Take a fresh look at your lifestyle.

دلایل و مزیت های خرید کارواش خانگی برای شستشوی خودرو کدامند؟

کارواش را با خرید یک کارواش خانگی به خانه خود بیاورید!!! اما چرا باید این وسیله را بخرید؟ جواب آن کاملا مشخص است.

  • صرفه جویی در مصرف آب
  • جلوگیری از اتلاف وقت
  • صرفه جویی در هزینه ها

چرا صرفه جویی در مصرف آب!!! چون با خرید یک کارواش خانگی مقدار مشخصی آّب را وارد منبع می کنید ولی در عوض همان آب با فشاری بیشتری از منبع خارج می شود و می توانید با سرعت بیشتری ماشین را تمیز کنید.

چرا جلوگیری از اتلاف وقت!!! چون زمانی که می خواهید به کارواش بروید اگر ترافیک باشد که کلی زمان داخل ترافیک می مانید. بعد از آن اگر کارواش شلوغ باشد باید منتظر بمانید تا نوبت شما شود و هر ساعتی هم که بخواهید نمی توانید مراجعه کنید چون ساعت باز و بسته شدن کارواش ها متفاوت است.

چرا صرفه جویی در هزینه ها!!! چون شما زمانی که غذا را در خانه درست می کنید برایتان به صرفه است یا زمانی که از بیرون آن را خریداری می کنید؟ دقیقا خرید یک کارواش هم به این معنا است که شما یک گاز خریداری و از این به بعد هر وقت که میخواید می تونید ماشین خود را بشویید.

اما به غیر از این سه مورد دو دلیل دیگر نیز برای خرید کارواش خانگی وجود دارد. از کارواش تنها برای شستن ماشین ها استفاده نمی کنند. می توانید با آن ها نمای ساختمان یا حیاط و…. بشورید و در آخر هم نگران آمدن باران نیستید که ماشین تمیزتان را کثیف کند.

چه کارواشی بخریم؟

اگر الان من به شما بگوییم کارواش های دینامی بخرید شما تا زمانی که ندانید چه مدل کارواش های دیگری وجود دارد و چرا من به شما پیشنهاد این کارواش را داده ام به هیچ عنوان قانع نخواهید شد پس می خواهیم به طورکامل برایتان توضیح بدهم که بهترین کارواش چیست؟ آیا کارواش های دینامی بهتر هستند یا نه؟!!

انواع کارواش ها

تفاوت در کارواش ها تفاوت در نوع موتور آن ها است و به دو دسته کارواش های دینامی وذغالی تقسیم می شود. همین تفاوت در موتور ها باعث می شود ویژگی ها و مزیت های متفاوتی داشته باشند.

کارواش های دینامی نسبت به کارواش های ذغالی سنگین تر هستند و برق بیشتری مصرف می کنند اما سر و صدای کمتری و قدرت بیشتری دارند. سنگین تر بودن این کارواش ها باعث می شودکه حمل آن ها برای شما کمی سخت باشد.

کارواش های ذغالی

کارواش های ذغال سبک تر هستند و سر و صدای بیشتری دارند. قدرت آن ها نسبت به کارواش های دینامی کمتر است اما به راحتی می توانید آن ها را حمل کنید.

سایر تفاوت بین کارواش های خانگی

در مقدار مصرف آب و هزینه تعمیرات این دو نوع کارواش باهم تفاوت هایی دارند.

برای مثال مصرف آب به عوامل متفاوتی بستگی دارد اما در شرایط یکسان موتور های دینامی مصرف آب بیشتری دارند چون موتور پر قدرتی دارند در اصل به این معنا است چون آب با فشار بیشتر و سرعت بیشتری از دستگاه خارج می شود مقدار مصرف آب افزایش می یاید.

در بحث تعمیرات همه چیز به شما بستگی دارد که چگونه از کارواش خود نگهداری می کنید یا تمام نکات مربوط به مراقبت از دستگاه را رعایت می کنید یا نه!!!

اما به طورکلی کارواش های ذغالی به دلیل اصطکاک فرسایش بیشتر تعداد دفعات بیشتری نیاز به تعمیر دارند اما کارواش دینامی کمتر است، ولی هزینه تعمیرات موتورهای دینامی به دلیل پیچیدگی از ذغالی بیشتر است.

چگونه از کارواش به بهترین شکل استفاده کنیم؟

برای اینکه بتوانید مدت زمان بیشتری از دستگاه استفاده کنید باید به نکات زیر توجه کنید.

پس از استفاده از کارواش، بهتر است آن را به طور کامل تمیز کنید. که شامل پاک کردن خرطوم، شلنگ‌ها و قطعات است، همچنین برای جلوگیری از رسوبات، خشک کردن دستگاه پس از استفاده ضروری است.

تعویض و فیلترها: بررسی فیلترهای هوا و سوخت دستگاه را در بازه‌ های منظم انجام دهید و در صورت نیاز، آنها را تعویض کنید. فیلترهای کثیف می‌توانند عملکرد کارواش را تحت تأثیر قرار دهند.

بررسی و تعمیر قطعات: در صورت مشاهده هرگونه خرابی یا آسیب در قطعات کارواش، آن را به تعمیرکار مجاز ببرید. همچنین، بررسی و تنظیم درست فشار و سایر تنظیمات نیز ضروری است.

از یاد نبرید که باید کارواش را در محل خشک و محافظت شده از آب و گرد و غبار نگهدارید. همچنین، در صورتی که به مدت طولانی از دستگاه استفاده نمی‌کنید، مناسب است آن را در جعبه یا کاوری محافظت شده نگهدارید.

چه کارواش خانگی بخریم؟

برای خرید یک کارواش خانگی در ابتدا قدرت موتور، نوع موتور، طول نازل و فشار خروجی و قابلیت مکش داشتن را بررسی کنید. به غیر از این موارد می توانید به سایر قابلیت های دستگاه از جمله سیستم های قطع کن و قفل ها و سیستم تصفیه آب نیز توجه کنید.

از کجا کارواش خانگی بخریم؟

آروا تنوع وسیعی از کارواش های ذغالی و دینامی را در بازار عرضه می کند. کارواش های آروا دارای 15 ماه گارانتی هستند و شما می توانید با مراجعه به نمایندگی های این برند، انواع کارواش آروا را خریداری کنید برای دیدن ویژگی های کارواش آروا به سایت آروا مراجعه کنید.

این مطلب یک رپورتاژ آگهی بوده و چرخان در تهیه آن نقشی نداشته است
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.