های پیکاپ سایز بزرگ با نرخ چشمگیری رو به افزایش بوده و درحال پیشی گرفتن از کل صنایع خودروسازی است.

بنا به گزارش Automotive News فروش وانت‎های پیکاپ در ماه آوریل بیش از 10 درصد بوده و هر یک از تولیدکنندگان پیکاپ به دنبال راهی برای افزایش تولیدات خط تولید خود هستند. به‎خصوص از زمانی که این تولیدکنندگان در مدل‎های مجهزتر و  بسته‎های نوین و لوکس برای قسمت‎های مختلف وانت‏های سبک و سنگین سرمایه‎گذاری کرده‎اند، این تمایل بیشتر شده است. طی پنج سال گشته میانگین افزایش قیمت معامله وانت‎های پیکاپ، میزان ثابت 5/4 درصدی بوده و میانگین افزایش قیمت وانت‎های فروخته شده طی سال‏های 2011 تا 2015، بیش از 20 درصد بوده است.

6a00d83451b3c669e201bb08fd7dcf970d-800wi

و اما درمورد ارائه تخفیف از سوی تولیدکنندگان بزرگ وانت پیکاپ

بنا به اطلاعات ارائه شده در سایت Cars.com، میزان تخفیف این محصولات نیز افزایش می‎یابد و این میزان برای تولیدکنندگان برجسته وانت پیکاپ سایز بزرگ (شورلت، فورد، GMC و Ram) به‌طور میانگین در حدود 4,500 دلار برای هر اتومبیل است. البته این رقم به هیچ وجه با میزان تخفیف در اوج رکود اقتصادی که 10,000 دلار بود، قابل‌مقایسه نیست. تولیدکنندگان وانت برای افزایش محبوبیت و سوددهی محصولات خو مجبور به ارائه این طرح‏‎های تشویقی هستند.

ظاهراً کمپانی فورد در سال جاری بهترین عملکرد را در کاهش قیمت نسبت به رقبای دترویتی خود (دترویت: شهری در ایالت میشیگان) داشته است.

trucks

در اینجا طبق اطلاعات سایت Cars.com فهرستی از میانگین تخفف اعمال شده بر وانت‏‎های پیکاپ (سبک و سنگین) توسط هریک از تولیدکنندگان در چهار ماه اول سال 2016 را تهیه کرده ایم:

Ram Truck:           دلار5,612

Silveradoشورلت :       دلار  5,086

GMC Sierra:              دلار4,215

F: فورد سری             دلار 3,180

Nissan Titan:               دلار 1,238

Tundra تویوتا:             دلار 1,005

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا