Take a fresh look at your lifestyle.

تعرفه واردات خودروهای وارداتی هیوندای توسان و کرتا اصلاح و کاهش می‌یابد

روزهای گذشته بود که از اطلاعات جدید دو خودرو وارداتی برند هیوندای، یعنی توسان و کرتا پرده برداشتیم. دو خودرویی که قرار است تا بزودی عرضه آن‌ها در کشور آغاز شود. اما در اخباری که منتشر کردیم، نرخ تعرفه واردات جدید برای دو هیوندای، باتوجه به پیشرانه خودروها، بیشتر از آن چیزی بود که قبلا اعلام شده بود! به طوریکه تعرفه واردات برای توسان با پیشرانه 2.0 لیتری تنفس طبیعی، 135 درصد و برای کرتا با پیشرانه 1.5 لیتری تنفس طبیعی، 95 درصد ذکر و در سامانه‌های گمرکی ثبت شده بود.

اما براساس اطلاعات جدید، گفته می‌شود که تعرفه واردات برای دو خودرو مذکور، در سامانه‌های گمرکی اصلاح می‌شود. بدین ترتیب که تعرفه 135 درصدی توسان به 95 درصد و تعرفه 95 درصدی کرتا به 70 الی 75 درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

خودرو کشور سازنده قیمت خام تعرفه جدید

هیوندای توسان - HYUNDAI TUCSON
هیوندای توسان
جمهوری چک 19 هزار و 995 هزار یورو + 580 یورو جهت حمل و نقل 95 درصد

هیوندای کرتا - HYUNDAI CRETA GL خودرو وارداتی جدید بازار ایران
هیوندای کرتا
اندونزی 16 هزار و 500 یورو + هزینه حمل اعلام نشده 70 الی 75 درصد

 

با اینکه نرخ تعرفه دو خودرو اصلاح و کاهش می‌یابد؛ اما باید توجه کرد که متاسفانه تعرفه واردات خودرو به تازگی حدود 20 درصد افزایش یافته است!

مشخصات خودروها

  • هیوندای توسان GL

توسان وارداتی مجهز به موتور 2.0 لیتری تنفس طبیعی است که با اتصال به گیربکس 6 سرعته اتوماتیک، توانایی تولید 156 اسب بخار، قدرت و 192 نیوتن متر، گشتاور را دارد. همانطور که گفته شد، توسان های GL وارداتی به ایران، تک دیفرانسیل خواهند بود.

هیوندای کرتا GL مجهز به پیشرانه 1.5 لیتری تنفس طبیعی است. این پیشرانه با اتصال به گیربکس CVT، توانایی تولید 113 اسب بخار، قدرت و 144 نیوتن متر، گشتاور را دارد. همچنین مصرف سوخت ترکیبی این پیشرانه 6 لیتر در هر 100 کیلومتر اعلام شده است.

شرکت تجارت کرمان خودرو، واردکننده محصولات هیوندای خواهد بود

انتشار هرگونه مطلب از پایگاه خبری چرخان، تنها با ذکر منبع و لینک مجاز خواهد بود

 

1 نظر
  1. عسگری می گوید

    خبر درمانی هیچ خودرویی جز مستراح های چینی به کشور وارد نخواد شد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.