مکمل بنزین
گوناگونخبر

ترخیص تمامی کشنده‌های بدون مشکل اسنادی و سال ساخت ظرف روزهای آینده

معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک ایران از آمادگی تمامی دستگاه‌های مجوز دهنده برای صدور مجوز ترخیص کشنده‌های موجود در گمرکات خبر داد و گفت: تمامی دستگاه‌های همجوار شامل استاندارد، محیط زیست، وزارت صمت و سازمان توسعه تجارت طبق برنامه زمانبندی در حال عمل به تکالیف شان در خصوص ترخیص کشنده‌های موجود در گمرکات می باشند.

دکتر رضوانی فر افزود: امیدواریم که ظرف چند روز آینده روند ترخیص کشنده‌های موجود در گمرکات آغاز و ظرف هفته‌های آینده از گمرکات ترخیص شوند.

وی تاکید کرد: طبق بند ث ماده ۳۰ احکام دائمی برنامه توسعه کشور، برای توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای اجازه داده شد تا کشنده‌های زیر ۳ سال وارد کشور شوند که تاکنون بر اساس این مجوز حدود ۲۶۰۰۰ دستگاه به این شکل وارد کشور شده است که از این تعداد ۲۲ هزار دستگاه ترخیص و مابقی به دلایلی که عمدتاً به دلیل نداشتن مجوز ثبت سفارش، وجود اشکال در ثبت سفارش و عدم ویرایش آنها و عدم تعیین تکلیف تخصیص ارز بوده، ترخیص نهایی نشده‌ است.

وی افزود: بر اساس بند ص تبصره ۷ بودجه ۱۴۰۲، آیین نامه مربوط به نوسازی ناوگان حمل و نقل در مرداد ماه از سوی دولت اصلاح و جهت اجرا ابلاغ شد که موضوع ۴۰۰۰ دستگاه کشنده موجود در گمرکات نیز در این آیین نامه دیده شده است و وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان توسعه تجارت مجوز قانونی برای واردات آنها صادر و در حال فراهم کردن امکان ویرایش ثبت سفارش می باشند و بانک مرکزی نیز مکلف به تامین ارز این کشنده‌ها شده است و استاندارد و محیط زیست هم با عملکرد جهادی و متمرکز با بالاترین سرعت در حال صدور مجوز های مربوطه هستند.

رضوانی‌فر تاکید کرد: به استناد تصریح قوانین از این پس اجازه ورود هر نوع کشنده بدون ثبت سفارش به مرزهای کشور داده نخواهد شد و درخواست گمرک این است که تجار و شرکت‌های بازرگانی این امر را مد نظر قرار دهند.

وی تصریح کرد: تمامی کشنده‌هایی که به لحاظ اسنادی و یا سال ساخت مشکلی نداشته باشند ظرف روزهای آینده از گمرک ترخیص خواهند شد.

به گفته رضوانی فر، در خصوص رعایت سال ساخت کشنده ها با حمایت دولت و پیگیری گمرک، سال ساخت از زمان ورود کشنده‌ها به محوطه‌های گمرکی محاسبه خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا