Take a fresh look at your lifestyle.

اطلاعات و تصاویر جدید سایپا اطلس به صورت رسمی منتشر شد

مدتیست که باتوجه به تصویر ارسالی مخاطبان از خودرو جدید اطلس، پایگاه خبری چرخان اخبار این خودرو سایپا را به شما مخاطبان مخابره می‌نماید. اما اکنون که حواشی و شایعات پیرامون اطلس بالا گرفته، سایپا تصمیم گرفته تا گرچه به صورت حداقلی، اما اطلاعاتی را در رابطه با چند و چون آن منتشر کند.

اما در تازه ترین اخبار، مدیر پروژه خودرو اطلس سایپا بیان نموده که بر اساس برنامه ریزی انجام شده، بدنه‌های VP خودرو اطلس که در اواخر شهریور تولید شده بود با رنگ‌های جذاب جهت انجام تست‌های مختلف مونتاژ و آماده شده است. علیرضا مصدقی با بیان مطلب فوق افزود: با هماهنگی شرکت‌های سازه گستر، مگاموتور، پلاسکوکار، قالب‌های صنعتی و سایپا آذین قطعات مونتاژی این خودرو تهیه شده است.

او افزود: یکی از اقدامات ویژه برای تریم این خودرو، طراحی و ساخت قالب های کاملا جدید آن توسط شرکت معتبر خارجی بود که قطعات نمونه طراحی شده در اواسط آبان وارد کشور شد. مصدقی تاکید کرد: تولید این خودروهای VP با استفاه از قطعات اصلی برای بررسی آخرین مشکلات احتمالی انجام می‌شود که در صورت وجود، بررسی و رفع شود.

مدیر پروژه خودرو اطلس سایپا با بیان اینکه در بین مشتریان و جامعه تنوع رنگ خودرو به دلایل مختلف به شدت کاهش یافته و درصد بالایی از محصولات به رنگ‌های سفید،مشکی، نوک مدادی و نقره ای محدود شده است گفت: برای ایجاد تغییر این روند سعی شده در رنگ آمیزی این خودروهای  VPاز رنگ‌های متنوع استفاده شود. او افزود: با توجه به اینکه اذهان عمومی بیشتر روی رنگ‌های یکسان شکل گرفته در تولید این خودروها از رنگ‌های خانواده سبز، آبی، قهوه ای و قرمز با ترکیبات جذاب استفاده که تنوع بالایی ایجاد شده و مورد استقبال کارشناسان قرار گرفته است.

مصدقی تصریح کرد: تمامی رنگ آمیزی خودروها در سالن‌های رنگ سایپا و با اپلیکیشن اعمال رنگ توسط فرآیندهای تولیدی انجام شده تا در صورتی که در آینده نیاز باشد بتوانیم از رنگ‌های متنوع در داخل سایپا که با فرآیندهای استاندارد و بر اساس نظر مشتریان است تولید و عرضه کنیم. او افزود: با توجه به اینکه در دنیا برای تیپ‌های مختلف یک خودرو استاندارد رنگ تعریف می‌شود، سعی داریم برای تیپ‌های تولیدی این خودرو، استاندارد رنگی تعریف شود. البته رنگ خودروها به درخواست مشتریان تولید و عرضه خواهد شد.

مصدقی گفت: خوشبختانه تولید خودروهای VP با کمترین اشکالات انجام شده و نشان دهنده این است که اکثر طراحی انجام شده بر روی کاغذ، در اجرا هم نتیجه مناسبی داده است البته اگر اشکالی هم مشاهده شود جزو ماهیت طبیعی پروژه و قابل رفع است.

مدیر پروژه خودرو اطلس سایپا افزود: بر اساس برنامه ریزی تیم طراحی پروژه، خودروهای تولید شده در این مرحله به منظور انجام تست‌های مختلف همچون تست‌های مخرب، تست‌های عملکردی و تست‌های ظاهری مورد استفاده قرار می‌گیرند و این تست‌ها تا اواسط زمستان امسال انجام شده و در نیمه دوم دی ماه تولیدات آزمایشی آن آغاز خواهد شد. او تاکید کرد: تولید انبوه (SOP) این خودرو در اردیبهشت ماه سال آینده خواهد بود و امیدوارم با تلاش تمامی تیم پروژه بر اساس برنامه ریزی انجام شده، تولید در زمان معین انجام شود.

مصدقی گفت: خودروهای VP برای انجام تست‌های عملکردی با سطح پیمایش بالا به صورت عملی و قبل از ورود به بازار استفاده می‌شود تا در صورت وجود ایراد رفع شود. البته در مرحله تولید آزمایشی نیز تست‌های پیمایشی انجام می‌شود. او افزود: این پیمایش‌ها توسط تیم‌های مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا و معاونت‌های کیفیت و مهندسی انجام می‌شود تا هرتیمی از زوایای مختلف به این خودرو در پیمایش نگاه داشته باشند.

مدیر پروژه خودرو اطلس سایپا گفت: به دلیل اینکه بعضی از تست‌های مخرب در داخل کشور وجود ندارد این تست‌ها توسط شرکت‌های معتبر خارجی در خارج از کشور انجام می‌شود و نتایج تمامی این تست‌ها به سازمان استاندارد و محیط زیست ارائه و از آنها مجوز تولید انبوه دریافت می‌شود. او افزود: با توجه به تاکیداتی که در یکسال اخیر از طرف مدیرعامل گروه برای بالا بردن سطح کیفی و افزایش رضایت مشتریان بوده و با هدف حرکت در این مسیر، بازرسی فرآیند سازندگان قطعات را در این مرحله شروع کرده ایم.

سایپا اطلس – SAIPA ATLAS

مصدقی با بیان اینکه خودرو اطلس در سایپا تولید خواهد شد، گفت: درحال حاضر خودروهای کوییک معمولی، کوییک اتوماتیک و کوییک اس در سایپا به صورت روزانه تولید می‌شود و با اضافه شدن خودرو اطلس، تولید خودروهای کم متقاضی کاهش و با تولید خودرو اطلس جایگزین خواهد شد.

او از مشخصات خاص این خودرو به طراحی تریم داخلی دورنگ برای اولین بار در محصولات سایپا اشاره کرد و گفت: وجود سانروف نمای داخلی بسیار زیبایی برای این خودرو ایجاد کرده است، همچنین به منظور ارتقای سیستم ایمنی، سیستم ESC یا کنترل پایداری و تشخیص نقطه کور با هدف افزایش ایمنی و کمک به رانندگی بهتر تعبیه شده است.

مدیر پروژه اطلس سایپا افزود: سیستم‌های صوتی و تصویری به روز، آنتن کوسه ای، صندلی‌های برقی برای بعضی تیپ ها، لامپ‌های جلو به صورت LED و ایجاد طرح جدیدی در چراغ‌های عقب که منطبق با خودروهای جدید دنیا است از دیگر مشخصات این خودرو است. او تاکید کرد: آپشن‌های سنسور باران، برقی شدن آیینه های جانبی مجهز به گرمکن، سیستم روشنایی اتوماتیک، چراغ های FOLLOW ME (چراغ‌های داخل کابین که بعد از خروج راننده از ماشین تا چند لحظه روشن می‌ماند و بعد خاموش می‌شود) و مانیتور 7 اینچی نیز در طراحی آن لحاظ شده است.

مدیر پروژه اطلس سایپا خاطر نشان کرد: خودرو اطلس در 4 تیپ تولید خواهد شد که دو تیپ آن با گیربکس دستی به صورت ساده و آپشن دار و دو تیپ آن با گیربکس اتوماتیک به صورت ساده و آپشن دار خواهد بود.

مصدقی گفت: برای خودرو اطلس دقت نظرهایی صورت گرفته و با بررسی مدل‌های نزدیک به این خودرو سعی شده که تغییراتی در آن ایجاد شود که برهمین اساس کاهش صدای موتور در داخل کابین که با نصب عایق‌های مختلف برطرف شده است که در کیفیت این خودرو تاثیر گذار خواهد بود.

لازم به ذکر است که سایپا اطلس به سری ارتقاء یافته موتور M15 یعنی M15 GSI مجهز خواهد شد که تغییراتی در بخش‌هایی چون سرسیلندر، هدرز و… داشته و سیستم‌هایی نظیر دریچه گاز برقی، سامانه زمان‌بندی متغییر سوپاپ‌ها و… نیز به این موتور افزوده شده است. اما هم‌چنان این موتور 8 سوپاپه بوده و درکل توانایی تولید بین 89 اسب بخار، قدرت و 135 نیوتن متر، گشتاور را دارد. این موتور با اینکه مشخصات بالایی در روی کاغذ ندارد؛ اما باتوجه به وزن خودروهای سری X200، عملکرد خوبی را در عمل از خود نشان داده است.

تصاویر

سایپا اطلس – SAIPA ATLAS
11 دیدگاه
 1. مرتضوی می گوید

  خدایی قابل قبوله

   
 2. ناشناس می گوید

  امکانات بسیار خوبی داره

   
 3. رستم می گوید

  طراحی جلو و عقبش نمیخونه

   
 4. ناشناس می گوید

  به نظر میرسه اتوماتش،قیمت بیشتری از شاهین فعلی داشته باشه

   
 5. genius می گوید

  چراغ عقب کوییک کپی از x1 این یکی هم کپی از کمری ۲۰۱۲ ولی این چون شاسیش کوچولوعه جالب نمیشه

   
  1. بیا پایین بچه می گوید

   باشه

    
 6. رضا می گوید

  از پراید بهتره ولی باید بریم به سمت برقی شدن خودروها.

   
 7. مجید می گوید

  این که همون کوئیک هست که جلو پنجره و چراغها و داشبورد عوض شده و کمی آپشن بیشتر داره خدایی خسته نشدید دست از سر موتور ۸ سوپاپ پراید و این اتاقهای قدیمی بردارید و یک خودرو به روز تولید کنید

   
 8. مجید می گوید

  این که همون کوئیک هست که جلو پنجره و چراغها و داشبورد عوض شده و کمی آپشن بیشتر داره خدایی خسته نشدید دست از سر موتور ۸ سوپاپ پراید و این اتاقهای قدیمی بردارید و یک خودرو به روز تولید کنید این اخبار و سایت به دل مردم نیست و هر چی را خودش میخواهد چاپ میکنه

   
 9. ناشناس می گوید

  چرا انقد به. شعور ما مردم توهین میکنید؟؟
  اتاق کوئیک و یا تغییر جلو پنجره و چراغ میشه اطلس!!!
  خدا نابود کنه مسئول خودرو سازی ایران رو!! خدا ریششو خشک کنه!!
  اقا محصولات نظامی رو نگاه کنید!! پیشرفت رو نگاه کنید!!
  پزشکی رو ببینید چه پیشرفتی کرده!!
  علم فضاییمون!!
  نانو…
  سلول های بنیادی…
  و خیلی چیزای دیگه!!!
  چچرا شما خودرو ساز ها انقد ذلیل و خوار هستید ؟؟
  بی شرف ها ابروی ما ایرانی هارو بردید!!
  همه مسئولای خودروسازی قبلی و فعلی رو باید بی غیرت و نامور
  خوند!!!

   
 10. مهدی می گوید

  اونایی که میگن این کوییکه اشتباه نکنید این همون تیباه ۲ههههههه خوده کوییک هم تیبا دوهه چراغ سپر عوض شدست اونایی که انتظار دارن ایران تو صنعت خودرو برسه به کره تو خواب نه که نمیتونن نمیخوان چون سود نداره برا مافیا

   
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.