Take a fresh look at your lifestyle.

انتشار اولین تصاویر از نسخه برقی کراس‌اوور لاماری با نام جمعه!

لاماری ایما یکی از جدیدترین کراس‌اوورهای چینی است که مهمان کشورمان شده است. این خودرو در اصل محصولی از شرکت دانگ‌فنگ بنام T5 Evo است که از طریق یکی از برندهای زیرمجموعه این شرکت با نام فورتینگ در چین عرضه می‌شود. حال اولین تصاویر از نسخه الکتریکی T5 Evo با نام جالب فرایدی یا جمعه منتشر شده است. هرچند فورتینگ فرایدی بر اساس همان T5 Evo بنزینی ساخته شده اما در جلو با جلوپنجره یکپارچه کاملاً جدید و سپر متفاوت، نمای متمایزی به خود گرفته است.

هرچند در فرایدی چراغ‌های جلو دست‌نخورده باقی‌ مانده‌اند اما اطراف آن‌ها تریم مشکی‌رنگی کار شده که کنتراست خوبی با بدنه سفیدرنگ خودرو ایجاد کرده است. در لبه سپرها و رکاب‌ها نیز تریم نارنجی‌رنگی به چشم می‌خورد. در عقب نیز هرچند میزان تغییرات نسبت به نسخه بنزینی بسیار کمتر است اما تفاوت‌هایی در قسمت سپر و جا پلاک دیده می‌شود درحالی‌که سر اگزوزهای چهارتایی لاماری هم حذف شده‌اند.

T5 Evo و فرایدی تقریباً هم‌اندازه هم هستند و نسخه الکتریکی با 4,600 میلی‌متر طول، 1,860 میلی‌متر عرض و 1,680 میلی‌متر ارتفاع، تنها 50 میلی‌متر کوتاه‌تر و 10 میلی‌متر کم‌ارتفاع‌تر از همتای بنزینی خود است. فاصله محوری هردو نسخه هم یکسان و برابر با 2,715 میلی‌متر است.

لاماری یا همان T5 Evo با یک پیشرانه 1.5 لیتری چهار سیلندر توربو ارائه می‌شود که 197 اسب بخار قدرت دارد و به یک گیربکس هفت سرعته دوکلاچه متصل است اما در فرایدی این پیشرانه بنزینی با یک موتور الکتریکی جایگزین شده است که 204 اسب بخار قدرت دارد و امکان رسیدن به حداکثر سرعت 180 کیلومتر بر ساعت را برای خودرو فراهم می‌کند. فعلاً اطلاعات دیگری در مورد مشخصات فنی این کراس‌اوور برقی مثل ظرفیت باطری‌ها و میزان برد نداریم. فورتینگ فرایدی در سه‌ماهه پایانی امسال در بازار چین عرضه خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.