مکمل بنزین
گوناگونخبر

کمپانی هیوندای و استخدام طراح بنتلی برای دیزاین جنسیس!

کمپانی هیوندای، یکی از طراحان ارشد کمپانی بنتلی را به‌‏عنوان معاون جدید طراحی خود استخدام کرده است.

سانگیوب لی، از سال 2013 به‌‏عنوان مسئول طراحی خارجی و پیشرفته در شرکت انگلیسی خودروسازی بنتلی مشغول به‌کار بوده است. وی پیش از همکاری با بنتلی، در مرکز طراحی پیشرفته فولکس واگن در آمریکا واقع در کالیفرنیا به‎عنوان طراح ارشد فولکس واگن، آئودی، پورشه و لامبورگینی فعالیت کرده است.

با وجود اینکه تجربه کاری لی با این غول‎های آلمانی نشان واضحی از تولید یا طراحی اتومبیلی خاص در فولکس واگن ندارد، اما اعتبار لی بخاطر همکاری در پروژه‎هایی برای آئودی، اسکودا، پورشه، لامبورگینی، فولکس واگن و بنتلی است.

شایستگی لی، به دوره کارآموزی وی در شرکت طراحی خودرو و بدنه ایتالیایی پینین‌فارینا و کمپانی آلمانی تولیدکننده پورشه برمی‎گردد. البته، نخستین فعالیت جدی وی در سال 1999 و در کمپانی جنرال موتورز بود. وی در نخستین دهه سال 2000 طی چند پروژه دیگر نیز با جنرال موتورز فعالیت داشت که عبارتند از: کوروت استینگری، بیوک ولیت، کادیلاک شانزده و از همه مهم‎تر کامارو که با نام “بامبل بی” ستاره فیلم ترانسفورمرز شد.

sang-yup-lee_01

فعالیت فعلی لی با هیوندای در زمینه توسعه طراحی و راهبردهایی برای این برند کره‌‏ای در مدل‎های آینده هیوندای و جنسیس است.

لوک دونکر ولک، معاون ارشد کمپانی هیوندای اظهار داشت: «لی نام خود را به‎عنوان یکی از بهترین طراحان خودرو در دنیا ثبت کرده است. فلسفه طرح‏های وی این است که همیشه چالش‏‌های جدیدی را دنبال می‌‏کند و این ویژگی وی با ماهیت کمپانی هیوندای بسیار سازگار است.»

دونکر ولک، یکی از استخدامی‎های جدید از شرکت بنتلی است و احتمالا این طراح بلژیکی، از عوامل جذب لی به کمپانی هیوندای بوده است.

لی در بیانیه‌‏ای درمورد انگیزه‌‏های خود از پیوستن به این گروه صحبت کرد: «با وجود اینکه در خارج از وطنم کار کرده‌‏ام، اما طراحی نوآورانه و رشد چشمگیر کمپانی هیوندای همیشه برای من به‎عنوان یک فرد کره‌‏ای مایه افتخار بوده است. اکنون، قصد همکاری در ارایه طرح‎هایی برای برندهای هیوندای و جنسیس را دارم.»

کمپانی هیوندای بر این باور است که حضور موفق‌‏ترین طراح کره‏‎ای در صنعت خودرو، به ایجاد هویتی جدید در زمینه طراحی لوکس جنسیس کمک شایانی خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا