Take a fresh look at your lifestyle.

حرکت انقلابی مجلس برای حل مشکل گرانی خودرو!

خودرو روز به روز گران‌تر می‌شود؛ پرایدی که دیگر تولید نمیشود، 220 میلیون قیمت دارد؛ کوییکی که مثلا از قرعه کشی خارج شده است، در بازار نزدیک به 250 میلیون قیمت دارد و سایپا نیز فعلا برای فروش و عرضه بیشتر برنامه جدیدی ندارد!

از سوی دیگر ایران خودرو که داستان خودش را دارد و 206 تیپ 2 مربوط به دهه 90 اروپا را با عرضه قطره چکانی اش در بازار به قیمتی نزدیک به 400 میلیون تومان رسانده است؛ البته که هنوز هم معتقدند قیمت خودرو باید آزاد شود و این محصولات باید گرانتر شوند تا آنها زیانده نباشند!

البته این اوضاع برای خودروسازان دولتی است و الا سایر شرکت‌های مونتاژ خودرو و خصوصی ها که دیگر هیچ؛ عرضه خودروهای اقتصادی چینی با قیمت‌های 1.5 تا 2 میلیاری، اصلا مجالی برای پرداخت به آن خودروها را برای ما نمیگذارد!

حوزه خودرو به معنای واقعی بی‌صاحب است؛ نه وزیر، نه وکیل، نه مجلس و نه حاکمیت به دنبال حل این مشکل نیست!

صبح امروز، وزیر صمت که همین چندی پیش با رای قاطع همین نمایندگان از استیضاح گریخت و ابقا شد؛ در پی سوال یکی از نمایندگان کمیسیون صنایع مجلس، به خانه نمایندگان ملت رفت تا در خصوص افزایش قیمت خودرو توضیح دهد. اما نتیجه چه بود!؟

صحبت‌های تکراری، دلایل تکراری، حرف‌های تکراری و نتیجه گیری‌های تکراری! تازه ایشان شاکی هم بود از این که چرا باید هی به مجلس رفته و در خصوص وضع خودرو توضیح دهد! قصه خودرو شیرین است و ما داریم تلاش میکنیم!

بازهم ارائه آمار و ارقام؛ بازهم تکرار حرف‌هایی که هیچ گاه کمکی به کسی نکرده و فقط به نظر میرسد که توسط مشاوران وزیر برای ارائه در جلسات به او رسیده است!

جلال رشیدی کوچی؛ نماینده ای که تقریبا یکی دو سالی است لیدر اعتراض به اوضاع خودرویی کشور است و الحق و الانصاف نیز تاکنون حرف دل مردم را زده است از اوضاع نابسامان صنعت خودرو، وعده هایی که عملی نمیشود، آمارهای عجیب و غریب و خلاصه قیمت عجیب و غریب محصولات مثلا داخلی در بازار گفت و بیان داشت که این چه وضعی است که برای خودرو درست کرده اید!

اما مگر همین مجلس چندی پیش، آنطور با اقتدار همین وزیر را برای ادامه کار تایید مجدد نکرد؟ مگر با رایی بالاتر از رای اولیه این وزیر، او را برای ابقا انتخاب نکردند؟

چه را باور کنیم؟ دم خروس یا قسم حضرت عباس شما را؟!

در همین لحظات که مجلس از پاسخ وزیر قانع نشده و در حرکتی فوق انقلابی به او کارت زرد نشان دادند، قیمت ارابه‌های مرگ روز به روز بیشتر می‌شود، قیمت ارز و طلا بالا می‌رود و به همان میزان فشار بر روی قشر متوسط و پایین بیشتر و بیشتر می‌شود؛ نه کسی میتواند ازدواج کند، نه خودرویی بخرد و نه کاری برای خود راه بی اندازد!

آقایان، مسئولین، نمایندگان، وزرا…. با کارت زرد و قرمز و استیضاح و سوال این کلاف سردرگم خودرو باز نمیشود! تو را به قسمی که روز اول در مجلس و در پیشگاه خداوند خورده اید، کاری کنید؛ خودرو یک وسیله مصرفی است، نه سرمایه ای!

یک جوان برای شروع کار در یک تاکسی اینترنتی، هم اکنون برای خرید یک خودرو نیاز به 150 الی 200 میلیون پول دارد؛ با کارت زرد دادن به متولیان این حوزه، هیچ اتفاقی نمی افتد!!!!

9 دیدگاه
 1. زهیر می گوید

  علی الظاهر، دولت و حاکمیت، برنامه ای برای کاهش و یا اصلاح بازار ندارد. نکته دیگر، دلالان عزیز، از اسپانسرها و حامیان مالی دولتها در زمان انتخابات هستند و همیشه حضور حداکثری در بازار دارند. هیچ وقت هم حذف یا تضعیف نمی شوند.

   
 2. ناشناس می گوید

  حق گفتید

   
 3. *حمید* می گوید

  ادمین گرامی از اینکه با سعه صدر و در کمال احترام گوشه ای از درد دل مردم رنج کشیده سرزمینمان را بیان نمودید از شما سپاسگزارم…
  اما همانطور که در بالا اشاره شد( با حلوا حلوا کردن دهان شیرین نمیشه )
  زیرا درحال حاضر و در قرن چهادرهم دچار زندگی با بعضی از اشقیاترین موجودات زمینی گشته ایم…

   
 4. عباس می گوید

  یه چند نفر دیگه اعدام کنید مشگل حل میشه

   
  1. Genius 2 می گوید

   اگه داری از اون حرومزاده های از حیوان کمتر دفاع میکنی که دیگه تکلیفت معلومه،مستقیم توی سطل زباله ی تاریخ

    
 5. علی می گوید

  کسی که بنیانش بر بی‌برنامگی بنا نهاده شده، راه به جایی نمیبره

   
  1. براندازم (از در عقب) می گوید

   راست میگه،بنظرم باید چاهزاده رضا پهلوی رو برگردونیم وضعیت گل و بلبل شه

    
   1. ترول می گوید

    :-))))))

     
 6. ناشناس می گوید

  واقعا گل گفتی،این خراب شده صاحب نداره،حالا هر بی وطن پدرنامردی مسول این بی سامانی هستش خدا دلیلش کنه،خود من چهار ساله دارم زور میزنم ماشینمو عوض کنم هر چی زور میزنم نمیشه که نمیشه همش تور و گرانی ده پله جلوتر از ما داره میره

   
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.