Take a fresh look at your lifestyle.

تایید ساخت یک موتور هیبریدی توربو توسط تویوتا

تویوتا ساخت و توسعه یک موتور هیبریدی توربوشارژ را در دستور کار خود داده، که به احتمال زیاد پیشرانه نسل بعدی تویوتا سوپرا است. براساس شنیده‌ها، موتور در حال ساخت کمپانی تویوتا؛ پیشرانه‌ای قدرتمند و مخصوص اتومبیل‌های اسپرت بوده و هم اکنون مهندسان تویوتا در حال کار بر روی نمونه اولیه آن هستند.

Supra (2)

معاون مدیرعامل و مدیر بازاریابی کمپانی تویوتا؛ Rob Leupen، در مصاحبه با AutoRAI، نکاتی را در رابطه با پیشرانه در حال ساخت تویوتا بیان کرده است. او ساخت و طراحی یک موتور هیبریدی توربوشارژ را تایید کرد، ولی از ذکر نام خودرویی که قرار است این پیشرانه در قلب آن جای بگیرد خودداری کرده و هیچ اطلاعاتی درباره قدرت و نیروی تولیدی موتور مذکور نداده است.

Supra

با توجه به گفته‌های Leupen؛ تویوتا ابتدا برروی نمونه اولیه این موتور کار کرده و از آن در چند خودروی تولیدی خود استفاده می‌کند؛ سپس دوباره آن را به ژاپن باز می‌گرداند تا مراحل نهایی ساخت و توسعه را طی کند. این مسیر به طور معمول حدود سه تا پنج سال طول خواهد کشید و در این مدت شاید نمونه‌هایی از موتور جدید تویوتا را ببینیم!

ما نمی‌توانیم با اطمینان بگوییم که موتور مذکور همان موتوری است که تویوتا در سوپرا از آن استفاده خواهد کرد؛ ولی جدول زمانی سه تا پنج سال؛ دقیقا متناسب با شایعاتی است که درباره  تاریخ عرضه تویوتا سوپرا وجود دارد! گزارش‌های بسیاری وجود دارد که حاکی از مجهز بودن تویوتا سوپرا به یک موتور ترکیبی توربوشارژ است. بنابر این احتمال دارد که تا یک سال آینده، نسخه اولیه تویوتا سوپرا و جانشین BMW Z4  را در سال 2018 را ببینیم.

1 نظر
  1. سید مهران میرابوالقاسمی می گوید

    طراحیش خفنه تویوتا چه عجب یه طراحی کرد محصولاتشا البته به کمک بی ام دبلیو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.