مکمل بنزین
گوناگونخبر

جدیدترین اختراع مرسدس‌بنز؛ خنک کردن تایر با پاشیدن آب!

لاستیک‌های خودرو را نمی‌توان همیشه مرطوب نگاه داشت و با حرکت زیاد دمای آنها  افزایش یافته و به همین دلیل با گذشت زمان؛ لاستیک‌ها آسیب می‌بینند. اما چه می‌شود که با یک برنامه‌ریزی دقیق و با پاشیدن آب روی لاستیک‌ها، به بهبود عملکرد آنها کمک کرد؟

mercedes-benz-patent

مرسدس‌بنز با ثبت یک پتنت جدید و با اسپری کردن آب بر روی لاستیک‌ها و کنترل دمای تایرها، پاسخ شما را می‌دهد! اختراع مرسدس‌بنز بسیار ساده است! آب در یک مخزن ذخیره شده و برای خنک کردن لاستیک‌هایی که بیش از حد گرم شده‌اند، بر روی آنها پاشیده می‌شود.

سنسورها دمای تایر‌ها را کنترل کرده و اگر اعداد و ارقام دریافتی آنها بیش‌تر از حد مجاز باشد؛ سیستم خنک کننده تایرها فعال می‌شود. این ایده منجرب به افزایش ایمنی راننده و جلوگیری از ترکیدن لاستیک به دلیل گرمای بیش از حد خواهد شد.

از سوی دیگر مرسدس‌بنز با اندکی تغییر در فصول سرد سال؛ با پاشیدن آب گرم بر روی لاستیک‌ها، آنها را گرم نگاه می‌دارد. ضمن اینکه در مواقعی که هوا بسیار سرد بوده و شیشه‌های خودرو یخ بسته‌اند؛ می‌توان از اختراع مرسدس‌بنز برای آب کردن یخ‌ها نیز استفاده کرد!

امین نقی زاده

از اواخر سال 94 به تیم نویسندگان چرخان پیوسته و از آن زمان تاکنون با نهایت علاقه و اشتیاق به همکاری خود با این تیم دوست داشتنی ادامه داده‌ام. همیشه در حال یادگیری هستم و هیچ گاه از مطالعه به دور نبوده و نخواهم بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا