Take a fresh look at your lifestyle.

تولید ساینا S با گیربکس اتوماتیک و آپشن‌های بیشتر آغاز شد، عرضه تا پایان امسال

مدیر پروژه ساینا S از تولید این خودرو در شرکت سایپاسیتروئن در فاز آزمایشی خبر داد و گفت این خودرو با گیربکس اتوماتیک روانه بازار خواهد شد. مهران مهرپویان با بیان اینکه پس از 2 سال از عرضه خودروی ساینا S، تولید نسخه اتوماتیک آن با گیربکس CVT در فاز آزمایشی شروع شده است، اظهار کرد: این خودرو علاوه بر گیربکس اتوماتیک، به‌منظور پیاده‌سازی حداکثری استانداردهای 85 گانه، از لحاظ تجهیزات رفاهی و ایمنی نیز تحول یافته است.

به گفته مهرپویان، ساینا S اتوماتیک دارای فرمان برقی (EPS) است که علاوه بر کاهش نیروی لازم برای چرخش فرمان با حذف پمپ هیدرولیک، به کاهش مصرف سوخت هم کمک می‌کند. وی با بیان اینکه این خودرو به غربیلک فرمان با طرح جدید D شکل نیز مجهز شده است، گفت: این خودرو با بهره‌گیری از سیستم نگه‌دارنده سرعت یا کروز کنترل، رانندگی آسانی را در جاده‌های طولانی میسر می‌کند و محدودکننده سرعت (Speed Limiter) نیز به راننده این امکان را می‌دهد تا حداکثر سرعت را برای خودرو تعیین کند. مهرپویان افزود: برای بهبود ایمنی و دید در این خودرو و با قرارگیری سنسور نور در شیشه جلو، قابلیت چراغ‌های خودکار (Auto Light) به خودرو افزوده شده است تا چراغ‌های خودرو به‌صورت خودکار در زمان کاهش نور محیط روشن شوند.

وی اضافه کرد: سیستم نشانگر فشار باد لاستیک (TPMS) امکان پایش فشار و باد لاستیک‌های خودرو به‌صورت زنده را برای راننده فراهم می‌کند و در صورت کاهش فشار باد هر یک از لاستیک‌ها، به راننده هشدار می‌دهد. مهرپویان خاطرنشان کرد: این خودرو به سیستم دستیار شروع حرکت در سربالایی مجهز شده است که از حرکت ناخواسته خودرو در مسیرهای دارای شیب پیشگیری می‌کند. قوای محرکه این خودرو توان خود را از موتور کم‌مصرف M15 می‌گیرد و جعبه‌دنده آن از نوع متغیر پیوسته (CVT) است که قابلیت تیپ‌ترونیک (دستی) را دارد. تولید این خودرو قبل از پایان سال جاری به‌صورت انبوه در شرکت سایپاسیتروئن آغاز خواهد شد.

1 نظر
  1. همایون می گوید

    واقعا به جای سرمایه گذاری روی تیپ های جدید ساینا و کوییک یا بازگرداندن تیپ های قدیمی با تغییرات جدید مثل کوییک ار اتوماتیک یا الان ساینا اس اتوماتیک سایپا باید تمام تمرکزش رو بزاره تا اطلس و سهند رو در تیپ های مختلف عرضه کنه تیپ های ساده کم اپشن جای کوییک و ساینا تیپ های پر اپشن با داشبورد دو رنگ و گیربکس اتوماتیک جای رده های گران تر قیمتی و حتما چه رو این پلتفرم چه کار بهتر رو پلتفرم شاهین و حتی پلتفرم اس پی صفر یه محصول با لوگو پارس خودرو بزنه تا پارس خودرو احیا بشه نه اینکه خط تولید شایپا باشه پارس خودرو،هویت مستقل خودش رو داشته باشه با قیمت کران تر و اپشن هایه بیشتر یه فیس لیفت روی ساینا با پیشرانه جدید و فول اپشن ترین حالت ممکن با لوگو پارس خودرو و همین کار رویه اریا هم بکنه پارس خودرو خوب احیا میشه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.