Take a fresh look at your lifestyle.

سه شاسی‌بلند چانگان به‌زودی توسط سایپا به بازار عرضه می‌شود

به گفته معاون خرید سایپا، سه کراس‌اوور چانگان CS35 پلاس، CS55 پلاس و UNI-T در دستور کار واردات گروه سایپا قرار دارد. جهت واردات این سه محصول مجوزهای لازم از وزارت صمت دریافت شده و ثبت سفارش لازم برای 20 هزار دستگاه خودرو انجام شده است. کوروش کمان‌کش با بیان این خبر افزود: با توجه به آمادگی شرکت چانگان در تولید دو محصول CS35 پلاس و CS55 پلاس، مسیر واردات این دو محصول سریع‌تر انجام شده و حدود دو هفته آینده، اولین محموله برای حمل به کشور آماده خواهد شد. در حال حاضر جهت پرداخت مبالغ ارزی با بانک مرکزی در حال مذاکره هستیم.

چانگان CS35 پلاس

معاون خرید سایپا گفت: محموله اول از دو محصول CS35 پلاس و CS55 پلاس، 100 دستگاه خودرو است که تا اواسط بهمن‌ماه وارد کشور خواهد شد و بعد از اینکه مسیر انتقال ارز مشخص شد به‌صورت ماهیانه چهار هزار دستگاه از این دو خودرو حمل و به بازار عرضه خواهد شد. برنامه‌ای که به شرکت چانگان اعلام شده برای مدت‌زمان 3 ماه، واردات ‌12 هزار دستگاه از این دو خودرو است و با توجه به سیاست‌های بانک مرکزی در خصوص تأمین منابع ارزی و در صورت مهیا بودن شرایط، ادامه واردات این خودروها بدون محدودیت تیراژ میسر خواهد بود. کمان‌کش در خصوص محصول UNI-T نیز گفت: توافقات و اقدامات مربوط به این خودرو برای 2 هزار دستگاه انجام شده و احتمالاً از اردیبهشت‌ماه سال آینده به بازار عرضه خواهد شد.

چانگان CS55 پلاس

معاون مهندسی گروه خودروسازی سایپا نیز در خصوص واردات سه محصول جدید گروه سایپا گفت: محصولات انتخابی سایپا از برند معتبر شرکت چانگان است که یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان خودرو در چین است چراکه این خودروساز در سال گذشته بالغ‌بر 2.5 میلیون خودرو تولید و بخش عمده‌ای از محصولات خود را به بازارهای سراسر دنیا صادر کرده است. مهدی پازوکی افزود: شرکت چانگان از شرکای تجاری و قدیمی سایپا است و در گذشته دو محصول CS35 و ایدو از این شرکت توسط سایپا به بازار عرضه شده است و با بررسی‌هایی که مجدد انجام شده توانسته‌ایم دو خودرو CS35 پلاس، CS55 پلاس را با قیمت‌های مناسبی وارد کنیم.

چانگان یونی‌تی

او با بیان اینکه خودرو CS35 پلاس ورژن جدید خودروی CS35 است که به سبد محصولات گروه سایپا اضافه خواهد شد، گفت: این محصول دارای قوای محرکه 1.4 توربوشارژ، 150 اسب بخار و گشتاور 260 نیوتن متر است که خودرویی اسپرت و پرشتاب است. محصول دوم CS55 پلاس است که قوای محرکه این محصول 175 اسب بخار و گشتاور 300 نیوتن متر دارد. سایپا در مقطع زمانی، مذاکراتی در خصوص واردات این محصول داشت که به خاطر مسائل تحریم متوقف شد و در حال حاضر بر اساس توافق انجام شده این خودرو به‌صورت CBU به کشور وارد خواهد شد.

او افزود: محصول دیگری که سایپا در دستور کار واردات دارد، خودرو جدید و به‌روز UNI-T از شرکت چانگان است که این محصول جدید، سال گذشته به بازارهای جهانی عرضه شده است. در حال حاضر محموله‌ای از این خودروها برای انجام آزمایشات و تست‌های اولیه به کشور وارد شده و نمونه‌ها در سطح شهر در حال انجام تست‌های مربوطه است و پس از آماده‌سازی مدارک و مستندات قابل‌ارائه به سازمان ملی استاندارد جهت اخذ تأییدیه‌های لازم، مراحل واردات آن انجام خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.