مکمل بنزین
گوناگونخبر

ماجرای جالب خریدن مرسدس بنز و ارتباط با گروه تروریستی طالبان!

آقای سارجیت باسی، یک فرد میان سال و دو رگه هندی – آمریکایی است که در شهر Middletown نیویورک زندگی می‌کند. وی صاحب یک شرکت فعال در زمینه حمل و نقل کالاهای دارویی است. وی از لحاظ مالی وضعیت مناسبی دارد و تا به حال با مشکل خاصی از لحاظ امنیتی و جنایی مواجه نشده است. اما داستان از آنجایی شروع می‌شود که آقای باسی تصمیم می‌گیرد خودروی خود را عوض کند. وی که صاحب یک مرسدس بنز ML350 است، مشتاق بود که جدیدترین مدل از این شاسی بلند را خریداری کند. به همین منظور به یکی از بزرگترین نمایندگی‌های فروش محصولات مرسدس بنز در آمریکا با عنوان پرستیژ موتورز، که در ایالت نیوجرسی واقع شده، مراجعه می‌کند.

Prestige-Motors-Mercedes

بعد از انجام مذاکرات اولیه خرید و پرداخت 1000 دلار بعنوان پیش پرداخت و همینطور چک کردن کامل حساب وی توسط نمایندگی، به نظر می‌رسید بدون هیچ مشکلی همه چیز در حال نهایی شدن است. اما در این حین مدیر فروش فروشگاه آقای باسی را به دفتر خود احضار کرد و به او گفت که ما بر اساس قوانین اجازه نداریم به شما خودرویی را بفروشیم! اما ماجرا چه بود؟ طبق گفته‌های خریدار، فروشنده مشکل بوجود آمده را اینگونه شرح داد که چون اصلیت وی به یک منطقه به اصطلاح پر خطر در طبقه بندی آنها مربوط می‌شود، و از طرفی سوابق نشان می‌دهد که اکثر خریداران این منطقه خودروهای خریداری شده را برای گروه تروریستی طالبان ارسال می‌کنند، بنابراین انجام معامله امکان‌پذیر نخواهد بود.

587264

این موضوع باعث تعجب آقای باسی شده بود چراکه وی نزدیک به 30 سال است که در نیویورک زندگی می‌کند که نه منطقه پرخطر محسوب می‌شود و نه اینکه هیچ ارتباطی بین او و تروریست‌ها وجود دارد. بنابراین این موضوع فقط یک اشتباه اطلاعاتی در سیستم امنیتی نمایندگی را نشان می‌دهد. حتی اسم آقای باسی هم در هیچ کدام از پایگاه‌های داده ایالتی بعنوان فرد ممنوع المعامله و ممنوع از صادرات به چشم نمی‌خورد. با توجه به اینکه استعلام انجام گرفته در مورد سوابق وی هم چیزی را نشان نداد، اما بازهم نمایندگی از فروش خودرو امتناع کرد. با اینکه آقای باسی تمام تلاش خود را انجام داد، اما موفق نشد نمایندگی را مجاب کند.

587263

بعد از این همه ماجراجویی وی تصمیم گرفت تا از نمایندگی شکایت کند، کاریکه معمولا آمریکایی‌ها در زمان بروز کوچکترین مشکل و پایمال شدن حقی، به خوبی از آن استفاده می‌کنند! براساس قانون حقوق برابر و همینطور ادعای تبعیض نژادی برعلیه این نمایندگی، جریمه ای معادل 1.26 میلیون دلار تنظیم شد که پرستیژ موتورز مجبور به پرداخت آن شده است. حالا آقای باسی می‌تواند با این پول یک خودروی لوکس و گرانقیمت را خریداری کند!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا