Take a fresh look at your lifestyle.

کسب عنوان بهترین خودروی برقی برای کیا EV6 توسط مطبوعات آمریکا

قطعا کیا EV6 2022 عمومی‌ترین اس‌یو‌وی برقی در جاده‌های سرتاسر دنیا نیست اما این، مانع از توفیق این خودرو در کسب جوایز بسیار و تمجید توسط منتقدان، نشده است. هم به‌خاطر طراحی منحصر‌به‌فرد این خودرو هم در تواناییش در طی مسیر 500 کیلومتری. EV6 دارای برچسب قیمتی حدود 41000 دلاری است که شاید کمی قیمت بالایی باشد اما توانسته است با ویژگی‌های خوبش، عنوان بهترین وسیله نقلیه الکتریکی در سال 2022 را توسط مطبوعات آمریکا برای خود به‌دست آورد.

بر‌اساس گزارش مطبوعات آمریکا کیا  EV6 به‌عنوان یک اس‌یو‌وی الکتریکی، بالاتر از سایر برقی‌های موجود در بازار است که حتی از سایر خودروهای الکتریکی تولید کیا هم دارای کیفیت بالاتریست. مواردی چون قیمت پایه، زمان شارژ، میزان طی مسافت و … برای این قضیه مورد نظر بوده‌اند که تمام این موارد، نقاط قوت EV6 محسوب می‌شوند.

یکی از بهترین ویژگی‌های این محصول کیا محدوده طی مسافت آن است. تخمین زده می‌شود در حالت شارژ کامل، بتواند تقریبا مسافت 500 را طی کند. همچنین با شارژ حدود 20 دقیقه، EV6 می‌تواند حدود 350 کیلومتر مسیر را بپیماید که برای یک خودروی برقی و با این زمان شارژ، مسافت قابل توجهی است.

EV6 2022 به‌عنوان یک خودروی چهار چرخ متحرک است، که به آن کمک می‌کند تا آب و هوای نا‌مناسب را مدیریت کند و توانایی حرکتی خوبی در زمان‌های برفی داشته باشد. همچنین آب‌و‌هوای سرد، باعث کاهش راندمان خودروی برقی می‌شود. وجود یک پمپ حرارتی، در یک خودروی الکتریکی، مانع از افت راندمان خودرو در طول سال می‌شود و این همان چیزی است که کیا برای EV6 در‌نظر گرفته است.

با توجه به کمبود تراشه، بسیاری از خودروسازان در دنیا با مشکل تولید مواجه شده‌اند و کیا هم از این مشکل مستثنی نیست. اما این شرکت سعی دارد تا با حل این مشکل، بتواند این خودرو را به یکی از بزرگ‌ترین بازارهای دنیا یعنی آمریکا برساند و پیش‌بینی می‌شود که این محصول آسیایی با استقبال خوبی در این بازار رو‌به‌رو شود. کیا قصد دارد  EV6  را در همه 50 ایالت آمریکا عرضه کند که نشان از عزم جدی این خودرو‌ساز در فروش هر‌چه بیشتر این خودروی برقی دارد. اگر‌چه ممکن است با‌توجه به مشکلات موجود در تامین تراشه و در‌صورت استقبال گسترده از این خودرو، خرید آن برای مشتریان آمریکایی چندان کار راحتی نباشد.

اگر‌چه ممکن است صرف هزینه پایه 40000 دلار برای برند کیا کمی زیاد به‌نظر برسد اما با توجه به‌مشخصات ذکر شده و مشوق‌های مالیاتی دولت، اوضاع کاملا متفاوت می‌شود، به‌خصوص این‌که مطبوعات آمریکایی هم نظر کاملا مثبتی در مورد این خودرو دارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.