Take a fresh look at your lifestyle.

جانشین کیا استینگر برقی در سال ۲۰۲۵ با ۶۰۰ اسب بخار عرضه می‌شود

کیا و هیوندای حدود 18 میلیارد دلار در مسیر تغییر خود به شرکت‌هایی که فقط خودروهای برقی تولید می‌کنند در حدود پایان این دهه، سرمایه‌گذاری خواهند کرد. به عنوان بخشی از استراتژی های این دو شرکت، سازندگان کره جنوبی یک معماری خودروی الکتریکی کاملاً جدید را توسعه خواهند داد که طبق گزارش ها از یکی از بزرگترین باتری ها پشتیبانی می کند. اولین مدل تولیدی که بر اساس آن پلتفرم ساخته می شود باید یک سدان با برند کیا باشد.

بر اساس یک گزارش جدید، نام پروژه این خودرو GT1 است و انتظار می‌رود که در بخش سایز متوسط، احتمالاً به عنوان جانشین استینگر، قرار گیرد. در واقع، این گزارش ادعا می‌کند که طبق طبقه‌بندی اروپا، این محصول، یک خودروی بخش E خواهد بود، که احتمالاً به این معنی است که از نظر ابعاد بیرونی کمی بزرگ‌تر از استینگر فعلی می‌باشد. با استفاده از پلتفرم جدید ، این خودرو با در نظر گرفتن بسته باتری عظیم 113.2 کیلووات ساعتی توسعه می‌یابد. این بدان معناست که این خودرو، باتری با ظرفیت بیشتری نسبت به مرسدس بنز EQS، تسلا مدل S و کیا EV9 برای حداکثر برد تا 497 مایل (800 کیلومتر) در صورت شارژ کامل خواهد داشت.

اما این موضوع، هیجان‌انگیزترین بخش این محصول نیست.بر اساس این گزارش – که با توجه به اینکه هنوز هیچ خبری از هیوندای یا کیا اعلام نشده بسته به قدرت پیشرانه، چند نسخه متفاوت وجود خواهد داشت. مدل‌های تک موتوره و دو موتوره طبق گزارش‌ها در حال توسعه هستند و گفته می‌شود که این مدل از سیستمی با قدرت 603 اسب بخار (450 کیلووات) بهره می‌برد. این باعث می شود که این کیا با قدرتی بیشتر از کیا EV6 GT، قدرتمندترین کیا تولیدی تاریخ باشد.به طور طبیعی، پروژه GT1 تنها مدل هیوندای کیا نخواهد بود که دارای قطعات و فناوری های معماری جدید است.

تا زمانی که کیا جدید در سال 2025 وارد بازار شود، این خودروساز کره جنوبی به فروش سری خودروهای برقی و پلاگین هیبریدی فعلی خود ادامه خواهد داد. پلاگین هیبریدی‌ها محصولات مورد علاقه کیا نیستند، اگرچه هنوز هم تقاضای زیادی دارد و به همین‌علت به تولید آنها ادامه خواهد داد. تا جایی که به استینگر مربوط می شود، به زودی تولید آن متوقف می شود، اما نه قبل از فروش نسخه 2024 Kia ​​Stinger Tribute Edition.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.