Take a fresh look at your lifestyle.

دانگ‌فنگ واریور M20، پیکاپ غول‌پیکری با پیشرانه 6.7 لیتری

0 6,583

این روزها دانگ‌فنگ شگفتی‌های زیادی داشته است. چندی پیش، این شرکت برند تمام الکتریکی جدیدی بنام منگشی را راه‌اندازی کرد و حالا نیز می‌بینیم که به گسترش سری محصولات واریور خود با پیشرانه‌های بنزینی ادامه می‌دهد. جدیدترین محصول این سری، یک پیکاپ غول‌پیکر بنام M20 است که دانگ‌فنگ قصد دارد حتی نسخه شاسی‌بلند آن را هم تولید کند. بیایید بیشتر با این غول جدید چینی آشنا شویم.

دانگ‌فنگ واریور چیست؟

واریور یک سری خودروهای نظامی ویژه ساخت دانگ‌فنگ است که سابقه‌ای طولانی دارد. سال گذشته، این شرکت یک نسخه غیرنظامی از این خودرو را با نام واریور M50 معرفی کرد که با نام منگشی M50 هم شناخته می‌شود. این یک پیکاپ بزرگ با پیشرانه 4 لیتری توربودیزل است که 200 اسب بخار قدرت و 600 نیوتن متر گشتاور دارد. همان‌طور که در ابتدا اشاره شد، به‌تازگی دانگ‌فنگ برند مستقبلی بنان منگشی را هم راه‌اندازی کرده است. اولین محصولات این برند جدید یک پیکاپ و شاسی‌بلند آفرودی الکتریکی هستند که روی پلت‌فرم جدید مورا ساخته شده‌اند. بااین‌حال، دانگ‌فنگ همچنان به توسعه سری واریور ادامه می‌دهد و حالا تصاویر جدیدترین محصول این سری با نام M20 منتشر شده است.

دانگ‌فنگ واریور M20

پیش‌ازاین، چندین بار M20 را در تصاویر جاسوسی مختلف و یک تصویر تبلیغاتی لو رفته دیده بودیم ولی هیچ اطلاعاتی در مورد این خودرو وجود نداشت. حال اما این محصول جدید دانگ‌فنگ در اطلاعیه‌های وزارت صنعت و فناوری اطلاعاتت چینی ظاهر شده است. M20 یک پیکاپ بسیار بزرگ با دهانه عریض گلگیرها، دی‌لایت‌های باریک، چراغ‌های اصلی دایره‌ای در قابی ذوزنقه‌ای شکل، جلوپنجره‌ای عظیم با نوشته چینی منگشی یا همان واریور و سپر جلوی بزرگ است. در تصاویر می‌بینیم که این یک پیکاپ تک کابین است اما در داخل ظرفیت حمل سه نفر را دارد. M20 در عقب هم فاقد اتاق بار است و بنابراین به نظر می‌رسد بتوان از آن برای کاربری‌های مختلفی استفاده کرد.

M20 خودروی عظیم‌الجثه‌ای است که در دو نسخه شاسی کوتاه و کشیده تولید می‌شود. نسخه کوتاه 5,850 میلی‌متر طول، 2,160 میلی‌متر عرض و 2,155 میلی‌متر ارتفاع دارد و فاصله محوری آن برابر با 3,700 میلی‌متر است. در نسخه کشیده، فاصله محوری بدون تغییر خواهد بود اما طول خودرو به 6,180 میلی‌متر می‌رسد. رینگ‌های M20 کوچک به نظر می‌رسند اما 20 اینچی با لاستیک‌های 295 هستند. این خودرو 3750 کیلوگرم وزن دارد و وزن ناخالص آن 5900 کیلوگرم است که یعنی ظرفیت حمل بیش از 2 تن بار را دارد. همچنین یک وینچ هم برای جلوی خودرو قابل سفارش خواهد بود.

M20 از یک پیشرانه 6.7 لیتری دیزلی شش سیلندر خطی استفاده می‌کند که 314 اسب بخار قدرت دارد. این پیشرانه همچنین در سینه کامیون‌های فول سایز و کمپرسی دانگ‌فنگ هم قرار می‌گیرد و حداکثر گشتاور آن به 1200 نیوتن متر می‌رسد؛ بنابراین، به نظر می‌رسد M20 یک پیکاپ معمولی نباشد و در دسته کامیون‌های سنگین قرار گیرد.

دانگ‌فنگ M20 شاسی‌بلند

قبلاً یک تصویر تبلیغاتی از M20 شاسی‌بلند به‌صورت آنلاین افشا شده بود که این یعنی دانگ‌فنگ واقعاً می‌خواهد یک شاسی‌بلند عظیم 5.8 متری بر اساس این کامیون بسازد؛ اما آیا این شاسی‌بلند هم از همان پیشرانه دیزلی عظیم وسایل نقلیه تجاری دانگ‌فنگ استفاده خواهد کرد یا به موتور درون‌سوز معقول‌تری مجهز خواهد شد؟ در حال حاضر اطلاعاتی در این رابطه وجود ندارد. بااین‌حال، میدانیم که دانگ‌فنگ M20 یک پیکاپ عظیم‌الجثه و قدرتمند است که به‌زودی در بازار چین عرضه خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.