مکمل بنزین
گوناگونخبر

احداث کارخانه 9 میلیارد دلاری تسلا در چین!

ایلان ماسک، مغز متفکر و رئیس شرکت تسلا موتورز، تائید کرده که از مدت‌ها قبل به دنبال یافتن محلی امن و شریک محلی مناسب در کشور چین بوده تا کارخانه خود را احداث کند. امروز خبرهایی منتشر شده که نشان می‌دهد توافقات اولیه برای اینکار صورت گرفته است. این شرکت خودروساز شهر شانگهای را بعنوان محل مناسب و شرکت دولتی Jinqiao Group را بعنوان بهترین شریک محلی جهت انجام کارها برگزیده به طوریکه طرفین ملزم به سرمایه گذاری 4.5 میلیارد دلاری (در مجموع 9 میلیارد دلار) شده‌اند. این حرکت برای هر دوطرف یک پیروزی بزرگ محسوب می‌شود. درکنار ساخت یک کارخانه بسیار بزرگ، احتمالا بخش دیگری از این سرمایه گذاری برروی ایجاد شبکه سراسری فروش، تولید سوپرشارژرهای پیشرفته، احداث مرکز تحقیق و توسعه اختصاص خواهد یافت.

Tesla-Model-3-0

همیشه ایجاد سرمایه گذاری‌های مشترک با شرکت‌های داخلی یکی از سیاست‌های اساسی و از الزامات مهم برای خودروسازان خارجی محسوب می‌شود تا بتوانند امکانات تولید خود را با موفقیت راه‌اندازی کنند. علاوه براین، تولید خودرو در کشور چین آنهم با مشارکت شرکت‌های داخلی، باعث می‌شود تسلا موتورز از پرداخت 25 درصد مالیات واردات درامان بماند و این بهترین فرصت برای تولید خودروهای برقی با قیمت کاملا رقابتی در برابر رقبایی همچون بی‌ام‌و، آئودی و همچنین شرکت های محلی همچون BYD و BAIC است.

حتما مطلع هستید که کشور چین یکی از بزرگترین بازارهای مصرفی برای خودروهای جدید را دارا می‌باشد و ایلان ماسک هم با این حرکت نشان داد بسیار هوشمندانه قصد ورود به آنرا دارد.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا