Take a fresh look at your lifestyle.

10 خودرو بیشتر سرقت شده سال 2015 در آمریکا!

هر سال تعداد زیادی از خودروها در سرتاسر دنیا به سرقت می‌روند، اما محبوب‌ترین این خودروها برای سرقت کدامند؟ اداره ملی بررسی جرایم در آمریکا که با نام NICB شناخته می‌شود، لیست خود را منتشر کرد. در این لیست، نام ۱۰ خودرو که بیشترین تعداد مسروقه بودن را به خود اختصاص داده‌اند براساس گزارشات انجام شده به مرکز اطلاعات جرائم کشور (NCIC)، آورده شده است. چرا این خودرو در این لیست هستند؟ عدم وجود سیستم امنیتی مناسب، محبوبیت یک خودرو و قیمت بالای آن در بازار سیاه دلایلی هستند که دزدان به سرقت این خودروها تمایل پیدا کنند. اکنون شما را به دیدن این لیست دعوت می‌کنیم، شاید خودروهای نام آشنا برای شما در آن وجود داشته باشند…

10. شورلت ایمپالا

2008-chevrolet-impala

سال گذشته، در مجموع 9225 دستگاه از این خودرو در ایالات متحده و در مناطق آلاباما، آرکانزاس، دلاور، ناحیه کلمبیا، فلوریدا، و حدود 20 ایالت دیگر به سرقت رفته است.

9. دوج کاروان

2002-dodge-caravan

به دلایل نامعلوم، دوج کاروان نیز یک خودرو محبوب در میان دزدان بوده است و در مجموع 9798 واحد از این خودرو در سال گذشته به سرقت رفته است. مناطقی که در آن کاروان یکی از خودروهای محبوب دزدان بوده است عبارتند از کانکتیکات، ناحیه کلمبیا، گرجستان، ایلینوی، آیووا و حدود 11 ایالت دیگر

8. نیسان آلتیما

2015-nissan-altima

یکی از خودروهای محبوب نیسان با 10374 واحد سرقت در سال گذشته جایگاه هشتم را کسب کرده است. مناطقی که دزدان به سراغ آلتیما رفته‌اند آلاباما، آریزونا، آرکانزاس، کالیفرنیا، کانکتیکات و 21 ایالت دیگر بوده‌اند.

7. تویوتا کرولا

2014-toyota-corolla

دیدن نام کرولای محبوب در این لیست واقعا تعجب آور بوده، اما باید بدانیم که این خودرو یکی از محبوب‌های دزدان است. در سال گذشته 10547 واحد از این خودرو در کالیفرنیا، کلرادو، کانکتیکات، دلاور، ناحیه کلمبیا و دیگر ایالات به سرقت رفته است.

6. دوج وانت (فول سایز)

2001-dodge-ram

وانت دوج نیز به‌طور ویژه برای دزدان جذاب بوده و در مجموع 11212 واحد از آن در ایالات متحده در سال 2015. به سرقت رفته است. این خودرو در مناطق آلاباما، آلاسکا، آریزونا، آرکانزاس، کلرادو و …  مورد توجه دزدان بوده است.

5. تویوتا کمری

2014-toyota-camry

با توجه به اینکه تویوتا کمری پرفروش‌ترین خودرو در ۱۴ سال اخیر ایالات متحده بوده، حضور آن در این لیست قابل درک است. در مجموع 15466 واحد از این خودرو در سال گذشته به سرقت رفته، که مناطق آلاباما، آریزونا، آرکانزاس، کالیفرنیا، کلرادو و 38 ایالت دیگر سرقت این خودرو را اعلام کرده‌اند.

4. شورلت پیک‌آپ (فول سایز)

2004-chevrolet-silverado

به‌نظر می‌رسد دزدان به خودروهای باربری علاقه زیادی دارند. در مجموع 27،771 واحد در سال گذشته از این خودرو به سرقت رفته و بیشترین گزارش سرقت از مناطق آلاباما، آلاسکا، آرکانزاس، آیووا، کانزاس بوده است.

3. فورد پیک‌آپ (فول سایز)

2006-ford-f-150

فورد F-150 به‌عنوان یک خودرو پرقروش در آمریکا، در مجموع 29396 واحد در سال گذشته به سرقت رفته است. وانت فورد در مناطقی مانند فلوریدا، ایندیانا، میسوری، کارولینای جنوبی، تگزاس و غرب ویرجینیا بیشترین آمار سرقت را داشته است.

2. هوندا سیویک

1998-honda-civic

یک بار دیگر، هوندا سیویک مقام دوم را در لیست با 49430 واحد سرقت، به خود اختصاص داد. تعداد زیادی از این خودروها در کلرادو، دلاور، هاوایی، ماساچوست، نیوهمپشایر و نیومکزیکو به سرقت رفته است.

1. هوندا آکورد

1996-honda-accord

هوندا آکورد بار دیگر صدر لیست را به خود اختصاص داد. این خودرو در مجموع 52244 واحد در سال 2015 دزدیده شده است که در این میان بیشترین تعداد در مناطق آریزونا، کالیفرنیا، کانکتیکات، گرجستان، نوادا و واشنگتن بوده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.