Take a fresh look at your lifestyle.

کاتالوگ فیات 500 هیبرید خودرو وارداتی پارسیان موتور مانلی منتشر شد

خردادماه امسال بود که طی مطلبی، نگاهی به خودروهای برند فیات انداختیم که اسامیشان در لیست واردات به ایران بود. در این لیست، نام 3 تیپ فیات 500 که شامل مدل‌های مجهز به پیشرانه 1.2 لیتری، 1.4 لیتری و 1.0 لیتری هیبرید بود، دیده می‌شد.

همانطور که مستحضرید، در روزهای گذشته، قیمت علی الحساب تیپ پایه که مجهز به پیشرانه 1.2 لیتری تنفس طبیعی 8 سوپاپه بود اعلام شد. براساس اعلام سامانه عرضه یکپارچه خودروهای وارداتی، قیمت علی الحساب این خودرو 1 میلیارد و 500 میلیون تومان است. احتمال آن وجود دارد که قیمت نهایی فیات 500 با پیشرانه 1.2 لیتری به بیش از 2 میلیارد برسد!

گمرک، قیمت پایه دو تیپ فیات 500 پارسیان موتور مانلی را اعلام کرد 

کاتالوگ خودرو وارداتی فیات 500 پارسیان موتور مانلی منتشر شد

توجه کنید که این قیمت برای تیپ پایه فیات 500 در ایران است؛ پس وای به تیپ مجهز به پیشرانه 1.4 لیتری!

همانطور که در ابتدا گفته شد، نام تیپ هیبریدی فیات 500 هم در لیست خودروهای وارداتی مشاهده شده بود. در همین رابطه، شاهد آن هستیم که شرکت پارسیان موتور مانلی، همراه با کاتالوگ تیپ مجهز به پیشرانه 1.2 لیتری، کاتالوگ تیپ هیبریدی را هم منتشر کرده است. یکی از مزایای خودروهای وارداتی، نرخ پایین تعرفه واردات آنهاست. البته باید توجه کرد که به هرحال، با خودرو ارزانی روبرو نخواهیم بود.

مشخصات فیات 500 هیبرید

فیات 500 هیبرید از یک پیشرانه 3 سیلندر 1.0 لیتری تنفس طبیعی بنزینی به همراه یک موتور الکتریکی استفاده می‌کند. با اینکه وبسایت رسمی فیات، خروجی پکیج فیات 500 هیبرید را 70 اسب بخار، قدرت و 92 نیوتن متر، گشتاور اعلام می کند. اما در کاتالوگ منتشر شده توسط پارسیان موتور که قطعا در نگارش آن، خطایی رخ داده، خروجی را 100 اسب بخار و 131 نیوتن متر عنوان کرده است. این خطا، آنجایی واضح می‌شود که تعداد سوپاپ‌های پیشرانه 3 سیلندر را 16 اعلام کرده است. درصورتی که تعداد سوپاپ‌ها در پیشرانه‌های 3 سیلندر، معمولا 12 عدد است.

نکته عجیب فیات 500 هیبرید، 6 سرعته دستی (6MT) بودن گیربکس آن است.

از مهم‌ترین امکانات رفاهی و ایمنی فیات 500 می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • آینه الکتروکرومیک
 • سامانه کنترل پایداری (ESC)
 • مولتی مدیا لمسی
 • تنظیم برقی زوایای آینه‌های جانبی
 • تریم چرم و پارچه صندلی‌ها
 • تهویه مطبوع اتوماتیک
 • بالابرهای برقی شیشه های جانبی
 • سنسورهای هشدار دهنده موانع در قسمت عقب خودرو
 • چراغ‌های روز
 • رینگ‌های آلومینیومی
 • ترمزهای دیسکی هر چهار چرخ
 • سنسور نور
 • دستگیره‌های آسان بازشو
 • کلاستر نیمه دیجیتالی
 • ترمزهای ABS، EBD و BA
 • 7 ایربگ ایمنی در فول‌ترین تیپ
 • سنسورهای هشدار دهنده میزان باد تایرها
 • فرمان کمکی برقی
 • و…
5 دیدگاه
 1. همایون می گوید

  فکر میکنم دلیل انتخواب تیپ اولیه هزار و دویست سیذسی هشت سوپاپه برای سری اول واردات توسط شرکت سابقه واردات اون چند دستگاه محدود چند سال پیش بوده مه با همین انجین وارد ایران شده بگدند حالا یادم نمیاد توسط کدوم شرکت ولی خوب با اینمه محدود بود تعدادش خدمات و مکانیکش دست و پا شکسته هست و هیچ حساسیتی به بنزین بی کیفیت ایران نداره و خوب اونهایی که داشتند این ماشین رو الان مشکل کمبود خدماتشون بهتر میشه و بازارش گرم تر میشه ولی کاشکی یا از اگل تیپ هیبرید ثبت سفارش میشد که با توجه به تعرفه کمتر قیمت معقول تری میداشت و کلا تیپ خریداران همچین خوردو دلربا و دلنشینی صد در صد یه خودرو هیبرید رو به یه خودرو تنفس طبیعی ترجیح میدند حتی اگر قدرت و قیمتشون یکسان باشه،یا برای نمونه بنزینی همون موتور هزار و چهارصد سی سی فقط انتخواب نیشد حالا با هر قیمتی ولی یه چیزی میبود که تو کامنت ها و اخبار و نظر عوام مردم که به هیچ وجه نه بودجه خرید همجین خودرویی رو دارند نه بازار هدف همچین خودرویی هستند مورد تمسخر قرار نمیگرفت که البته با این قیمت تمسخر هم داره ولی بازار هدف این خودرو تو ایران خانواده ای هست که واقعا این ماشین خودرو سوم و چهارمشون هست و برای پسر یا دختر جوونشون میخرند که یه ماشین دختر کش و گوگولی و تو چشم برای اقا پسر یا یه خودرو گوگولی جذاب و دلفریب برای دختر خانمشون یا یه خودرو گرون و با کلاس و گوگولی و تو چشم برای همسرشون تهیه میکنند نه اینکه تنها خودرویی که داری مثلا بجای تیگو هشت پرو یا یه خودرو دو میلیاردی کارکرده کره ای ژاپنی بیای و این رو بخری

  1. امیر می گوید

   تیگو هشت پروووووو یه آشغال چینی رو داری با یه برند صد و چند ساله ایتالیایی که همیشه بیس خودروسازی اروپایی بوده و هست مقایسه میکنی !!!!! قطعا اگه انقد بودجه بخوام برای خودروی سواری بدم بدون هدف فیات ۵۰۰ رو به یه همچین آشغالای چینی ترجیح میدم چرا که فیات سوارم نه یه بی پدر مادر چینی

 2. فیات..۵۰۰ می گوید

  باسلام خدمت شما برادرعزیز مگراینکه.فیات.چیدارد.که.تعریف.میکنید.این.فیات.به.قیمت.هاشبک..ساینا.هست.من.فنی.هستم.که.به.شما.برادر.عزیز.مدرضم.برای.یک‌افرادی.خوب.است.درامداو.خوب.وراه.کج.رفته.باشد.ببخشید.تحین.بکسی.نباشد.خودم.ازکجا.اگرهمچین.پولی.داحتمالا.خآنه.۸۰.یا۷۰متری.میخرید..این.همبدان.هچکس.نمیکوید.ماست.من.توروشت.است.نمونه.فیات.مدل۵۰۰.کذاشتن.رویش.

 3. سما می گوید

  یه جولیتا دست دوم فوق تمیز رو میشه با این پول خرید چرا باید ۱.۵ میلیارد بابت ماشینی در کلاس تیبا هاچ‌بک بدیم

 4. ناشناس می گوید

  خاک بر سر مسؤلین، واردات کردن ک قیمت بیاد پایین بدتر شد فقط جیب تجار واردکننده و خود مسؤلین پر شد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.