مازراتی MC20 روباز معرفی شد، سوپراسپرتی کانورتیبل با سقف شیشه‌ای

پس از معرفی سوپراسپرت MC20، حالا مازراتی نسخه روباز آن را هم با نام سیلو (Cielo) معرفی کرده است. هرچند این نسخه روباز هم از همان شاسی مونوکوک فیبر کربنی MC20 کوپه استفاده می‌کند اما مازراتی در طراحی شاسی برای این نسخه روی افزایش استحکام تمرکز داشته است. به همین دلیل، وزن نسخه سیلو با تنها 65 کیلوگرم افزایش به 1540 کیلوگرم رسیده است.

سقف جمع شونده این خودرو می‌تواند ظرف 12 ثانیه باز یا بسته شود. این سقف همچنین به یک پانل بزرگ شیشه‌ای الکتروکرومیک هم مجهز است و به لطف تکنولوژی کریستال مایع، می‌تواند فوراً از حالت شفاف به مات تبدیل شود. به گفته مازراتی، این بزرگ‌ترین پانل شیشه‌ای در این بخش محسوب می‌شود. بااین‌حال، پیشرانه MC20 سیلو تغییری نداشته و همچنان از همان موتور 3 لیتری V6 توئین توربو با 630 اسب بخار قدرت و 730 نیوتن متر گشتاور استفاده می‌کند. به دلیل افزایش وزن و عدم تغییر قدرت پیشرانه، شتاب صفرتاصد این نسخه روباز از 2.9 به 3 ثانیه رسیده است. حداکثر سرعت این خودرو هم 320 کیلومتر بر ساعت اعلام شده است.

مازراتی برای MC20 سیلو نسخه تولید محدود ویژه‌ای بنام PrimaSerie را ارائه کرده که فقط 60 دستگاه از آن تولید می‌شود. این نسخه در بیرون از رنگ آبی روشن جدید، رینگ‌های 20 اینچی مشکی مات MM20 که از اعداد رومی الهام گرفته‌اند و نشان PrimaSerie بهره می‌برد درحالی‌که در داخل آن‌هم شاهد تودوزی آلکانترا با چرم یخی و دوخت متضاد هستیم. روی پشت‌سری صندلی‌ها هم نوشته PrimaSerie جلب‌توجه می‌کند.

در نگاه اول، MC20 سیلو چندان از همتای کوپه خود متفاوت به نظر نمی‌رسد اما برای جای دادن سقف جمع شونده، مازراتی چند تغییر در این خودرو انجام داده است. به‌عنوان‌مثال، در عقب از آن کاور شیشه‌ای شیک پیشرانه که لوگوی مازراتی روی آن دیده می‌شد خبری نیست و در عوض این لوگوی نیزه سه شاخ حالا به شکل برچسبی از تیتانیوم مات در این قسمت نقش بسته است. سازنده ایتالیایی همچنین ورودی‌های هوای پیشرانه را هم تغییر داده است اما درهای پروانه‌های خودرو همچنان حفظ شده‌اند.

MC20 سیلو همچنین از همان به‌روزرسانی‌هایی که مازراتی برای MC20 کوپه مدل 2023 ارائه کرد هم برخوردار است. این به‌روزرسانی‌ها شامل لیورهای کنترل جدید پشت غربیلک فرمان، دکمه جدیدی برای روشن کردن چراغ‌ها و تکنولوژی‌های ایمنی بیشتری مثل ترمز اضطراری خودکار، سیستم تشخیص علائم راهنمایی و رانندگی و دوربین 360 درجه می‌شود.

برای این سوپراسپرت کانورتیبل رینگ‌های فیبر کربنی هم قابل سفارش خواهد بود که 30 کیلوگرم از وزن خودرو کم می‌کند. مازراتی فعلاً قیمت و زمان عرضه MC20 سیلو را اعلام نکرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.