مکمل بنزین
رپورتاژ

صاحب‌نظران حوزه خودرو، تحت تاثیر عملکرد تیگو 8 پرو e پلاس

در صنعت خودروی جهان، محصولات به طور پیوسته در حال تکامل هستند و پیشرفت‌های هیجان‌انگیز، مرزهای آنچه در ذهن خود به‌عنوان  حد نهاییِ ممکن بودن متصور هستیم را جابجا می‌کند. در ایران هم برند فونیکس که مدتی‌ست از گام‌های عملی خود برای توسعه محصولات دوستدار محیط زیست پرده برداشته، حالا بیش از هر چیز به خاطر «جریان سبز فونیکس» یعنی تمرکز و سرمایه‌گذاری ویژه برای جایگزینی موتورهای احتراق داخلی، با موتورهای مبتنی بر الکتریسیته، بر سر زبان‌ها افتاده است. در آستانه تحولی بزرگ در صنعت خودرو کشور و رسیدن به موعد رونمایی از تیگو 8 پرو e پلاس به‌عنوان محصول پیشگام در جریان سبز فونیکس، برخی از اصحاب رسانه‌های مطرح خودرو که فرصتی برای رانندگی با این خودرو یافتند، نقطه نظرات خود درباره این محصول را منعکس کردند. تیگو 8 پرو e پلاس، وسیله نقلیه‌ای مبتنی بر تکنولوژی پلاگین هیبرید (PHEV) با قابلیت‌های استثنایی است که به طور یکپارچه عملکرد هیجان انگیز را با جلوه‌های آرامش ترکیب می‌کند.

کارشناسانی که رانندگی با این خودرو را تجربه کردند، بازخوردهایی ارائه دادند که با توجه به اطلاعات اولیه و مشخصات منتشر شده از محصول، اتفاقی دور از ذهن نبوده است. محتوای این مطلب، قصد دارد چکیده‌ای از این دیدگاه‌های ارزشمند را ارائه دهد. در طول فرآیند تست خودرو، تیگو 8 پرو e پلاس در شرایط مختلف و تحت فشارهای سنگین مورد ارزیابی قرار گرفته و آنچه در ادامه می‌خوانید، چیکده‌ای از نکات کلیدی است که در مورد برتری‌های این خودرو، اظهار گردید:

  1. شتاب خیره‌کننده: وجود موتورهای الکتریکی در کنار موتور بنزینی این خودرو، موجب می‌شود گشتاور حاصل از فشردن پدال گاز، به طور آنی به چرخ‌های این خودرو انتقال یابد. سرنشینان خودرو به محض شروع به حرکت، موجی از قدرت را احساس می‌کنند که آن‌ها را به صندلی می‌چسباند. شتاب منحصر به فرد 7.6 ثانیه که برای این خودرو ثبت شده، رانندگی هیجان‌انگیزی را تضمین می‌کند که گواهی بر تعهد فونیکس نسبت به برتری در ابعاد مهندسی محصول است.
  2. هندلینگ فوق‌العاده: عملکرد خودرو در سر پیچ‌ها چه با سرعت بالا و چه بعد از ترمزگیری، یکی از ویژگی‌های حائز اهمیت در بررسی‌های تخصصی است. در عمده خودروها آنچه موقع ترمزگیری در سر پیچ‌ها اتفاق می‌افتد، بیش‌فرمانی یا در اصطلاح، در رفتنِ انتهای خودرو است که چنین وضعیتی برای تیگو 8 پرو e پلاس دیده نمی‌شود. این خودرو چابکی و واکنش‌پذیری فوق‌العاده‌ای را ارائه می‌کند و به راننده امکان می‌دهد تا در چالش‌برانگیزترین شرایط مسیر هم با اطمینان حرکت کند. هندلینگ عالی، محصول فرمان پاسخگو، سیستم تعلیق مولتی‌لینک و سیستم پایداری پیشرفته است که پیچ‌های تند را از یک چالش به تجربه‌ای لذت‌بخش تبدیل می‌کند. کارشناسان خودرو، هندلینگ بی‌نقص تیگو 8 پرو e پلاس را ستوده‌اند، چرا که امکان مانور بی درد سر را برای راننده فراهم می‌کند.
  3. سیستم ترمز مطمئن: در کنار شتاب خیره کننده، باید مهارکننده قابل اعتمادی هم برای خودرو در نظر گرفته شده باشد تا ضمن تجربه هیجان، بتوان با آسودگی خاطر مسیرها را طی نمود. ایمنی همیشه در اولویت قرار دارد و تیگو 8 پرو e پلاس با داشتن ترمزهای قدرتمند، قدرت توقف سریع و دقیق را حتی در شرایط اضطراری تضمین می‌کند. چه در هنگام مواجهه غیرمنتظره با موانع و چه نیاز به توقف ناگهانی به دلایل دیگر، سیستم ایمنی تیگو 8 پرو e پلاس، اقدامات ایمنی پیشرفته ای را ارائه می دهد که باعث می شود در طول سفر احساس اعتماد به نفس را برای راننده به ارمغان می‌آورد و ایمنی سفر را در اولویت قرار می‌دهد. سیستم ترمز این خودرو از موارد اساسی بود که به دلیل واکنش سریع و کنترل دقیق آن، مورد تحسین کارشناسان قرار گرفت.
  4. کابین آرام: بهره‌گیری از موتورهای برقی، به‌ویژه در هنگام شروع به حرکت یا با سرعت‌های کم، در کنار عایق صوتی پیشرفته و تلاش‌های مهندسی، فضایی آرام را درون کابین خودرو فراهم کرده که برای ما با عادت به سر و صدای موتورهای احتراق داخلی، می‌تواند تجربه‌ای شگفت‌انگیز باشد. چه در یک سفر جاده ای طولانی و چه در خیابان های شلوغ شهر، تیگو 8 پرو، فرار به خوشبختی از دنیای پر همهمه‌ی بیرون را تضمین می کند و به یک پیله آرام شبیه است.

تیگو 8 پرو e پلاس، نمادی از اوج نوآوری خودرو است و از آنجا که به لحاظ عملکرد، فراتر از انتظارات می‌رود، معیار جدیدی برای شاسی بلندهای دوستدار طبیعت خواهد بود. نکته قابل توجه درباره تیگو 8 پرو e پلاس این است که عضو جدید خانواده فونیکس، علاوه بر تمام آپشن‌های هوشمند تیگو 8 پرو مکس، در حالت بهینه تنها 1.55 لیتر بنزین را در صد کیلومتر مصرف می‌کند، با اتکای محض به موتورهای برقی می‌تواند 75 کیلومتر و با شارژ کامل باتری و یک باک پر، نزدیک به 1000 کیلومتر را طی کند. این خودرو با شتاب شگفت‌انگیز، هندلینگ دقیق، ترمزهای قدرتمند و کابین آرام خود، کارشناسان رسانه خودرو را تحت تاثیر قرار داد و شاهکاری است که عملکرد و راحتی آن انتظارات مشتریان را از خودروهایی با سوخت پاک را بازتعریف خواهد کرد. حالا مجالی برای آن رسیده تا از دوستدارن محیط زیست، علاقه‌مندان به تکنولوژی و آن‌ها که مصرف سوخت برایشان اهمیت دارد را برای استقبال از این محصول دعوت کنیم.

این مطلب یک رپورتاژ آگهی بوده و چرخان در تهیه آن نقشی نداشته است

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. در شهر کورها یک چشم پادشاه است.
    در غیاب برندهای معتبر ژاپنی و اروپایی و حتی برندهای معتبر چینی ، چری درحال یکه تازی است.
    صاحبنظران صنعت خودرو دنیا که هیچ، حتی صاحبنظران در دبی و استانبول ، اسم این خودرو را هم نشنیده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا