مکمل بنزین
اپلیکیشن

نگاهی به بازی Unblock Car؛ چالش ذهن در پارکینگ!

بازی‌های فکری در تلفن‌های هوشمند،  طرفداران زیادی دارند؛ خصوصا اگر بازی مورد نظرشان از نوع sliding block باشد! یکی از این بازی‌های پرطرفدار در سبک sliding block، بازی Unblock Car بوده که ساخته استودیو Mouse Games است و 3.8 مگابایت حجم دارد. در این بازی باید ذهن خود را متمرکز کرده و به خودروی قرمز رنگ برای خارج شدن از پارکینگ کمک کنید.

بازی از نظر گرافیکی بسیار ساده بوده و فاقد جذابیت بصری است، که با توجه به حجم و ساختار نه چندان پیچیده بازی، این امر قابل توجیه به نظر می‌رسد.

Screenshot_۲۰۱۶-۰۶-۲۰-۱۳-۴۰-۱۹

در ابتدای ورود به فضای Unblock Car با لیستی از امکانات بازی  مواجه می‌شویم. این لیست شامل play، options، rate، help و Mouse Games می‌شود. در اینجا سر کار ما با گزینه play بوده و پس از ورود به این آیکون برای شروع بازی، باید از بین 4 سطح؛ آسان، اتفاقی، معمولی و سخت؛ یکی را انتخاب کنید. در این بین، سطح سخت را باید یکی از بزرگترین چالش‌های Unblock Car دانست.

Screenshot_۲۰۱۶-۰۶-۲۰-۱۳-۴۰-۵۵

این سطح از بازی بسیار پیچیده بوده و هر کسی از پس آن بر نمی‌آید. اگر زمانی در خارج کردن خودروی قرمز از پاکینگ دچار سردرگمی شدید و راه حلی پیدا نکردید، نگران نباشید! در هنگام بازی با اشاره به آیکون “لامپ” که بر روی نوار پایین قرار دارد؛ بازی شما را راهنمایی می‌کند تا خودروی قرمز را خارج کنید؛ اما دقت داشته باشید که تنها 3 شانس برای استفاده از این آیکون دارید؛ پس باید خیلی مراقب اوضاع باشید و از نهایت توان فکری خود استفاده کنید؛ ضمن اینکه هر چه زمان خارج شدن خودرو از پارکینگ کمتر باشد، امتیاز و ستاره‌های بیشتری خواهید گرفت.

Screenshot_۲۰۱۶-۰۶-۲۰-۱۳-۴۲-۱۱

همان طور که گفته شد در لیست نخستی که با ورود به بازی، پیش روی شما قرار می‌گیرد، گزینه‌هایی وجود دارند که یکی از آنها، options یا تنظیمات بازی است. تنظیمات Unblock Car بسیار ساده بوده و در انتخاب کردن تم بازی و میزان بلندی صدا و روشنایی خلاصه می‌شود.

Screenshot_۲۰۱۶-۰۶-۲۰-۱۳-۴۲-۴۸

بخش دیگر rate نام دارد که با ورود به آن می‌توان اطلاعات و جزئیاتی از بازی را مشاهده کرد؛ که البته ضرورت وجود چنین بخشی اصلا قابل درک نیست! زیرا با ورود به این قسمت دوباره به کافه بازار  و یا به گوگل پلی  خواهید رفت و همان اطلاعاتی که با خواندنشان بازی را دانلود کردید پش روی خود می‌بینید!

بخش help هم یک راهنمایی ساده و بچه‌گانه را به شما آموزش می‌دهد که به نظر نگارنده اگر این بخش نبود هم چیزی از دست نمی‌رفت.

Screenshot_۲۰۱۶-۰۶-۲۰-۱۳-۴۳-۰۱

بخش آخر هم Mouse Games نام دارد که با ورود به آن لیستی از بازیهای ساخته شده توسط استودیو سازنده Unblock Car را مشاهده می‌کنید.

حرف آخر اینکه، این بازی با داشتن بیش از 3 هزار الگو و معمای مختلف، بسیار لذت بخش بوده و می‌تواند اوقاتی که در مترو و یا اتوبوس هستید را به خاطر انگیزترین لحظات مغزتان تبدیل کنید!

badge-bazaar

امین نقی زاده

از اواخر سال 94 به تیم نویسندگان چرخان پیوسته و از آن زمان تاکنون با نهایت علاقه و اشتیاق به همکاری خود با این تیم دوست داشتنی ادامه داده‌ام. همیشه در حال یادگیری هستم و هیچ گاه از مطالعه به دور نبوده و نخواهم بود.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا