خلاصه برنامه‌های بهمن دیزل برای توسعه محصولات تولیدی خود، اعلام شد!

بهمن دیزل

صبح امروز بود که بواسطه اطلاع رسانی قبلی، شرکت بهمن دیزل نشستی خبری را به صورت مجازی در رابطه با برخی برنامه‌های خود، برگزار کرد. این‌طور که گفته می‌شود، این شرکت در سال جاری، برنامه‌های گوناگونی جهت افزایش تولید و همچنین تنوع محصولات خود، پیش‌بینی نموده است.

بهمن دیزل قصد دارد تا علاوه‌بر معرفی محصولات جدید، حجم تولیدات خود را طی یک سال تا دو برابر افزایش دهد. مدیرعامل این شرکت در همین رابطه از تولید امپاور 26 تن و کامیونت فورس 12 تن خبر داد. وی همچنین از تصمیم اخیر دولت، مبنی‌بر واردات کامیون‌های دست دوم انتقاد کرده و تذکر داد چنین کاری کشور را به گورستان کامیون کاکرده تبدیل خواهد کرد (اعتقاد شخصی مدیرعامل بهمن موتور).

حسین خضری مدیرعامل بهمن دیزل در نشست خبری مذکور بیان نمود که این شرکت، سهم مهمی در خودروهای دیزل کشور دارد. ایشان گفتند: سال گذشته، کامیون امپاور BD500 را تولید کردیم و در سال آینده کامیونت 12 تن فورس را تولید خواهیم کرد. وی در همین رابطه افزود: در پلت‌فرم امپاور BD400، برنامه تولید کامیون 26 تن را داریم.

EMPOWER BD500

خضری در پاسخ به این سوال که محصولات جدید بهمن دیزل در کدام پلتفرم‌ها هستند، گفت: در حوزه باری در دو پلت‌فرم فورس و امپاور برنامه‌های تولید خواهیم داشت. وی با اشاره به آمارهای سالنامه حمل و نقل ایران گفت: بخش اعظمی از نیاز باری ایران با کامیون‌های 12 تن قابل رفع است. به همین دلیل پلت‌فرم کامیون فورس 12 تن را در نظر گرفته‌ایم تا بتواند به این بخش از نیاز بازار پاسخ دهد.

بهمن دیزل

مدیرعامل بهمن دیزل با تاکید بر آنکه علی‌رغم وجود مشکلات اقتصادی و تحریمی، این مجموعه حجم تولید خود را افزایش خواهد داد، گفت: در سال گذشته 2500 دستگاه تولید داشتیم که امسال این میزان تولید به دو برابر افزایش خواهد یافت.
وی با اشاره به مسائل پیش روی تولید در ایران گفت: تحریم‌ها روی صنعت کشور اثر گذاشته‌اند. کشور با اتکا به ظرفیت داخلی توانسته بخش اعظیمی از این مشکلات را حل و فصل کند. اما قاعدتا انتظار داریم سایر ارگان‌ها کمک کنند. خضری در پاسخ به سوالی در خصوص تصمیم دولت برای واردات خودرو دست دوم باری گفت: ما ورود خودرو دست دوم را به صلاح نمی‌دانیم. نباید کشور را به گورستان خودروهای دست دوم تبدیل کنیم. چنین تصمیمی به صلاح اقتصاد کشور و مصرف کننده نیست.
وی در خصوص ورود کامیون نو به کشور گفت: ما با کلیات موضوع مشکلی نداریم اما انتظار داریم کشور منابع مالی خود را صرف حوزه تولید و اشتغال کند. کشور چین امروز از نظر سطح تکنولوژی با ده سال گذشته قابل مقایسه نیست؛ بطوریکه 90 درصد حمل و نقل باری در چین توسط کامیون‌های همین کشور انجام می‎‌شود. خضری در پاسخ به این سوال که آیا بهمن دیزل تصمیم دارد BD530 تولید کند، گفت: ما برای 550 و 560 برنامه داریم که مهندسان شرکت در مرحله تحقیق و بررسی قرار دارد و اخبار بیشتر اعلام خواهد شد.
وی در همین رابطه با اشاره به تولید مینی بوس در بهمن دیزل گفت: ناوگان حمل و نقل از نظر مینی‌بوس در ایران وضع بدی دارد. پگاسوس که از تولیدات خودمان بوده، با نصب موتور ایسوزو بهبود یافته است؛ امسال تصمیم داریم طراحی آن را بهبود ببخشیم. در حوزه تولید مینی‌بوس اخبار خوبی در شش ماهه دوم سال 1401 خواهیم داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.