Take a fresh look at your lifestyle.

خودروهای وارداتی اظهاری به گمرکات هرمزگان نیز منتظر مجوز استاندارد

روابط عمومی گمرکات استان هرمزگان تشریح کرد

انجام تشریفات گمرکی ترخیص کالا منوط به اخذ مجوزهای لازم از سوی دستگاه‌های مربوطه است.  حسین سعیدی ناظر گمرکات استان هرمزگان گفت: از تعداد ۱۰۱۰ دستگاه خودرو وارداتی تاکنون مجموعاً ۳۳۵ دستگاه اظهار شده‌اند که ۳۰۰ دستگاه در گمرک شهید باهنر و ۳۵ دستگاه دیگر در گمرک بندر لنگه اظهار شدند.

به گزارش چرخان به نقل از روابط عمومی حوزه نظارت گمرکات استان هرمزگان حسین سعیدی با اشاره به دستور رئیس کل دادگستری استان هرمزگان پیرامون تعیین تکلیف خودروهای وارداتی موجود در بنادر استان گفت: از ابتدای سال تاکنون  ۱۰۱۰ دستگاه خودروی خارجی وارد بنادر استان شده که بر اساس اظهار نامه تنظیمی از سوی صاحبان کالا به گمرک در خردادماه سال جاری ۳۳۵ دستگاه آن اظهار شده است.

وی افزود: انجام تشریفات گمرکی به منظور ترخیص خودروهای مذکور مستلزم صدور مجوزهای لازم از سوی سازمان‌های ملی استاندارد و توسعه تجارت بوده که این دو سازمان در فرآیند صدور مجوز ترخیص نقش تعیین کننده دارند و برای ترخیص قطعی خودرو، برابر قانون، سازمان‌های فوق الاشاره می بایست مجوز‌های لازم را به گمرک ارائه کنند تا نسبت به ترخیص قطعی اقدام گردد.

مدیر کل گمرک شهید رجایی با بیان اینکه 675 دستگاه از مجموع  تعداد باقی‌مانده تا کنون از سوی صاحبان کالا به گمرک اظهار نشده است افزود: براساس قوانین تا قبل از اظهار، انجام فرآیند ترخیص امکان پذیر نمی باشد.

همچنین سعیدی خاطر نشان کرد: اگر دستگاه‌های هم‌جوار در حداقل زمان ممکن نسبت به صدور مجوزهای خود اقدام نمایند، بدون تردید پس از پرداخت حقوق ورودی، تشریفات ترخیص خودرو و یا هر کالای دیگری در کم‌ترین زمان از سوی گمرک انجام خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.